Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Przewodnik encyklopedyczny

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wydaje mi się, że były trzy polskie wydania. Zerknijcie tutaj, są dwie polskie okładki inne niż ta w arcie. Poza tym przewodnik został wydany w USA w 1994 roku, a nie 1996. Tiglatpilesar 15:58, 21 lut 2008 (CET)

Musiały być trzy w takim razie, bo ja widziałem te z Wookiee (mam pierwszą), a tej z Vaderem - nie (najnowszy reprint?).
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że spróbowało się na Ossus wedrzeć dzięki temu artykułowi parszywe słowo "także" w modnym ostatnio, choć zupełnie nieodpowiednim kontekście. Poprawiłem. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  16:39, 21 lut 2008 (CET)
Ta okładka z Vaderem to mój osobisty skan, bo przeszukałem cały internet i nie znalazłem w dobrej rozdzielczości :D Już mówię: Przewodnik encyklopedyczny, Warszawa 1999, Wydanie II poprawione. Co do tych innych okładek - wynika z tego, że ten z Leią, Hanem itd. to wydanie pierwsze, ten z C3PO i R2 - wydanie drugie, a ten z Vaderem - drugie poprawione (chociaż to dziwne że "poprawione" skoro spacingu nie ma, ale poszukam jeszcze ^^). Tak chyba może być, nie? :D signstraznik.png Sky Dyskusja  18:39, 21 lut 2008 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!