Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Rycerze Ren

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przeniesienie

W filmie pada tłumaczenie "Zakon Ren". Przynajmniej tak było w wersji z napisami.--Totus (dyskusja) 17:22, 18 gru 2015 (CET)

Prawdę mówiąc wolałbym poczekać na polskie wydanie Ilustrowanego słownika, niż opierać się na jednej linijce napisów. Nie umniejszając roli ich tłumacza, nie jestem pewny w jakim stopniu te napisy są konsultowane (jeśli w ogóle) z tłumaczami źródeł.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:11, 19 gru 2015 (CET)

Słownik

Czy ktoś posiada Słownik ilustrowany i wie, czy pada w nim cokolwiek na temat tej organizacji? W filmie i adaptacji jest tego tak mało, że trudno w ogóle to hasło zredagować i napisać o nich coś więcej niż to, że byli. Na ten moment praktycznie każde zdanie może być nadinterpretacją.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:41, 4 sty 2016 (CET)

Przeniesienie

Jedi, a nie Rycerze Jedi, więc przenieśmy i to na Ren. ~Mustafar29 17:27, 13 cze 2016 (CEST)

Nope. Rycerze Ren (ewentualnie każde inne oficjalne tłumaczenie jakie się pojawiło) to nazwa organizacji. Rycerze Jedi i Jedi to nie to samo. Rycerz Jedi to jedynie funkcja jaką ma członek zakonu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:37, 13 cze 2016 (CEST)

Kim oni są?

W artykule o Jedi ktoś napisał, że Rycerze Ren to upadli uczniowie Luke'a Skywalkera. Tyle tylko, że ja nidzie nie widziałem potwierdzenia tej wieści. Pytam więc. Czy to w artykule o Jedi jest błąd czy to ten artykuł jest niekompletny? Power of the Light Side (dyskusja) 18:42, 14 sie 2016 (CEST)

Jedno nie wyklucza drugiego. Artykuł powstał jeszcze przed premierą filmu, więc prawdopodobnie gdzieś więcej info się pojawiło. Z tym, że chyba niezbyt wiele. I osobiście nigdzie nie spotkałem się ze stwierdzeniem, żeby to byli upadli uczniowie Skywalkera. Ba słownik ilustrowany podaje, że Kylo Ren ich zabił (jest odpowiedzialny za ich zagładę). Jeśli nigdzie nie padło nic więcej, to kogoś najwyraźniej poniosła fantazja.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:49, 14 sie 2016 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!