Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Shoaneb Culu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Szablon wisi od września... --Jaro 23:13, 17 lut 2008 (CET)

  • Co ma wisieć nie utonie. Może na to nie wpadłeś, ale niektórzy mają życie prywatne, które utrudnia ślęczenie całymi dniami w necie. Bywa, iż niektórzy je naprawdę mają, za co serdecznie przepraszam. Jeśli to takie kłopotliwe, że wisi ten szablon, to może warto dostosować się do zaleceń z szablonu i skontaktować się z Archiwistą Taraissu i zapytać czy przypadkiem nie leży w szpitalu, urwało archiwiście ręce albo po prostu zapomniał. Ech..te Wasze maniery na Ossusie...nie masz pojęcia ile osób, przez tą gruboskórność odeszło stąd i ma na Was wykalkulowane. Zapiszcie się na jakiś kurs dobrego wychowania (może przy większej ilości chętnych będzie zniżka) albo wychodźcie częściej z domu i wchodźcie w interakcje z innymi ludźmi, oni naprawdę nie gryzą a tlen nie zabija. Powodzenia w dalszych udanych akcjach zniechęcania. A to ponoć Szoferka jest ta "zła". Z wyrazami współczucia, rozgoryczona i szczerze zasmucona Taraissu 23:46, 23 mar 2008 (CET)
Oj Taraissu skąd tyle jadu w Twoim głosie? Czyżby jakiś problem? Może postaramy się go rozwiązać w naszym zamkniętym, zapyziałym gronie? Chyba rośnie nam kolejna "uber-fanka", ale to chyba tylko moje, małostkowe i niedorosłe zdanie, specjalistko od fandomu i relacji interpersonalnych :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  23:57, 23 mar 2008 (CET)
Ja tak zapytam; Ty serio masz takie klapki na oczach, że nie widzisz czemu jest masa fanów, która na Ossus nie pisze? To raczej nie jest kwestia lenistwa, zwłaszcza, że są to osoby bardzo twórcze i kreatywne...coś jest nie tak z polityką na Ossusie i to nie jest tylko moje zdanie. Nie wnikam kto sieje ferment, ale jest kwas..łaskę robicie, że pozwalacie komuś tu pisać? Bo to niestety tak wygląda. Masa wyrzutów, często bezpodstawnych, zero konstruktywnej krytyki...może zamiast wytykać paluchami po prostu POPRAWICIE (korona z głowy nie spadnie), bo Ossus to ponoć wspólne dobro fanów. Przykro Taraissu 00:20, 24 mar 2008 (CET)
Ja też nie wiem, kto sieje ferment. Wskaz palcem, proszę. Bo jak na razie napisałaś ze 2 tys. znaków z których nic nie wynika... Poza tym, że coś Ci się nie podoba. A jakbyś zobaczyła jak witani są nowi userzy, którzy piszą takie sobie hasła, to chyba byś zmieniła zdanie na temat "nikt nie pisze" i "jak są witani nowi". A! i jeszcze jeden fakt - na razie Ty chyba robisz jakieś wyrzuty, nikt inny...

A skoro to wspólne dzieło fanów, to dlaczego ów ktoś, kto sieje ferment aż tak Ci przeszkadza? Czy jeśli ktoś maluje po ścianach windy w Twoim bloku, albo "sieje inny ferment", to przestajesz jeździć windą, choć to wspólne dobro wszystkich mieszkańców? --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:33, 24 mar 2008 (CET)

Zatem żyj w tym świecie ułudy:) Jak tu sobie gaworzymy, na gg odebrałam kilka fajnych komentarzy co do tej dysputy, zdziwiłbyś się co w nich było:)
Dziwne... bo ja też kilka dostałem. :) To co? Jutro w piaskownicy, moja banda przeciwko Twojej? ;)

Byłam tu jak Ossus się narodził, ba nawet miałam już swój niewielki wkład zanim się narodził dla szerszego grona i bywam tu od czasu do czasu. Jest różnie. Raczej nie różowo. Pytanie powinno brzmieć nie o to ilu nowych przychodzi, ale ilu zostaje. Rad dobrych słuchać nie musisz, Twoja sprawa, choć unoszenie się dumą gdy gra się toczy o "większą sprawę", jest mało profesjonalne. Napisałam co czuję, myślę i jak odbieram to co mnie otacza. Zrobicie sobie z tym co zechcecie. Dobrze, że Ossus składa się jeszcze z kilku innych osób, które trzymają fason.

Ależ ja słucham rad. Serio serio. Nie pozjadałem jeszcze wszystkich rozumów! (Przynajmniej mam taką nadzieję :)) Ale jak na razie dyskusja rozgorzała od momentu, kiedy to Ty zauważyłaś, że nikt nie napisał do Ciebie meila, czy zajmujesz się tym hasłem czy nie. Popraw mnie, jeśli sie mylę. Jak widzę, nie wypisywalibyśmy klawiatur, i nie bylibyśmy świadkami tych wszystkich unaocznionych przez Ciebie problemów i animozji, gdyby Jaro raczył wysłać jednego meila... --signstraznik.png Yako Dyskusja  01:29, 24 mar 2008 (CET)

PS1. Wygrażanie Łedżowi może podbudowało Twoje ego, ale właśnie pozbawiłeś Ossus masy naprawdę dobrych artykułów. PS2. Kto powiedział, że "przestaję jeździć windą"? Nie Obrażam sie przecież na Ossus, ale opinię wyrazić chyba mogę, prawda? Taraissu 00:57, 24 mar 2008 (CET)

Oczywiście, że tak! I może Ci się wydawać, że ściemniam, ale naprawdę sobie ją cenię. A co do "grożenia" - mam taką propozycję - postaraj się przeczytać raz jeszcze moją wypowiedź skierowaną do Łedża. Albo zrób to jutro, kiedy emocje opadną. Jeśli nadal, przy odrobinie dobrej woli, zobaczysz tam "grożenie"... to ja już nie wiem co myśleć. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż grożenie, a ego sobie, Bogu dzięki, podbudowywać nie muszę. A jeśli Łedż nie napisze haseł... Szkoda, ale na szczęście to jest Wiki - nie on, to ktoś inny... --signstraznik.png Yako Dyskusja  01:29, 24 mar 2008 (CET)
Yako, jesteś pośmiewiskiem i pośmiewiskiem pozostaniesz. A póki będziesz tu tkwił, moja noga i noga paru jeszcze innych osób na Ossusie nie postanie. Z poważaniem, Łedż --Wedge Antilles 00:01, 24 mar 2008 (CET)
To i ja się z siebie samego pośmieje :) Na zdrowie Łedż. A jeśli Twoja noga tu nie postanie... szkoda :( ale zyje się dalej... --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:05, 24 mar 2008 (CET)
Ależ nie ma najmniejszego powodu się wściekać! Spójrz też z naszego punktu widzenia: jakiś Archiwista zarezerwował sobie jakieś hasło, ale później nie ma o nim ani widu, ani słychu. Doskonale rozumiem, że wielu może po prostu zapomnieć, ale nie możemy czekać przez kilka miesięcy, aż ten ktoś wróci i zajmie się tym hasłem, a ktoś w międzyczasie może mieć ochotę je napisać, a jak obecność szablonu-widma się przedłuża, ten ktoś straci zainteresowanie rozbudowaniem danego hasła, a Archiwista, który je sobie rezerwował, nigdy się już nie zjawi - w rezultacie tracimy szansę, żeby ktoś wreszcie coś z tym zrobił. Pisząc powyższą informację chciałem zasugerować, by rozważyć usunięcie tego szablonu, biorąc pod uwagę powyższą ewentualność. Spójrz na historię nowych userów Ossusa - większość z nich nie udzieliła się ani razu po rejestracji. Nie możemy darzyć wszystkich bezgranicznym zaufaniem, bo inaczej cały projekt szlag trafi, prawda? Dlatego, jeżeli moja sugestia kogoś uraziła, to bardzo przepraszam, choć mam nadzieję, że Twoja odpowiedź była w dużej mierze poparta emocjami - co jak co, ale na takie gromy, to na pewno nie zasłużyłem. --Jaro 00:10, 24 mar 2008 (CET)
Coś Ci ładnego opowiem. Twój głos w dyskusji był entym jaki miałam okazję oglądać na Ossusie w podobnym stylu. Wiesz, robi się człowiekowi przykro i odechciewa wszystkiego jak się widzi coś takiego. To tak gwoli ścisłości:

1.)Nie rezerwowałam sobie żadnego artykułu, bo gdyby tak było to powstałby w 2 doby max. 2.)Owszem, zaczęłam go robić, ale w trakcie okazało się, że nie zdążę, a że uważam, iż głupio zostawiać coś co jest rozpoczęte, to chcialam zostawić takie rozpoczęte aby ktoś ewentualnie mógł pociągnąć albo zacząć od nowa 3.)Wówczas otrzymałam obcesowy komentarz a' propos mojej działalności na Vongopedii, że u Was to się szablon daje..i tak oto pojawił się tam szablon, który związał mnie z tym hasłem 4.)Minęło ileś tam miesięcy, dostałam dziś link do hasła i widzę, że wciąż nietknięte, no to wzięłam się do roboty i spojrzałam w dyskusję, bo może ktoś napisał tam jakieś sugestie co do hasła i wiesz co, zrobiło mi sie przykro, że robi się tu łaskę, iż ktokolwiek tu coś robi. 5.)Wystarczyło do mnie napisać czy mam zamiar się tym zajmować dalej, nie jestem anonimowa, połowa fanów w Polsce ma na mnie namiary albo jest w stanie wskazać kogoś kto je na mnie ma...albo wystarczy wpisać nick w wyszukiwarce. 6.)Co ciekawe jakoś nie zauważyłam, aby wzrosło zainteresowanie serią Tales of the Jedi i hasłami z tej serii, wiec wątpię czy ktoś rozpaczliwie marzył o edycji tego hasła, a poza tym, nie zamawiałam żadnego artykułu, leżał sobie i czekał aż go ktoś przygarnie. 7.)Reasumując: Kto pyta nie błądzi. Taraissu 00:41, 24 mar 2008 (CET)

Myślę że cała ta dyskusja dała obu stronom wiele do myślenia i mimo wszystko bardzo dobrze, że się rozpoczęła. Chciałbym zauważyć tylko jeden, myślę że podstawowy, fakt: to ja dałem szablon {{WEdycji|Taraissu}} :D :D :D :D :D Chciałem w ten sposób ułatwić Taraissu życie, bo wtedy bodajże pisała że zajmie się hasłem w bliżej nieokreślonej przyszłości... a że jest to postać mniej znana, to nie widziałem problemu by szablon wisiał. Niestety akcja przyczepiania się do szablonów WEdycji i prób ich ściągania, autorstwa wielkiego admirała NLoriela, nie przyniosła spodziewanych rezultatów, na dodatek Jaro przejął te zwyczaje... Co innego, gdyby Ossus był pełen użytkowników, którzy wręcz biliby się o hasła. Teraz mamy zaledwie kilku aktywnych Archiwistów, a w wyniku takich akcji ich liczba sukcesywnie się zmniejsza... Jaro - wydaje mi się, że Taraissu przekazała wszystko co chciałbym powiedzieć, Wedge i Taraissu - Ossus cały czas się rozwija... a dojrzewanie może być bolesne :P signstraznik.png Sky Dyskusja  01:15, 24 mar 2008 (CET)

No dobrze - ja tylko robię to, co uważam za najlepsze dla Ossusa. Przyznaję, że mi też było przykro, gdy zobaczyłem odpowiedź Taraissu pełną, chyba każdy się ze mną zgodzi, absolutnie niezasłużonego gniewu. A zatem, żeby już było jasne, pytam Taraissu - to zajmiesz się tym hasłem, czy nie? Bo już nie wiem... --Jaro 01:26, 24 mar 2008 (CET)
Sky ma rację. Zatem postuluję zawieszenie broni. ..Naprawdę ciężko mieć 16 lat od kilku lat:P Ode mnie tylko rada: więcej uśmiechu i otwartości, a świat stanie się piękniejszy ;D PS> Hasło skończę, bo zostało tyle co nic;) /tylko sobie nie myślcie, że przyznaję rację opozycji, po prostu uznaję, iż tzw. "Większe dobro" jest ważniejsze niż moja urażona duma. I jeszcze jedno, ja wracam jak bumerang, zawsze, więc lepiej nie mieć we mnie wroga bom mściwa z natury :P /ta druga rada była gratis;]/Taraissu 00:05, 25 mar 2008 (CET)

Uff :) Dzięki! Mam nadzieję, że wypijemy razem jednego koreliańskiego! :) Dzięki za uwagi Taraissu. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za dyskusję. :) I również poprę: Więcej uśmiechu panowie i Panie :)--signstraznik.png Yako Dyskusja  00:32, 25 mar 2008 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!