Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja:Wielka Czystka Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Lista ofiar i ocalałych dubluje się trochę z tą z Rozkazu 66... Ma ktoś pomysł na uporządkowanie tego? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:05, 10 gru 2007 (CET)

A może zróbmy tak jak na Wookie - podzielmy listę ofiar na tych co zostali zabici podczas wyknowyania Rozkazu (np. Aayla Secura i na tych co zginęli po Rozkazie (czyli np. Roan Shryne). A tak swoją drogą, co powiecie na wklejenie tej grafiki http://starwars.wikia.com/wiki/Image:Jedi_Hunted.jpg ? (okładka Insidera) Tylko nie mam pojęcia jak to opisać... Louie1449 15:16, 10 gru 2007 (CET)
Fajna grafika. Ja bym wkleił. Tylko autora trzeba znaleźć. signstraznik.png Sky Dyskusja  15:30, 11 gru 2007 (CET)
Pamiętam, że jakiś czas temu czytałem coś o tej grafice - jest ponoć stworzona na podstawie okładki do jednego z tych amerykańskich komiksów w rodzaju X-menów czy innych Captainów America. Tak czy inaczej, autor jest do znalezienia, a obrazek zabawny :) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  16:26, 11 gru 2007 (CET)

Terminy

Mały problem natury... teoretycznej. Definicja nie jest precyzyjna - zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma oficjalnego momentu, w którym kończy się Czystka, ale "okres tuż przed bitwą o Yavin" - faktycznie oznacza 1 BBY? Proponowałbym to sprecyzować. Czy nie można stwierdzić, że Czystka skończyła się, tak umownie, w momencie bitwy o Yavin? Jest to istotny aspekt, bo wtedy zmieni się status przynajmniej dwóch Jedi: Obi-Wana Kenobiego i Ylenica It'kli. Bartosz Bednarek (dyskusja) 19:30, 18 sie 2014 (UTC)

Czekam na odp. Brak rozwiązania tej dyskusji blokuje działanie drugiej. Wyraźcie swoje zdanie na powyższy temat ;) Bartosz Bednarek (dyskusja) 12:35, 31 sie 2014 (UTC)
O ile ofiary rozkazu 66 i czystki możemy dzielić sobie według pewnych własnych ustaleń, o tyle zakończenie czystki powinno być wyznaczone w oparciu o informacje ze źródeł. Na Wookiee podają By 1 BBY, so small a number of Jedi remained that the Emperor, considering the Jedi to be no longer a threat, put an end to the Purge. Niestety nie ma żadnego przypisu, więc nie można zweryfikować źródła tej informacji. generalnie jednak wszędzie pojawia się wersja, że czystka oficjalnie zakończyła się krótko przed Yavinem, a ewentualne późniejsze starcia były już od niej niezależne. Jeśli trzymać się informacji z Wookiee (przy czym warto by znaleźć źródło tego zakończenia czystki przez Palpatine'a), ostatnią ofiarą czystki była mroczna kobieta. Generalnie Obi-Wana i wszystko co było potem zaliczyłbym już do "ocalałych z czystki". Imperium nie zawracało już sobie głowy polowaniem na Jedi, bo miało problem z rebeliantami, a sami Jedi pozostawali już nieliczni i dobrze ukryci.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:23, 31 sie 2014 (UTC)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!