Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Wojna domowa Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

NLoriel w opisie zmian napisał "skasowano pamięć?". Napisał tak, bo ja zmieniłem artykuł w którym właśnie to napisałem. w artykule "Revan" (przy okazji Polecany artykuł) pisze: "gdzie uszkodzona świadomość Mrocznego Lorda została usunięta". Dawno nie grałem w KotORa, ale o ile dobrze pamietam Revanowi SKASOWANO pamięć i nadano nową tożsamość. Jasne, że dostał trochę w łeb przy tym ataku :) ale nie na tyle, żeby stracić pamięć. Jedi mu ją skasowali. Jeśli ktoś gra teraz na bierząco w KotORa, to niech napisze, czy mam rację :) Abe 13:38, 10 maj 2007 (CEST)

O ile pamiętam (ale też grałem jakiś czas temu), była tam raczej mowa o "wgraniu" nowej tożsamości, niż kasowaniu poprzedniej... Ale trzeba mieć dokładne cytaty, żeby wyjaśnić tę kwestię. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:24, 11 maj 2007 (CEST)

1. Co do uszkodzonej świadomości - przypominam sobie wypowiedź Bastilii (niestety nie zacytuje dokładnie) z rozmowy na pokładzie Leviatana w której oznajmiła że pamięć Revana była zbyt uszkodzona żeby ją przywrócić, co i tak nie byłoby radzie na rękę.

2. "Pochłonięty przez Ciemną Stronę Revan". Tutaj zastanawiam się czy ten fragment powinien zostać taki jak jest. W KOTORze 2 Kreia stwierdza wyraźnie że Revan po prostu przyjął rolę Mrocznego Lorda żeby ocalić galaktykę; zawsze pozostał wierny samemu sobie. Nie upadł, nie dał się pochłonąć gdyż wciąż jego cel pozostał taki sam - ocalić galaktykę. Revan się nigdy nie zmienił - do tej konkluzji dochodzi właśnie Kreia.--Galadrine 21:28, 17 lip 2008 (CEST)

Racja, obydwa fragmenty wypadałoby zmienić (ten drugi kojarzy mi się z Jacenem i Lumiyą, motywy podobne). Hasło i tak jest do baaardzo znacznego rozbudowania, więc nie wiem czy jest sens robić to już teraz, czy też ktoś to zrobi jak się weźmie porządnie za hasło (bo i tak pierwotny tekst się rozrośnie i zostanie przemodelowany). signstraznik.png Sky Dyskusja  00:38, 18 lip 2008 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!