Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Wojny klonów (film)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dwie sprawy:

  • Jaki tytuł artykułu? Bo teoretycznie powinno byc Wojny klonów (film) albo coś w tym rodzaju, epizody są pod samym tytułem właściwym. Z drugiej strony mamy serial Wojny klonów Cartoon Network, mamy Wojny klonów 3D jako serial... więc nie wiem, poradźcie... Nazewnictwo materiałów z wojen klonów może człowieka wykończyć :/
  • Jeśli ktoś chce edytować hasło, to śmiało, ale ostrożnie. Ja dałem szablon "WEdycji" bo nie chciałem, by np. kilku młodszych stażem Archiwistów zaczęło wypisywać jakieś plotki, których teraz w sieci multum. Tak więc proszę bardzo, ale do każdej informacji (np. autor muzyki, montażysta, autorzy scenariusza, zarys fabuły) - wszystko musi mieć odpowiednie źródło, które umieszczamy w przypisach. Hasło będzie obserwowane na bieżąco, a jeśli nikomu się nie będzie chciało robić - to w końcu ja to zrobię, ale teraz mam mało czasu dlatego piszę ;) Jeśli ktoś umieści jakieś rewelacje mało znane i nie poda źródła, to zostaną one przeniesione na stronę dyskusji i dopiero po ewentualnym zweryfikowaniu zostaną przywrócone do artykułu.signstraznik.png Sky Dyskusja  19:21, 7 maj 2008 (CEST)
co do tytułu artykułu, to jestem za jego zmianą. Myślę, że dobrym pomysłem jest właśnie Wojny klonów (film), stary serial będzie miał w nawiasie (serial), a nowy np. (serial 3D). W każdym razie obecny tytuł jest bez sensu, a szczególnie 2 pierwsze wyrazy, czyli Gwiezdne wojny. Gdzieś ktoś już dawno ustalił, że nie dajemy Star Wars lub/i Gwiezdne wojny przed tytułami (niezależnie, czy są to gry, książki, komiksy, filmy). Czyli zmienić trzeba. signjedi.png Peteer Dyskusja  22:49, 8 maj 2008 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!