Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Wszystkie gwiazdy świecą jak jedna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ocena artykułu

Fajnie, że tak brzmią pierwsze słowa hymnu ale:

  1. Chyba nie powinno być pisane wszystko wielką literą, zatem błąd w tytule
  2. Skoro tak brzmią pierwsze słowa hymnu, to jak brzmi cały?

Generalnie hasło nie bardzo mi się podoba. Powinno być hasło "Hymn Republiki" a nie hasło o każdej linijce hymnu :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  12:49, 1 gru 2009 (CET)

Popieram uwagi Yako nie powinno być takich haseł. Gdyby ktoś mógł radziłbym od razu napisać artykuł Hymn Republiki albo Hymn Republiki Galaktycznej. Windy 15:17, 1 gru 2009 (CET)

A wiecie gdzie można znaleźć cały tekst hymnu? I przepraszam, że narobiłam tyle zamieszania, to po prostu moja pierwsza próba i postaram się to poprawić. Jeszcze raz przepraszam.Lady Neyn 12:14, 3 gru 2009 (CET)

O ile się orientuję to nie ma całego tekstu, a przynajmniej w starszych źródłach. Hasło pod "Hymn Republiki Galaktycznej" z przekierowaniem spod "Wszystkie gwiazdy świecą jak jedna", moje zdanie. signjedi.png Mini Dyskusja  17:41, 3 gru 2009 (CET)

Przeniosłem pod "Wszystkie gwiazdy świecą jak jedna" (z małych liter). Proponuję NIE przenosić artykułu pod nazwę w rodzaju "Hymn Republiki Galaktycznej", ponieważ ze Spisku na Cestusie wynika, że owa fraza to tytuł hymnu. Być może jest to też pierwsza linijka tekstu składającego się na ten utwór. Trzeba to zweryfikować, ale nawet jeśli tak jest, to nie zmienia to faktu odnośnie nazwy. Oto rzeczony fragment:

Obi-Wan, Snoil i ich robot astromechaniczny powoli zeszli z rampy, a wtedy zespół wykonał całkiem przyzwoitą wersję oficjalnego hymnu Republiki „Wszystkie gwiazdy świecą jak jedna". Dawniej pieśń ta sprawiała, że serce Obi-Wana biło szybciej, ale od paru miesięcy jedynie podnosiła mu włoski na karku.

Tyle. Ech, ta Complete Encyclopedia, kiedyś trzeba będzie ją wreszcie sobie sprawić... signstraznik.png Sky Dyskusja  01:45, 4 gru 2009 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!