Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Adoreus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Adoreus!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Adoreus

Podgląd

Proszę używaj podglądu przed zapisaniem. Częste zapisywanie artykułu bardzo obciąża naszą bazę danych, bo przechowywana jest każda, nawet najdrobniejsza zmiana w tekście. Pozdrawiam serdecznie i wytrwałości życzę --signstraznik.png Yako Dyskusja  13:50, 29 sie 2008 (CEST)

Grafika

Czy Ty czasami przeglądasz ostatnie zmiany? Załadowałeś grafikę, NLoriel ją usunął, a Ty znowu załadowałeś. Tak jak masz w ostatnich zmianach:

(Usunięte); 21:41 . . NLoriel (Dyskusja | wkład | zablokuj) (usunięto "Grafika:Gallofreegr75.gif": zdjęcia ze Sluis nie wchodzą w zakres umowy o współpracy (ani konkursu))

Poza tym ciężko będzie wygrać konkurs, skoro w haśle Transportowiec Gallofree GR-75 nie dodałeś takich rzeczy jak kategoria albo kursywa w tytułach książek (lub innych źródeł). Proponuję przestudiować dokładnie strony pomocy Biblioteki Ossus aby zapoznać się z jej zasadami. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:12, 30 lis 2008 (CET)

Konkurs IV

Nie możesz zaliczyć tego hasła do konkursowego. Po pierwsze chodzi o datę - konkurs rozpoczął się 1 grudnia. A poza tym jeśli korzystałeś wcześniej z tekstów Sluis Van i wklejałeś je tutaj jako swoje (nie dodając szablonu pochodzenia) - to tym bardziej nie powinieneś się chwalić, ponieważ jest to przywłaszczanie sobie cudzej pradzy. Jeśli teksty są do siebie bardzo podobne to proszę dodać do tego hasła szablon ZeSluisVan. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:10, 5 gru 2008 (CET)

Wyniki konkursu

Hej,

Przede wszystkim będę potrzebował Twojego adresu (pocztowego) :) Poza tym, kiedy już White wybierze z koszyków swoje nagrody, będę Cię prosił o wskazanie Twoich. Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:00, 11 lut 2009 (CET)

Grafiki - szablon

Jeśli będziesz wrzucał kolejne grafiki na Ossusa, to każda z nich musi mieć szablon informacyjny, w który musi się znaleźć: opis, źródło, autor, licencja i kategoria i grafiki. Szablon oraz szczegółowy opis jego używania znajduje się tutaj - Szablon:Grafika. Pliki bez uzupełnionego szablonu są usuwane. signstraznik.png Sky Dyskusja  18:34, 25 lip 2009 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!