Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Crylor

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Crylor!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Mario

Witam

Hej, witaj na Ossusie! Udzielę Ci teraz kilka rad ;) - po kropce i przecinku zawsze jest spacja. Pamiętaj by ją dodawać, dzięki temu oszczędzisz mi i innym archiwistą poprawiania po Tobie. Po drugie tytuły seriali zapisujemy kursywą (''(tytuł serialu)''). Po trzecie sprawdzaj, czy dany link istnieje. Artykuł "Star Wars Rebels" występuje u nas pod nazwą "Rebelianci". Po czwarte pamiętaj, by niekanoniczny fragment artykułu (zwłaszcza, jeśli sam go dopisujesz) zaznaczać w legu. To wszystko bardzo proste :) Pozdrawiam i NMBZT. ~Mustafar29 21:41, 30 sie 2015 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!