Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja Archiwisty:Darth

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Darth!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth

Przecinki i literówki

Cześć ! Pamiętaj o sprawdzeniu hasła czy nie ma w nim literówek przed zapisaniem go. Pamiętaj także o poprawnym stawianiu przecinków bo stawiasz je tam gdzie nie trzeba. Dofine 20:53, 14 mar 2009 (CET)

Wskazówki

Witam. Zwracaj proszę uwagę na duże/małe litery jeśli piszesz tekst - nazwy konfliktów zbrojnych czy też bitew piszemy małą literą (Zaczęły się wojny klonów, nie Wojny Klonów itd.), podobnie jak większość tytułów - rycerz Jedi (nie Rycerz Jedi), padawan Jedi, mistrz Jedi, lord Sithów. Wszystko jest dokładnie opisane w zaleceniach edycyjnych (masz linki w swoim powitaniu) - polecam przebrnąć przez wszystkie strony pomocy Biblioteki Ossus. Ach, no i bardzo ważne - nie tłumaczymy haseł ani ich części z Wookieepedii, piszemy własnoręcznie, opierając się na źródłach które mamy pod ręką. Pozdrawiam signstraznik.png Sky Dyskusja  04:30, 20 mar 2009 (CET)

Przypomnienie

Po raz drugi i ostatni przypominam, że nie tłumaczymy tekstów z Wookieepedii tylko korzystamy z tekstów źródłowych, oficjalnych. Proszę także zwracać uwagę na duże/małe litery (znów jak wyżej) oraz poprawną interpunkcję. signstraznik.png Sky Dyskusja  04:22, 3 maj 2009 (CEST)

Przecinki i zdania

Mam wielką prośbę. Pisz krótsze zdania i pamiętaj o poprawnej interpunkcji. Chodzi mi o to, że w artykułach o IG-101 i IG-102 pisałeś bardzo długie zdania z wielką ilością przecinków. Podam Ci przykład : ze zdania W 19 BBY, IG-102 stacjonował na okręcie Invisible Hand, gdzie miał za zadanie chronić jego dowódcę generała Grievousa, w trakcie bitwy o Coruscant zrobiłem W 19 BBY IG-102 stacjonował na okręcie Invisible Hand, gdzie miał za zadanie chronić jego dowódcę generała Grievousa. Działo się to w trakcie bitwy o Coruscant.--Dofine 17:21, 22 sie 2009 (CEST)

Kopia

Hasło Delund jest żywcem przekopiowane z innego napisanego przez Ciebie artykułu - Peate Kurin. Może i biografie mają prawie identyczne, ale można by przynajmniej napisać to innymi słowami, bo ona obecną chwilę to te hasła różnią się może jednym czy dwoma zdaniami.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:15, 26 wrz 2010 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!