Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:DarthMathias

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj DarthMathias!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kasa

2011

Głosowanie w sprawie polecanych artykułów

Witaj. Chciałbym przypomnieć, że każdy archiwista posiada każdorazowo jeden głos za i jeden głos przeciw. W związku z tym Twoje głosy zostały usunięte, zdecyduj na który artykuł wolisz postawić w pierwszej kolejności. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:13, 12 sty 2011 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Melethron!

Źródła

Dodawaj do artykułu źródła tylko wtedy, kiedy podajesz z nich informacje, lub gdy widzisz, że w artykule są niezweryfikowane żadnym źródłem wiadomości, a Ty chcesz je w ten sposób potwierdzić. W skrócie: jeśli w haśle nie ma nic z danej książki, komiksu, odcinka serialu czy czegokolwiek w tym typie, nie wpisujemy go do źródeł, nawet jeśli dane zagadnienie jest w nim poruszone. Jakiekolwiek inne działanie w pewnym stopniu wprowadza innych archiwistów w błąd. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:17, 2 maj 2011 (CEST)

Podstawy

Hej, powinieneś koniecznie zapoznać się z zasadami edytowania artykułów na Ossusie. Odpowiednie linki do stron, do których powinieneś zajrzeć, znajdują się w powitaniu u góry dyskusji. Twoje hasło o Prosecutorze nie miało kategorii, interwiki i er, a to absolutne podstawy. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  21:12, 19 cze 2011 (CEST)

Klony

Hej, artykuły o klonach nazywamy ich numerem identyfikacyjnym, chyba że nie jest on znany. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:28, 20 cze 2011 (CEST)

Uwagi

Witaj. Ciekawostki w artykułach należy formułować w normalny sposób, a nie taki, jak w przypadku ciekawostek na stronę główną. Do każdej podanej przez siebie informacji musisz dodać źródło. Powinieneś linkować bez przekierowań (np. [[Wojny klonów (serial 3D)]], a nie [[TCW]]). Ponadto w pojedynczym haśle każde zagadnienie linkujemy tylko raz, chyba że występują infoboksy, listy czy coś w tym rodzaju. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:47, 27 cze 2011 (CEST)

Hej. Przypominam o konieczności korzystania z podglądu i dodawaniu źródeł do artykułów, to bardzo ważne zalecenia. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  18:10, 14 lip 2011 (CEST)

Podgląd!

Już raz to tutaj napisano, ale niestety muszę ci o tym przypomnieć: Używaj funkcji podgląd podczas pracy!. Jest to podstawa, gdyż wiele małych edycji, zamiast jednej większej bardzo zapycha bazę danych biblioteki, a po drugie prowokują one konflikty edycji, tak jak przed chwilą, gdy edytowałeś artykuł o Venatorach, a ja chciałem go poprawić. Pozdrawiam, Theed 14:55, 24 lip 2011 (CEST)

Zalecenia

Witaj. Proszę, abyś nie edytował jednego artykułu kilkakrotnie w przeciągu kilku minut bądź godzin - lepiej jest skumulować te poprawki w jednej edycji. W hasłach o statkach używamy ich angielskich nazw (z wyjątkiem Sokoła Millennium, który tak się przyjął, że ciężko to zmieniać). Po opisie grafiki w haśle stawiamy kropkę. Co do cytatów - nawet, jeśli pochodzą ze źródła, które nie zostało przetłumaczone, umieszczamy je po polsku, a oryginał dajemy w przypisie. Nie można zapominać o tym, że jeśli umieszczamy przypis w haśle, musimy dodać też szablon {{Przypisy}}, dzięki któremu stają się one widoczne. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:32, 2 sie 2011 (CEST)

Przypominam o konieczności stosowania interwiki w hasłach. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:52, 6 sie 2011 (CEST)

Hej. Kiedy edytujesz hasło w zewnętrznym edytorze tekstu (np. Word), pamiętaj, aby po wklejeniu tego na Ossusa pozmieniać cudzysłowy i apostrofy - w niektórych aplikacjach te znaki wyglądają inaczej niż w Bibliotece, co może potem stwarzać problemy z linkowaniem itp. Twórz linki w opisach książek czy czasopism, tak samo jak w normalnym tekście. Przed dodaniem gdzieś kategorii sprawdź, czy taka w ogóle istnieje. Ponadto należy dbać o jak najdokładniejszą kategoryzację (czyli np. dla hasła Anakin Skywalker powinno się dać nie kategorię "Jedi", ale "Jedi ery upadku Republiki"). Źródła wpisujemy kursywą. Przypominam też, że należy linkować bezpośrednio, a nie do przekierowań, i stawiać kropkę po opisie grafiki. Nie warto tworzyć też stron o nazwie typu "Switch (strona ujednoznaczniająca)", jeżeli mają się tam znaleźć tylko dwie pozycje. Dlaczego? Idę o zakład, że nikt szukający hasła "Switch" nie wpisze tego długiego tekstu w nawiasie w wyszukiwarkę ossusową. Takie strony przydają się, gdy trzeba zrobić u góry strony informację o tym, że istnieją inne artykuły o podobnej nazwie, ale nie można wypisać wszystkich, bo ze względów technicznych szablonu da się tam wpisać tylko jedną pozycję. Wtedy linkuje się tam taką stronę ujednoznaczniającą. Przykład: Imperium Galaktyczne.

Przy okazji - powinieneś ograniczyć edycje swojej strony. Możesz zapisywać gdzieś tworzone przez siebie artykuły, i aktualizować ją co jakiś czas, np. miesiąc. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:10, 4 wrz 2011 (CEST)

Witaj, nie dawaj pogrubień w nagłówkach - one są automatycznie pisane tłustszym drukiem, więc potęgowanie tego jest przesadą. Ponadto mam prośbę, abyś zmienił styl, w jakim piszesz streszczenie Gwiazdy Śmierci. Obecnie kwalifikuje się to na bełkot, więc polecam Ci przeczytanie modelowego streszczenia, abyś wiedział jak to powinno wyglądać - na przykład tego polecanego artykułu. Postaraj się upodobnić swoje streszczenie do tego hasła, to nie trzeba go będzie po Tobie przebudowywać. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:13, 7 wrz 2011 (CEST)

Dzięki za powitanie. Na razie szukam info na temat tworzenia artykułów. Jak będę czegoś potrzebował, to do kogo najlepiej się zgłosić? Starkiller 15:32, 16 wrz 2011 (CEST)

Grafiki

Hej. Przy przesyłaniu grafik należy zwrócić uwagę na to, by były w odpowiedniej jakości, co oznacza m.in. normalne wymiary. Grafika "pościg szturmowców" była zdecydowanie za mała, by cokolwiek zilustrować, i dlatego została usunięta. Przy okazji, zalecam przesyłanie grafik na serwer tuż przed dokonaniem edycji związanej z ich wstawieniem, aby nie pozostawały przez dłuższy czas nieużywane. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:40, 18 wrz 2011 (CEST)

Nova Stihl

Hej. Artykuł, który aktualnie edytujesz, rozbijasz na zbyt małe sekcje, przez co ciężko się go czyta. Sugeruję, aby je połączyć i po prostu porobić wewnątrz powstałych sekcji akapity. Hasło stanie się wtedy spójniejsze. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:22, 23 wrz 2011 (CEST)

Ciekawostki

Hej, przypominam, że każda informacja z artykułu musi pochodzić ze źródła podanego na jego końcu. Dotyczy to również ciekawostek. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:03, 1 paź 2011 (CEST)

Kommando-droid

W tym artykule, w dziale Charakterystyka pierwsze zdanie brzmi: Droidy komandosi typu BX były podobne do swoich bratnich jednostek typu B1 - to brzmi jak POV nie? Jako iż masz wstawiony szablon WEdycji, nic z tym nie zrobię, ale proszę Ciebie, byś to zrobił. Jeśli wstawiłeś tam szablon tylko w celu rozbudowy, to zalecam, byś poprawił kilka literówek, mających tam miejsce. Pzdr. --Galen Marek Dyskusja 17:04, 8 paź 2011 (CEST)

Mam kilka uwag co do twojego artykułu. Po pierwsze, nie ładuj do tak krótkiego hasła tylu obrazków - powoduje to chaos i psuje całą estetykę. Nadprogramowe pliki można wrzucić do galerii w dodatkowej sekcji (tag <gallery>), lub też po prostu wstawić odnośnik do kategorii. Ponadto, nie rób akapitów składających się z dwóch zdań. Oczywiście podział na akapity sprawia, że tekst jest bardziej czytelny, niemniej nie należy przesadzać w drugą stronę. Ponadto staraj się implementować pliki do hasła tak, by jakoś to wyglądało. Nie wrzucaj obrazka w sam środek akapity, między dwa zdania, ale umieszczaj poszczególne pliki nad danym kawałkiem hasła, dodatkowo umieszczając dalszy tekst w nowym wierszu. Ostatnia, dość ważna kwestia związana z obrazkami, to same pliki, które przesyłasz na Ossusa. Domyślam się, że wziąłeś te obrazki z hasła na Wookiee (to oczywiście nic złego, jeśli tylko podasz w szablonie odpowiednie źródła i autorów), ale jeśli już to robisz, to zapisuj je w pełnej rozdzielczości. Nie zapisuj miniaturek umieszczonych w haśle, lecz przejdź na stronę danego pliku (można to zrobić klikając znaczek przy opisie obrazka w haśle) i zapisz jego dużą wersję, a nie już pomniejszoną, z artykułu. Jeśli chodzi o pozostałe sprawy, to najbardziej rzuca się w oczy kilkukrotne linkowanie tych samych haseł. Każdy artykuł, zwłaszcza w tak krótkim haśle, wystarczy podlinkować raz. Linkowania powtarzamy tylko w infoboksach, opisach grafik, względnie sekcjach takich jak ciekawostki, czy we wstępie lub w przypadku bardzo długich artykułów. W hasłach takich jak "Droid komandos..." wystarczy raz. Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  12:22, 9 paź 2011 (CEST)

Kultowe statki i pojazdy

Widzię że umieszczasz polskie okładki Kultowych i proponuję żeby polska okładka znalazła się w infoboxsie, ponieważ w innych artykułach jak pojawia się polska okładka to umieszczmy ją a oryginalny dajemy poniżej. Np Rycerze Starej Republiki: Oczyszczenie (wydanie zbiorcze). Pozdrawiam -- Arapalski 11:01, 14 paź 2011 (CEST)

Parę spraw

Witaj. W infoboksach znaczniki <ul> i <li> używane są tylko wtedy, kiedy do jednej rubryki pasuje kilka pozycji. Pamiętaj też o zamykaniu <li>. W disambigach nie używaj pogrubienia do każdego hasła, jest to zbędne, one i tak są dobrze widoczne, a poza tym proszę, abyś umieszczał tam jedynie hasła naprawdę podobne (wątpliwe, aby ktoś szukający Sev'rance Tann wpisał w wyszukiwarkę po prostu "Sev"). Nazwy wojen piszemy z małych liter. Istnieje odpowiedni szablon dla odnotowania, że ktoś pojawiał się tylko w hologramie: {{Holo}}. Przypominam o tym, aby dane hasło linkować w jednym artykule tylko raz i stawiać kropkę po opisie grafiki. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:22, 14 paź 2011 (CEST)

Hej, jeszcze raz. Każde zagadnienie w danym haśle linkujemy tylko raz, przy jego pierwszym wymienieniu. Przez to hasło tak nie daje po oczach niebieskim i czerwonym. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:50, 16 paź 2011 (CEST)

Hej. Cytatów raczej nie wstawiamy w środku tekstu - lepiej to zrobić pod nazwą sekcji, lepiej się wtedy wkomponowują w artykuł i nie utrudniają jego czytania ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:43, 29 paź 2011 (CEST)

Nowe grafiki z Encyclopedii

Hej. Dodajesz zdjęcia z Encyclopedii jednak prosiłbym, byś zapisywał je w formacie jpg np. ***.jpg, bo wtedy pozostaje białe tło, a nie tak jak w haśle Embo, czy Twilight, że obrazek jest bez tła. Pozdrawiam signjedi.png Windy Dyskusja  19:58, 30 paź 2011 (CET)

Poprawne linkowanie itp.

Witaj. Cytaty muszą być opatrzone przypisami. Unikaj wypunktowania w hasłach (poza listami i infoboxem) i nie używaj kursywy przy nazwach stacji kosmicznych. Do tego przypominam, abyś pisał nazwy wojen z małych liter, używał oryginalnych nazw statków i linkował bezpośrednio. Po raz wtóry muszę Ci też napisać, że powinieneś linkować każde zagadnienie tylko raz - przyjrzyj się innym artykułom, nikt nie linkuje tyle, co Ty. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  14:43, 31 paź 2011 (CET)

Broń świetlna

Dopisałeś do artykułu Broń świetlna miecz ciemności, ale mi on raczej nie wygląda na broń świetlną. Czy masz jakieś źródło, które mogłoby to uzasadnić? Jeszcze jedno: napisałeś, że ów miecz przypomina wibroostrze, ale to trochę brzmi jak POV, nie? Pzdr. --Galen Marek Dyskusja 16:03, 10 lis 2011 (CET)

Witaj. Strona typu IGN nie może być źródłem, bo nie jest oficjalna, stąd też nie powinno się na nią powoływać. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:45, 14 lis 2011 (CET)

Cytaty itd.

Witaj. Kiedy piszesz hasło o książce, nie wpisuj w nim cytatów spoza niej. Staraj się nie oceniać po swojemu znalezionych informacji (to, że miecze Asajj się łączyły, nie oznacza, że inne też). Przypominam, abyś przesyłał tylko grafiki o odpowiedniej jakości i mogące dobrze zilustrować artykuł. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:39, 14 lis 2011 (CET)

Linkowanie

Witaj. Przypominam, że każde zagadnienie w pojedynczym haśle linkuje się tylko za pierwszym razem. Ponadto proszę, abyś nie umieszczał elementów historii danej rasy czy czegokolwiek innego w ciekawostkach, tylko właśnie w sekcji "historia" bądź "biografia". Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:54, 26 lis 2011 (CET)

Hej. Pozwoliłem sobie pogrubić notorycznie ignorowane przez Ciebie zalecenie o pojedynczym linkowaniu, bo nie wiem już, jak właściwie Cię do niego przekonać. Ponadto powinieneś przeczytać w tej dyskusji sekcję "Źródła" i się do niej zastosować. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:27, 9 gru 2011 (CET)

Kul Teska

Hej. Kiedy dodajesz do hasła jakąś informację (np. to, że Kul Teska był cyborgiem), musi być ona podparta źródłem, co oznacza tyle, że jeśli nigdzie nie ma go wpisanego, to albo dodajesz przypis, albo dopisujesz takie źródło u dołu artykułu (tę pierwszą opcję zalecam głównie wtedy, kiedy nie wyczerpałeś wszystkich informacji, jakie można wypisać z danego źródła o poruszanym w haśle zagadnieniu). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:06, 12 gru 2011 (CET)

Piraci z Gwiazdy Śmierci

Czy naprawdę jesteś aż tak leniwy, że nie chciało Ci się poświęcić tych kilku minut na napisanie porządnego streszczenia tego komiksu? Czekasz, aż ktoś odwali za Ciebie tę cięższą część pracy, a sam nabijesz sobie licznik stworzonych na Ossusie haseł? Artykuł opisujący komiks, nie posiadający streszczenie fabuły, oferuje stanowczo zbyt mało informacji. Daję Ci dwa dni na uzupełnienie odpowiedniej sekcji, albo "Piraci..." zostaną usunięci. Jeśli masz w dalszym ciągu robić taki niedorobione artykuły, lepiej się powstrzymaj. Pozdrawiam signstraznik.png Carth Dyskusja  16:27, 16 gru 2011 (CET)

Niestosowanie się do zaleceń

Witaj. Co prawda kilkakrotne linkowanie tego samego hasła w jednym artykule nie jest znacznym przewinieniem, ale ciągłe ignorowanie uwag na ten temat - już tak. Niestety kolejne linkowanie w każdym możliwym miejscu może skończyć się okresowym banem. Co do innych spraw - używaj czasu przeszłego, a tytuły (poza tymi zarezerwowanymi dla jednej osoby, jak Wielki Mistrz Jedi) pisz z małych liter. Ponadto pojedynczy przypis do jednej informacji wystarczy, nie trzeba potwierdzać tego samego dwoma źródłami. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:01, 27 gru 2011 (CET)

Wibrokastel

Dodałeś ten wyraz do artykułu broń biała. A czy mógłbyś mi podać angielską nazwę? Chciałbym ją mieć, bo sam tłumaczyłem (również na podstawie innych źródeł, ale nie wszystko) niektóre rodzaje broni i możliwe, że wibrokastel już jest pod inną nazwą. Nawet jeśli, to i tak nie ma takiego wyrazu jak kastel i ciężko to przetłumaczyć. Pzdr. -- Galen Marek Dyskusja 10:57, 29 gru 2011 (CET)

To źle przeczytałem... Po angliku będzie vibrocast (chyba). Nie ma tego, ale ten kastel trochę mnie zmylił :P. Pozdr.--Galen Marek Dyskusja 11:32, 29 gru 2011 (CET)

Dzięki, ale potrzebowałem angielskiej nazwy tylko do tego celu, który wcześniej ująłem. Pozdrawiam --Galen Marek Dyskusja 12:29, 29 gru 2011 (CET)

2012

Polskie tytuły

Hej, jeśli takie istnieją, używajmy polskich tytułów, nie ma potrzeby zastępować ich oryginalnymi. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:29, 5 sty 2012 (CET)

Podpis

Hej, mam drobną prośbę. Na Ossusie (zarówno w dyskusjach jak i w Sali Zgromadzeń) podpisujemy się swoim własnym, nie zmienionym nickiem. Choć aktywnych użytkowników jest na tyle niewielu, że trudno o pomyłkę, to jednak nie widzę większego sensu w bawieniu się w inne nazwy. W związku z tym proszę o przywrócenie podpisu do jego pierwotnej wersji, tzn. DarthMathias, bez linku do dyskusji. Jeżeli jednak Twój pełny nick w jakiś sposób Cię nie satysfakcjonuje, istnieje możliwość jego zmiany. Jeśli chcesz, by Twoja nazwa użytkownika brzmiała po prostu "Mathias", skontaktuj się proszę w tej sprawie z Yako. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  18:57, 19 sty 2012 (CET)

Urai Fen(n)

Czy jest on znany pod nazwą, jaką zawarłeś w przekierowaniu? Jeśli nie, jeśli ma być tylko wynikiem pomyłki czy literówki, należy to przekierować do Biblioteka Ossus:Literówki. Pozdrawiam --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 14:34, 18 lut 2012 (CET)

Ok, ale sortujemy wg. nazwisk :). --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 15:12, 18 lut 2012 (CET)

Linkowanie

Hej. Niestety w przypadku nazw z apostrofem (np. PROXY'ego) nie da się zastosować skróconego linkowania. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  20:52, 21 lut 2012 (CET)

Przypisy

Hej. Przypominam, że nie ma potrzeby dodawania więcej niż jednego przypisu do pojedynczej informacji. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:34, 22 lut 2012 (CET)

Newsy

Zdaję sobie sprawę, że w szablonie brakuje tych publikacji, jednak chwilowo wstrzymuję się z ich dodawaniem, bo nie osiągnęliśmy jeszcze ostatecznego stanowiska odnośnie formuły newsów - rozszerzenie szablonu o wszystkie wydawane w Polsce publikacje (a więc również przewodniki Egmontu etc.) dość znacznie by go wydłużyło, a kompozycja strony głównej wymusza pewne ograniczenia. Z drugiej strony nie chcemy, by pewne pozycje były eksponowane, podczas gdy inne giną gdzieś w natłoku haseł. W wolnej chwili postaram się wprowadzić jakieś rozwiązanie tymczasowe, na przykład poprzez nawiązanie do strony "2012" - w takim razie trzeba by było uaktualnić ją o wszystkie wydane i zapowiedziane numery tych magazynów, jak też zadbać o same hasła. W każdym razie dzięki za przypomnienie ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:42, 28 lut 2012 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!