Dyskusja Archiwisty:GW: Prawie niezauważalne szczegóły

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj GW: Prawie niezauważalne szczegóły!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Totus!

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Shaak Ti!

Grafiki

Dodane przez ciebie grafiki zostały usunięte, gdyż nie miały poprawnie wypełnionego szablonu, a bez niego grafiki są z automatu usuwane. Zanim dalej zaczniesz edytować zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na Ossussie. Hasło o szturmowcach cienia także wymaga pilnej poprawy i rozbudowy. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:49, 5 sty 2015 (UTC)

Ja również proszę, byś przed kolejnymi edycjami poświęcił nieco czasu na zapoznanie się z zaleceniami edycyjnymi i zasadami, które możesz znaleźć w dziale pomocy. Zalecam także przyjrzenie się budowie istniejących haseł - zapoznanie się z ich niezbędnymi elementami, jak źródła, kategorie, jak też sposobem ich dodawania. Przede wszystkim jednak proponuję, byś przed publikacją hasła na spokojnie pracował nad nim w jakimś edytorze tekstowym - unikaj wielokrotnych edycji, zwłaszcza w artykule liczącym kilka linijek tekstu. Poza tym, jeżeli opierasz się o źródła, powinieneś być w stanie napisać nieco więcej - hasło o szturmowcach jest bardzo skromne i zawiera szczątkowe informacje. Wypadałoby je trochę rozbudować.
Jeśli chodzi o grafiki - obok formularza przesyłania jest odnośnik "Pomoc", sporo przydatnych linków znajduje się również na górze strony, pod tytułem "Prześlij plik". Zapoznanie się z tymi instrukcjami powinno rozwiać większość Twoich wątpliwości, w razie potrzeby służę pomocą - zapoznanie się z instrukcją jest jednak niezbędnym minimum. Możemy pomagać i poprawiać ewentualne błędy, ale nie w sytuacji, gdy ktoś nie zadaje sobie trudu by zapoznać się chociaż pobieżnie z pomocą - linki są w widocznych miejscach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:33, 5 sty 2015 (UTC)