Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:KotSith

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj KotSith!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Totus

P.S. Rozumiem, że usunięcie dużego fragmentu tekstu z Kylo Rena było przypadkiem, nie celowym działaniem.

Biografie

Dodane przez Ciebie biografie w większości są przepisane z Bastionu. Jeśli nie jesteś ich autorem to takie zachowanie jest niedopuszczalne i jest łamaniem cudzych praw autorskich. Proszę o udowodnienie, że jesteś ich autorem albo zostaną one usunięte. Na Ossusie stawiamy na własną twórczość i nie tolerujemy przepisywania cudzych materiałów. Poza tym hasła w obecnej formie nie spełniają wymagań biblioteki.signstraznik.png DantE Dyskusja  20:01, 3 sty 2016 (CET)

Biografie

Pozwoliłem sobie wycofać Twoje wycofanie mojej edycji z liku powodów:

  1. Nie odpowiedziałeś na prośbę DantE'go co do udowodnienia faktycznego autorstwa biografii.
  2. Na ossusie panują pewnie zasady dotyczące wyglądu artykułów.
  3. I chyba najwazniejsze. Nie stosujemy podpisywania prac na ossusie. Nigdy, przenigdy. to kto jest odpowiedzialny za dany artykuł/fragment tekstu jest widoczne w historii zmian.

W dodatku. Jeśli ktoś wycofuje twoją edycję, to zamiast robić ponownie to samo, spytaj się czemu to zrobił. Nie zamieszkamy na ossusie teorii wszelkiego rodzaju. Pozdr. --Totus (dyskusja) 15:11, 6 sty 2016 (CET)

Wszystkie dodane przez Ciebie biografie zostały bezczelnie przekopiowane z innych stron - biografie aktorów z Bastionu, biografia Lucasa z tej strony. Dodane przez ciebie "streszczenie" Planety życia to po prostu kopiuj wklej z pierwszych stron książki. Raz, że nie na tym polega streszczenie, dwa, że jest to kolejne już złamanie podstawowych zasad Biblioteki. Dodatkowo okłamujesz czytelników, twierdząc, że teksty se są Twojego autorstwa. Pomimo wyjaśnienia drogą mailową, dlaczego wycofano teorie o Snoke'u, znowu je dodałeś. Daję pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Kolejne edycje tego typu skończą się permanentną blokadą konta. Kopiowanie cudzej pracy to plagiat, a podpisywanie się pod nią to oszustwo. Na Ossusie obowiązuje praca własna.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:10, 6 sty 2016 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!