Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Kuba 111111111111111

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Kuba 111111111111111!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Kwiatkowski

Źródła

Czoem. Fajnie, ze zacząłeś uzupełniać ossusa, ale jedna ważna kwestia. Wszystko na naszej stronie musi zostać podparte źródłami. Dodane przez Ciebie informacje tutaj: [1], [2] oraz [3], nie znajdują się w źródłach zawartych w sekcji źródła. Dlatego też konieczne jej jej uzupełnienie o odpowiednie pozycje, a najlepiej jednoczesne dodanie przypisów przy odpowiednich informacjach. Inaczej będą one musiały został usunięte, jako niepewnie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:39, 1 kwi 2018 (CEST)

Ponawiam prośbę o uzupełnieniu źródeł do dodawanych przez Ciebie informacji. Inaczej zacznę je usuwać.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:16, 1 kwi 2018 (CEST)
Zarówno nazwa Nautilian jak i postać Iden Versio należą do kanonu. Ty zaś edytowałeś stronę oznaczoną jako Legendy. To już drugi taki przypadek, proszę Cię, abyś bardziej tego pilnował i nie mieszał obu chronologii. Oraz trzecie i ostatnie ostrzeżenie o dopisywaniu czegokolwiek bez podania źródła. W razie jakiś pytań pisz śmiało do mnie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:14, 1 kwi 2018 (CEST)

Blokada

Czołem. Krótka piłka. Trzy razy prosiłem Cię, żebyś nie dopisywał informacji bez podania źródła. Trzy razy mnie zignorowałeś. W związku z tym trzy dniowy ban, żeby to sobie trzy razy przemyśleć. Mam nadzieję, że więcej już takich nie będzie. Nowi użytkownicy mają u nas dużą swobodę i kredyt zaufania, ale wymagamy od nich chociaż minimalne reakcje na nasze uwagi. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:29, 2 kwi 2018 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!