Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Lord Starkiller

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Lord Starkiller!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93

Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

I przy okazji. Przed przesłaniem jakiejś grafiki, powinno się sprawdzić, czy taka już nie jest na serwerze. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:57, 24 sty 2017 (CET)

Grafiki

Ponawiam powyższą wiadomość o grafikach i zasadach ich przesyłania. Grafiki ze źle wypełnionym szablonem/nie wypełnionym szablonem będą usuwane. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:43, 27 sty 2017 (CET)

Kanon/legenda

Nie przerabiaj na siłę legend w kanon jeżeli są w źródłach podane legendarne pozycję. --Kwazi93 (dyskusja) 15:05, 27 sty 2017 (CET)

Samo usuwanie legendarnych źródeł też nie przejdzie. Wiele postaci z filmów, mimo, że są w filmie, to postacie legendarne, bo wszystkie informacje o nich pochodzą z legend. I nikt nie pojawiły się w kanonie. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:09, 27 sty 2017 (CET)

Powód blokady

Witaj. Twoje konto zostało zablokowane na czas dwóch godzin, ponieważ nie słuchasz wskazówek innych użytkowników. Skoro jakieś hasło jest legendarne to nie przerabiaj go na kanon. W wielu przypadkach kanon nie nazwał starych rzeczy i mimo, iż były one np. w Nowej nadziei są teraz bezimienne. Jeśli chodzi o grafiki to wciąż nie słuchasz Totusa w tej kwestii. Zapoznaj się proszę z tą stroną. Myślę, że dwie godziny pozwolą Ci na przyswojenie tego o co Cię prosimy. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:13, 27 sty 2017 (CET)

Kilka uwag

Hej! Zapoznaj się proszę ze stronami pomocy dotyczącymi przesyłania grafik. Znajdziesz je w drugiej od góry tabelce. Są tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące przesyłania wszelkich grafik. Poza tym pamiętaj, aby przy tworzeniu nowych haseł dodawać komplet źródeł z których korzystałeś przy tworzeniu artykułu, bo nie kojarzę jakoś aby w Przebudzeniu Mocy pojawiała się jakakolwiek wzmianka o tym jako droid miałby pracować dla Najwyższego Porządku. Poza tym w artykule jest także kilka innych wątpliwych kwestii, lecz tu odsyłam już do dyskusji artykułu. Przeczytaj proszę wprowadzone w twoich hasłach edycje, może Ci się to przydać. W razie problemów napisz do mnie lub któregoś ze strażników. Pozrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 18:36, 27 sty 2017 (CET)

Ponawiam prośbę o zapoznanie się z zasadami przesyłania grafik. Jest to niezbędne do prawidłowego przesyłania grafik. Nie usuwaj niewypełnionych parametrów, bo jeśli nie są wypełnione to nie zostaną wyświetlone, więc nie ma to sensu.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 19:15, 28 sty 2017 (CET)

Ostrzeżenie

Witaj. Proszę Cię o zapoznanie się z zasadami i sposobami przesyłania plików, inaczej te będą po prostu z miejsca usuwane. Tak samo strony bez źródeł. Zaczyna kończyć się taryfa ulgowa, a Ty, pomimo naszych uwag, dalej wrzucasz strony bez kompletu źródeł, z nie wiadomo skąd pochodzącymi informacjami. Dodatkowo cały czas zapominasz o kategoriach i interwiki. Takie strony również będą usuwane na miejscu w końcu, a brak poprawy z Twojej strony zakończy się tymczasowym (lub stałym) odpoczynkiem od ossusa. ZWŁASZCZA, że Twoje zachowanie już prawie nie pozostawia złudzeń, że to konto to nic innego jak multikonto zbanowanego niedawno na stałe Archiwisty:Legomaniaczek. Uznaj tą wiadomość za ostatnie ostrzeżenie z mojej strony. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:15, 28 sty 2017 (CET)

Blokada

Powód blokady jest prosty i raczej oczywisty. Tym razem od razu blokada jest dłuższa, na przemyślenie wszystkiego. Zawsze pomagamy nowym użytkownikom, ale wszystko ma swoje granice. Pomimo wielokrotnego zwracania uwagi na podstawowe zasady panujące w bibliotece, Ty nadal forsujesz usuwane hasła bez wprowadzenia w nich odpowiednich poprawek. Nie dodajesz źródeł do artykułów, ani kategorii, nie ma z Twojej strony praktycznie w ogóle chęci wyjaśnienia spraw. Blokada tygodniowa, przez ten czas zastanów się nad swoją przyszłością w bibliotece. Cieszymy się z każdego nowego archiwisty, ale w sytuacji, gdy od takiego nie ma żadnej prawie chęci poprawy, to nie mamy oporu przez ich blokowaniem. A dalsze zachowanie tego typu zakończy się banem permanentnym. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:31, 29 sty 2017 (CET)

Chaz

http://ossus.pl/index.php?title=Chaz&action=historysubmit&diff=304755&oldid=304754 Przeanalizuj swoje błędy, a następnym razem ich nie popełnisz :) Pamiętaj o kategoryzacji stron, w przeciwnym razie mogą zostać usunięte (Chaza uratowałem). Moc z Tobą ~Mustafar29 (dyskusja) 18:59, 14 lut 2017 (CET)

Ja tylko dodam, że na Ossusie piszemy bezpośrednio na podstawie źródeł. A informacje dodane do infoboksu sugerowały, że ich nie znasz. Chaz został jedynie wspomniany w linkowanym przez Ciebie artykule i, według mojej wiedzy, nigdzie indziej. A tam nie padło nic o jego rasie, czy wyglądzie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:07, 14 lut 2017 (CET)

Odpowiedź: ,,Chaz"

Bardzo ci dziękuję Mustafar29~Lord Starkiller(dyskusja) 19:09, 14 lut 2017 (CET)

Psssst. Na wiadomości odpisujemy na stronach dyskusji tego, do kogo chcemy pisać, nie na swojej własnej. xP --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:12, 14 lut 2017 (CET)

Źródła, źródła i jeszcze raz źródła

Pisałem Ci już powyżej o konieczności pisania artykułów na podstawie źródeł. Hasło o Palo źródeł faktycznych nie zawiera prawie nic. W Ep V nie pojawiła się ani bitwa o Endor, ani też nawet imię tej postaci. Bez uzupełnienia źródeł, hasło zostanie usunięte w ciągu 2-3 dni. A dalsze takie działanie zostanie potraktowane jako wandalizm i zakończy się blokadą. Praca własna na bazie źródeł to pierwsza i najważniejsza zasadza ossusa, a nieprzestrzeganie jej zawsze kończy się banem. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:29, 14 lut 2017 (CET)

No i hasło poleciało. Dwukrotnie miałeś napisane, że można tworzyć tylko w oparciu o źródła bezpośrednio, a dalej przepisujesz informację z wookieepedii, która źródłem nie jest, nie była i nigdy nie będzie. Jest to fanowska strona, która zawiera błędy jak każda inna i nie można się na niej opierać na ossusie, bo taki mamy zasady. Hasło o R-3PO i Chazie, które najwyraźniej również zostały napisane na podstawie wookieepedii zostały tylko dlatego, że miałem te źródła, żeby je sprawdzić, hasło o Palo, które było nie dość, że niedopracowane, to jeszcze pisanie bez źródeł nie miało już szans na przetrwanie. Zasady na ossusie są dosyć luźne, co do stylu i formy, ale jak pisałem wcześniej. Praca własna na źródłach jest zasadą najważniejsza i niepodważalną. Liczę, że w przyszłości nie będzie z Twojej strony już podobnych akcji i życzę owocnej dalszej pracy na ossusie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:17, 14 lut 2017 (CET)
W takim razie dobrze, że sytuacja została wyjaśniona. I na przyszłość polecam przejrzeć strony pomocy z pierwszej wiadomości, a w szczególności tą: [1]. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:31, 14 lut 2017 (CET)


Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

W razie dalszych pytań, pisz śmiało. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:32, 16 lut 2017 (CET)

Prosiłbym Cię, przed przesłaniem kolejnej grafiki, o przeczytanie powyższej wiadomości i linków w niej zawartych. Każdy kolejny błędnie przesłany plik będzie po prostu usuwany. W razie jakiś pytań, pisz do mnie śmiało. pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:55, 19 lut 2017 (CET)
Co nie zwalnia cię z zapoznania się z zasadami przesyłania grafik. A już zwłaszcza dodawania do nich kategorii. Po pierwsze podajemy same nazwy kategorii, bez nawiasów [[ ]], poza tym kategorie dotyczą tego co jest na grafice, autora grafiki (faktycznego, dotyczy rysowanych grafik) oraz źródła. Na przesłanej przez Ciebie grafice nie ma żadnej z wymienionych w kategoriach postaci. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:06, 19 lut 2017 (CET)

Kategorie grafik

Czoem, widzę, że dalej sobie nie radzisz z kategoriami do grafik, więc spróbujmy z tej strony. Gdzie na na tej grafice jest Zare Leonis, czy Armitage Hux? Odpowiedź: Nie ma ich. Więc czy kategorie z nimi związane powinny znaleźć się w szablonie? Odpowiedź: Nie powinny. Kategorie grafik dodane do danego pliku dotyczą tylko tego co na nim jest (tak jak to jest dosyć obszernie wytłumaczone w jednym z linków w wiadomości o grafikach powyżej). Dodatkowo powinna się znaleźć kategoria dotycząca źródła (czyli nazwa książki/filmu/komiksu/przewodnika) oraz kategoria związana z autorem (Ilustracje XX, dotyczy tylko grafik rysowanych, gdzie znany jest grafik, które je wykonał). W razie jakiś pytań, pisz do mnie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:42, 22 lut 2017 (CET)

Podstawy, podstawy i jeszcze raz podstawy

Czoem. Piszę w sprawie Twoich ostatnich edycji. Przed dokonaniem następnej, czy stworzeniem kolejnego hasła przejrzyj strony pomocy z wiadomości powitalnej. Serio, oszczędzisz zarówno sobie jak i nam czasu, a i ossusowi to wyjdzie na dobre. Wiadomo, że każde początki są trudne, ale edytujesz tutaj już od wystarczająco długiego czasu, abyśmy zaczęli bardziej od Ciebie wymagać znajomości podstawowych zasad. Każde hasło musi posiadać kategorię oraz interwiki (oczywiście o ile hasło na innych wikiach w ogóle istnieje), a ciągle o tych dwóch elementach zapominasz. To samo tyczy się grafik. Wszystkie pliki z niewypełnionym szablonem (a o kategoriach do grafik już Ci pisałem kilka razy) też będą usuwane (chyba, że ktoś będzie w stanie je wypełnić, ale lepiej nie zwalać własnej roboty na innych). I na koniec. Artykuły powinny być jak najpełniejsze. A Twoja Executix nie zawierała nawet kompletu informacji podanych w jednym fragmencie strony przewodnika (plus zawierała info o Exactorze, który według mojej wiedzy jest zagadnieniem jedynie z legend). Ogólnie to widać spore postępy w Twojej pracy, ale musisz zwracać większą uwagę na podstawy (strony bez podstawowych elementów jak kategorie, czy źródła, które w dodatku zawierają szczątkowe informacje z dostępnych są zazwyczaj kasowane z marszu, gdyż wtedy nie jesteśmy często nawet stwierdzić, czy były one pisane na podstawie źródeł, czy internetu). Powodzenia w dalszej pracy i pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:10, 23 lut 2017 (CET) A i na koniec takie P.S. Jak któryś ze strażników przenosi stronę, to wstrzymaj się od edytowania jej przez jakiś czas, bo najpewniej właśnie nad nią pracuje xP

Grafiki

Czoem. Dwie sprawy. Po pierwsze. Nigdy nie przesyłaj grafik, których nie jesteś pewien, czy są oficjalne. Grafika Adona Foxa, którą usilnie próbujesz przesłać to jest zwykły fan art i wedle mojej wiedzy nigdy nie pojawiła się w opowiadaniu Blade Squadron. Druga sprawa. Kategorię. Po raz kolejny Ci przypominam, że kategorie muszą dotyczyć tylko tego co jest na grafice, jej źródła i autora. I nic więcej. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:16, 25 lut 2017 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus!

Blokada

Witaj. Przyczyna blokady jest prosta. Wielokrotnie zwracałem Ci uwagę na konieczność dodawania kategorii w hasłach. Interwiki z resztą również. A Ty ciągle to ignorujesz i całkowicie pomijasz te elementy haseł. Ostrzegałem Cię również, że przy braku skupienia się na podstawach, zacznę ostrzej wyciągać konsekwencje. Oto i one. 3 dniowy ban za ignorowanie uwag Strażników. Pozdrawiam --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:44, 1 mar 2017 (CET)

Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Melethron

Kategorie i interwiki

Czoem, dopiero co dostałeś bana za nie stosowanie kategorii i interwiki w artykułach, a teraz znowu stworzyłeś hasło bez tych elementów. Jest to moje ostatnie ostrzeżenie w tej materii. Kategoryzacja to jedna z podstawowych rzeczy na ossusie i każde hasło musu posiadać kategorie.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:20, 8 mar 2017 (CET)

Witaj. Pozwolę się wtrącić i dodać, że powinieneś zastanowić się dlaczego ponad 90% Twoich edycji jest wycofywanych. Robisz coś źle to doczytaj co powinieneś poprawić, zastosuj się do dawanych Ci rad, a nie rób ciągle po swojemu bo taka zabawa nie ma najmniejszego sensu. Lepiej poświęcić więcej czasu na zapoznanie się ze stylem działania Biblioteki, niż nie wiem, robić na złość i dodawać innym użytkownikom pracy, która tak naprawdę nic nie wnosi. Proszę przemyśl to, bo jak napisał wyżej Totus, taryfa ulgowa się skończyła. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:43, 9 mar 2017 (CET)

DL-44

Czoem. Dwie sprawy. Po pierwsze. Najpierw twórz kanoniczną wersję strony, dopiero potem wstawiaj szablon wersja. Nigdy odwrotnie. Druga sprawa. Zarówno w kanonie i jak w legendach właściwa nazwa tej broni to "Ciężki pistolet blasterowy DL-44", więc jeśli chcesz stworzyć kanoniczną wersję, to daj znać, a przeniosę najpierw aktualną stronę pod /Legendy. Ale to ma być strona w całości napisana przez Ciebie, a nie jak poprzednio stworzona poprzez usunięcie części informacji ze strony legendarnej i dopisaniu kilku innych. Zwłaszcza, że znowu nie było kategorii, interwiki i nawet nie usunąłeś wszystkich legendarnych info. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:50, 11 mar 2017 (CET)

Odp.

Ok. Poinformuję Cię.-- Archiwista:Lord Starkiller

Odpisujemy na stronie osoby, do której chcemy pisać, nie na własnej xP Pozd.r --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:55, 11 mar 2017 (CET)

Przesyłanie grafik

{{Grafika
|opis = (Opisujesz grafikę)
|źródło = (Podajesz tytuł odcinka, filmu, książki itp, z której pochodzi grafika)
|autor = (Podajesz autora grafiki. Możesz tu na przykład wpisać "[[Lucasfilm Ltd.]]")
|licencja = (Wpisujesz po prostu "cytat" i niczym się nie przejmujesz. Sprawdza się w 99% ;])
|licencja2 = 
|kategoria = (Wpisujesz kategorie postaci, które są na grafice. W tym celu wykorzystaj także kategorie z innymi numerkami)
|kategoria2 = (Wpisujesz tytuł filmu, z którego pochodzi grafika)
|kategoria3 = 
|kategoria4 = 
|kategoria5 = 
}}

Przeanalizuj. ~Mustafar29 (dyskusja) 20:14, 15 mar 2017 (CET)

Podpis

Prosiłbym Cię, abyś przestał podpisywać się "z ręki" i zamiast wpisywać nazwę swojego konta w nazwiasach kwadratowych, to zaczął korzystać z automatycznego podpisu, czyli czterech tylko ~~~~ bądź za pomocą gotowego przycisku znajdującego się bezpośrednio nad oknem edycji (drugi od prawej: "Twój podpis z datą"). Ważne jest to z dwóch powodów. Po pierwsze, nazwa twojego konta to może i jest Lord Starkiller, ale wszyscy użytkownicy mają przedrostek Archiwista:, więc aby linkowanie było poprawne, to powinno wyglądać [[Archiwista:Lord Starkiller]]. Druga sprawa to fakt, że automatyczny podpis generuje również datę wstawienia wiadomości. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:35, 29 mar 2017 (CEST)

Podpis

Hej! Mam pewną uwagę co do twojego podpisu. Wymogiem Ossusa jest, aby był w nim link do dyskusji, a nie wiem czy i data z godziną nie są przymusowe. Zalecane jest, aby zamiast pisać go własnoręcznie, korzystać z opcji "Twój podpis z datą" (drugie okienko od prawej po górze okna edycji). Podpis wygeneruje się automatycznie i ułatwi wszystkim dotarcie do twojej dyskusji jak i dowiedzenie się kiedy dany wpis został udzielony. Przy okazji, jeśli chcesz napisać coś ważnego, możesz użyć czasem pogrubienia, lecz dodawanie do niego caps locka jest trochę niekulturalnie. Pozdrawiam--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 21:37, 29 mar 2017 (CEST)

Listy źródeł

Witaj! Piszę do Ciebie odnośnie dodawania pozycji do listy źródeł. W odróżnieniu od Wookieepedii nie robimy w hasłach pełnych list wystąpień danego zagadnienia, a robimy listę źródeł, z których korzystaliśmy przy tworzeniu artykułu. W związku z tym powstrzymaj się proszę z dodawaniem kolejnych linków jeśli nie dodajesz żadnych informacji z danych pozycji. W haśle o ciężkim pistolecie blasterowym DL-44 lista źródeł jest już dłuższa niż informacje zawarte w haśle, a taka praktyka nie ma najmniejszego sensu. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:38, 30 mar 2017 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus! Plus nie tworzymy list uzytkownikow broni, przedstawicieli ani zadnych tego typu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  10:12, 30 mar 2017 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Mustafar29! 11:11, 30 mar 2017 (CEST) Dodatkowo nie wydaje mi się, aby właściwe było edytowanie samych źródeł, nie dodając niczego do artykułu.

Dopisywanie źródeł bez informacji

Czoem. Zwracana Ci już była niejednokrotnie uwaga na ten fakt. Nie ma sensu dodawanie źródeł do artykułu, jeśli w jego treści nie znajdują się żadne informacje z tych źródeł. Ba to jest nie tylko nie wskazane, ale również wręcz błędne, bo mylące. Ktoś zobaczy na liście źródeł do Executrix takiego Tarkina i pomyśli, że w powieści nie ma nic więcej na temat tego okrętu. Więc prosiłbym Cię, abyś zaprzestał tej taktyki. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:30, 30 mar 2017 (CEST)

I podgląd. Zacznij z niego korzystać. Edytujesz te same strony po kilka razy w ciągu kilku minut. Od tego jest podgląd, aby tego nie robić i zapisywać artykuł dopiero, gdy już na pewno jest wszystko. Podr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:37, 30 mar 2017 (CEST)


Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

Plus: Na bazie czego oparłeś informację, że Akivia była siedziba szczątek Imperium, skąd też taka, a nie inna nazwa, czy fakt prowadzenia przez nich operacji popiół? Ale najważniejsze. To jest moje ostatnie ostrzeżenie dotyczące grafik. Temat był już wielokrotnie Ci przedstawiany i tłumaczony. Jeżeli kolejna przesłana przez Ciebie grafika będzie miała WSZYSTKIE lub prawie wszystkie kategorie źle wypełnione, to zakończy się to kilkudniowym banem. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:22, 30 mar 2017 (CEST)

Blokada

Witam, jak pisałem w momencie blokady Twojego kontra, już śpieszę z wyjaśnieniem jakie były tego przyczyny:

  1. Po pierwsze i najważniejsze. Wypisujesz na stronach bzdury i to czasami w ilościach, które podchodzą pod wandalizm i celowe działanie. Wrzucasz informacje niepodparte źródłami (jak np. "Akivia" w haśle o Szczątkach, którą usunąłeś dopiero po mojej uwadze), często widać, że piszesz na podstawie źródeł, których na oczy nie widziałeś. Takie zachowanie nie przejdzie, a jeśli się to powtórzy, będę zmuszony zakończyć twoją działalność na ossusie.
  2. Druga sprawa to fakt, że jesteś głuchy na uwagi z naszej strony. W twojej dyskusji już trzy razy wstawiono informację o konieczności stosowania podglądu i nie zapisywania hasła miliona razy na minutę, a to co się rano stało ze Szczątkami to jakiś nieśmieszny żart. W ciągu 11 minut zapisywałeś tę stronę 8 razy. To samo tyczy się moich (i nie tylko) próśb o stosowanie automatycznego podpisu. Wszelkie Twoje próby wpisywania go ręcznie kończą się tworzeniem linków do jakiś dziwnych, nieistniejących stron.
  3. Edit: No i trzecia rzecz, o której zapomniałem. Kategorycznie zakazane jest kopiowanie fragmentów tekstu innych artykułów i wrzucanie ich do innych jako swoich. Nie tylko że jest to po prostu chamskie zachowanie, to jeszcze nie znasz źródeł i nie masz pewności, czy Power opisując siły myśliwskie nie rąbnął się gdzieś.

Mam nadzieję, że ta blokada da Ci do myślenia i już więcej takich sytuacji nie będzie. Serio, jeśli czegoś nie rozumiesz, albo nie wiesz, to nie wstydź się pytać. Nikt nie jest omnibusem i nie ogarnia wszystkiego, ale od tego są bardziej doświadczeni użytkownicy, aby pomagać. Ale muszą być ku temu twoje chęci. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:49, 31 mar 2017 (CEST)

Źródła po raz kolejny

Hej! Jakiś czas temu zostałeś odbanowany, a już zdążyłeś popełnić ten sam błąd któryś raz. Kilkukrotnie proszono Cię, abyś nie dodawał źródeł do artykułów, gdzie nic z nich nie dodajesz. Dawanie samego źródła bez jakichkolwiek informacji z niego pochodzących mija się z celem, gdyż tak jak kilkukrotnie Ci mówiono, może wprowadzić kogoś w błąd, np. kiedy ktoś zobaczy Battlefront na liście źródeł do DL-44, przy czym nie pojawi się żadna z niego informacja, może uznać, że w grze zwyczajnie ich nie ma, a pojawia się jedynie sama broń, co byłoby błędem wywołanym przez nas jako stronę internetową. Dodam od siebie rzecz którą mogłeś już zobaczyć wcześniej. Dopisywanie jakiegoś parametru "od siebie" do infoboxu nie sprawi, że ten się w nim pojawi. Proszę, zacznij czerpać wnioski z tego, co sugerują ci inny użytkownicy, nikt nie działa na twoją niekorzyść. Na sam koniec dodam jedną rzecz, choć proszono mnie abym tego tematu nie poruszał w dyskusjach. Chciałbym ostrzec cię, że zostałeś zablokowany już kilkukrotnie, z czego następny może być banem permanentnym, czyli na zawsze. W takiej sytuacji założenie trzeciego konta nie pomoże, gdyż podejrzewam, że zostanie one zbanowane na wstępie. Chce przez to powiedzieć, że masz jeszcze szansę aby się nawrócić, a uwierz mi, że są u nas na stronie użytkownicy którzy w dalekiej przeszłości także otrzymali bana, a nawet niejednokrotnie. Ja osobiście takowego nie otrzymałem, ale również miałem początkowo problemy z wpasowaniem się w system strony. Weź sobie te słowa do serca. Pozdrawiam --Darth Kwiatkowski (dyskusja) 23:16, 4 kwi 2017 (CEST)

Cześć przeczytałem twoją dyskusję i widze ze z ossusen to u ciebie trochę cienko i grozi ci ban na stałe. Od siebie dodam że na twoim miejscu zrobiłbym sobie przerwę od Ossusa aby przestudiować podstawowe zasady i dać "odpocząć" strażnikom (sam tak kiedyś zrobiłem jak miałem problemy z grafikami :P). Polecam tez stworzenie sobie brudnopisu takiego jak mam np ja gdzie możesz pisać właściwie wszystko co chcesz ale za błędy raczej nikt cie nie zbanuje. Zanim stworzysz kolejny artykuł lub coś co masz zamiar edytować napisz sobie najpierw w brudnopisie a potem poproś ewntualnie jakiegoś archiwistę aby sprawdził w wolnej chwili czy wszystko jest ok i czy możesz to dodać. Zobaczysz wtedy jak to powinno wyglądać i na podstawie tego po pewnym czasie sam będziesz mógł tworzyć poprawnie artykuły. Pamiętaj jednak że nawet w brudnopisie nie edytuj tekstu zbyt często w krótkim odstępe czasu. Służę pomocą jak coś. Pozdrawiam Oncki001 (dyskusja) 23:41, 4 kwi 2017 (CEST)
Właściwie to głównie z tego powodu miałem tematu banowania nie ruszać, bo cokolwiek napiszę i tak nie zmienię nic w tej kwestii. Nie ja daje bany, więc nie ja mogę nim grozić, a tu miałem na celu jedynie ostrzeżenie, gdyż z tego co wiem, jest to któraś z kolei szansa, a obawiam się że jeszcze jedna miejsca może już nie mieć. Czy komuś ban grozi czy nie, nie jest to moja sprawa i nie mnie sądzić. Przerwa czy nie przerwa to także nie jest przymus i nie powinno się tego nikomu sugerować. Każdy początki ma, niektórzy łatwiejsze, niektórzy trudniejsze, a strażnicy są tu po to aby w takim czasie pomagać. Każdy robi to dobrowolnie i ze swojej nieprzymuszonej woli, tak więc odpoczynek zrobić mogą sobie w każdej chwili. Tak czy siak przerw już kilka było, co prawda spowodowanych banem, ale było, więc nie widzę potrzeby na kolejną. Wystarczy w miarę ogarnąć swoje błędy, bo zostawienie ich sprawy nie rozwiąże. Sam pomysł z brudnopisem jest akurat dobry, lecz to podobnie nie mnie oceniać.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 00:20, 5 kwi 2017 (CEST)
Witam. Z tego co widzę już kolejna seria porad i próśb została napisana i to od archiwistów, więc nie tylko my widzimy, że coś jest nie tak z Twoimi edycjami. Dodam od siebie, że po czterech banach (jednym ode mnie, trzech od Totusa), które już miałeś, dalsze ignorowanie uwag innych poskutkuje zakończeniem Twojej kariery bo "początki" nie trwają wiecznie, a poprawianie i wycofywanie nieodpowiednich edycji zabiera czas na tworzenie treści rozwijających zasoby Biblioteki Ossus. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:41, 5 kwi 2017 (CEST)
czegoś tu w ogóle nie rozumiem. Z tego co wiem miałeś już wcześniej inne konta i popełniałeś te same błędy na co zostały one zablokowane na stałe. Czemu wcześniej nie wyciągnęłes z tego wniosków? Robisz to celowo czy o co chodzi? Wiem że każdy nowy archiwista ma taryfę ulgową ale w twoim przypadku mając wcześniej konta nie nazwałbym cię nowym archiwistą (jsst to moje osobiste zdanie) i powinieneś już znać podstawowe zasady ossusa i błędy jakie teraz popełniasz w ogóle nie powinny się zdarzać. Piszę to na przyszłość (na wypadek jak byś został zbanowany na stałe) abyś nie zakładał niepotrzebnie kolejnego konta nie zapoznawając się z zasadami. To zależy już tylko od ciebie czy poprawisz się i wyciągniesz wnioski z wszystkich rad jakie otrzymałeś i czy "ocalisz" to konto. Pozdr. Oncki001 (dyskusja) 10:45, 5 kwi 2017 (CEST)

Ban permanentny

Czoem. Rozwodzić się nie będę, bo tu nie ma nad czym, a wystarczy prześledzić Twoją dyskusję. Wiele razy zwracana Ci była uwaga na podstawowe sprawy z bibliotece, takie jak źródła, czy wstawianie rzetelnych informacji, a Ty dalej brniesz w to samo. W tym wypadku gwoździem do trumny było wprowadzanie fałszywych i nieprawidłowych informacji do haseł (Souveren, Executrix, TC-14), a także mylnych znaczników do szablonu Era w artykule, który w 100% oparty był na Legendach. Wielokrotnie stosowane były wobec Ciebie doraźne metody, czyli tymczasowe bany, w dodatku jest podejrzenie, że jest to multikonto już zbanowanego użytkownika (za czym przemawiały te same błędy, czy edytowanie hasła z tego samego zakresu tematycznego). Miarka się jednak przebrała, a że nie widać szans na poprawę, zmuszony byłem zastosować blokadę permanentną. Pozdrawiam, a w razie jakiś pytań, chęci dialogu, zapraszam do skorzystania z funkcji wyślij e-mail do użytkownika. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:02, 18 kwi 2017 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!