Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Ludwik

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Ludwik!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako

Shedao Shai

Możesz mi wytłumaczyć o co chodziło z tymi edycjami w haśle Shedao Shai. Po pierwsze jak chcesz zobaczyć jak będzie wyglądać hasło po edycji stosuj podgląd. Jak dodajesz grafikę od razu dodaj do niej kategorię i najlepiej skąd ona podchodzi. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:27, 17 cze 2007 (CEST)

Chciałbym jeszcze dodać jedno: to, że nie pojawiał Ci się obrazek na stronie z hasłem to nie Twoja wina, składnia ze słowem "grafika" była dobra. Jedynie Ossus jest taki dziwny, że obrazki pojawiają się w haśle dopiero na następny dzień po ich wstawieniu, jak zostaną "przetrawione". --Morthal 20:06, 17 cze 2007 (CEST)

Jak przesyłasz grafikę to pamiętaj żeby dodać do niej kategorię, o czym DantE wspominał Ci już wyżej. signjedi.png Sky Dyskusja  18:10, 19 cze 2007 (CEST)

Wejdz sobie na stronę główną Ossusa, potem w Grafiki, a następnie zobacz jakie są kategorie. I jak przesyłasz plik to po prostu pomyśl do jakiej najbardziej by pasował i tyle :P Kategorię do grafiki dodajesz tak: dajesz "edycja" na stronie grafiki, a następnie wpisujesz [[Kategoria:Grafika:I tutaj wpisujesz odpowiednią kategorię]]. To tyle. signjedi.png Sky Dyskusja  18:43, 19 cze 2007 (CEST)

Grafiki

Grafiki na Ossusie mają własne kategorie i do nich należy je przypisywać np. [[Kategoria:Grafika:Postacie]] --GalAn 11:53, 23 cze 2007 (CEST)

Witam dodając kategorię do grafik wybieraj z pośród podkategorii tej: Kategoria:Grafika --Borys ru 18:21, 23 cze 2007 (CEST)

Korzystaj z nowego szablonu: Szablon:Grafika--GalAn 17:24, 11 lip 2007 (CEST)

Nazwy własne

Pamiętaj że nazwy własne pisze się z dużych liter (Slave One a nie Slave one, Niewolnik Jeden a nie Niewolnik jeden.)

Grafiki

źródłem grafiki nie może być żadna strona internetowa - musisz podać prawdziwego autora który ją wykonał (np. autora okładki jakiejś książki, a w przypadku np. skanu komiksu to rysownik). Przeczytaj dokładnie Szablon:Grafika, tam wszystko jest opisane co i jak. signjedi.png Sky Dyskusja  17:28, 12 lip 2007 (CEST)

Wiem, już mi Bastion wytłumaczył :)

Bastila Shan

Możesz się nią powoli zająć, pomogę ci w miarę możliwości. Bo po prostu nie mam czasu "zabrać się za nią" ;]

PS. jestem facetem :D--signjedi.png Sali Dyskusja  10:53, 18 lip 2007 (CEST)

Bueheh, w takim razie sorry :D

Podgląd

Pamiętaj o stosowaniu podglądu, wtedy wyłapie się wiele literówek przed wysłaniem zmiany :) --Morthal 15:50, 31 lip 2007 (CEST)

Wiem, większość tak wyłapuję, ale czasem coś mi umknie :) Louie1449 15:51, 31 lip 2007 (CEST)

Na Ossusie jest taka zasada, że odpisuje się w dyskusji drugiej osoby, wtedy u niej pisze, że dostała wiadomość. --Morthal 18:36, 31 lip 2007 (CEST)

Nawet nie tylko na Ossusie, ale i na wszystkich wiki :) (Taki spam napisałem, ale wziąłem sobie urlop od kompa i neta, więc czasem coś mnie nachodzi, żeby napisać, a nie chce mi się haseł edytować :P) Abe 21:17, 31 lip 2007 (CEST)

Era

Pamiętaj o wstawianiu szablonu ery do haseł o postaciach --Morthal 14:39, 3 sie 2007 (CEST)

Grafiki

Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. Sprobuj je wgrac raz jeszcze. --signstraznik.png Yako Dyskusja  18:08, 9 sie 2007 (CEST)

Powitania

Powitania daje się w dyskusji nowego użytkownika, a nie na jego stronie! To już któryś raz z rzędu tak robisz... signjedi.png Sky Dyskusja  00:55, 26 sie 2007 (CEST)

Interwiki

Hej. Mam prośbę. Gdy robisz nowe hasło, lub edytujesz jakiekolwiek, to dorzucaj (o ile nie są obecne) szablon:era i interwiki. Dzięki temu liczba haseł bez takich dwóch rzeczy nie będzie rosła. Z góry dzięki. pozdr. signjedi.png Darth petter Dyskusja  15:21, 21 wrz 2007 (CEST)

powtórnie apeluje o tworzenie interwiki w hasłach, które robisz. W ostatnim czasie zrobiłeś kilka haseł z KOTORa i najlepiej, jakbyś dorzucał do nich wlasnie interiki (to tylko jedna linijka en: nazwa_hasła). signjedi.png Darth petter Dyskusja  12:27, 2 gru 2007 (CET)

WEdycji

Witaj,

Czeka na Ciebie Canderous Ordo (i płacze:)) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:46, 7 gru 2007 (CET)


Kontakt

Napisz mi na meila pwasiak@outlander.pl dane do wysyłki nagrody :) Gratuluję :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  20:15, 9 sty 2008 (CET)

gość od długich włosów

  • To nie jest Polak, zna tylko kilka polskich słów, których nauczył się na wiki.
  • Straszenie policją nic tu nie da - po pierwsze, nie ten kraj, a po drugie - właśnie o to mu chodzi, żebyśmy zwracali na niego uwagę. Cierpliwe revertowanie wydaje się działać - w końcu mamy nad nim przewagę liczebną ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  18:50, 23 sty 2008 (CET)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzupełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:34, 11 lut 2008 (CET)


Vector

gotowe. napisałem hasła o KotOR i DT. W przyszłości można pomyśleć o większym rozwinięciu wszystkich haseł o vectorze, ale to chyba dopiero jak wyjdzie więcej zeszytów, bo na razie nasza wiedza jest uboga. Można wtedy do hasła Vector wrzucić jakieś streszczenie całej opowieści i w każdej serii osobno również. signjedi.png Peteer Dyskusja  12:19, 30 kwi 2008 (CEST)

Komiksy

Sugestie że nabijam sobie jakieś statystyki możecie sobie wziąć i wsadzić głęboko do kieszeni, pozatym wkurwia mnie dokumentnie kiedy słyszę coś o wookiepedi że niby jest nie wiadomo jaka zła,pieprzenie - nie bierz tego do siebie.Żegnam.--Sidious 20:22, 24 lis 2008 (CET)

Re:Interwiki

Chciałbym zauważyć, że nie nagminnie zapominam o interwikach. Czasem w pośpiechu piszę artykuł i o nich zapominam. Z tego co pamiętam to ostatnio moje dwa artykuły nie mają interwików. Pozdrawiam i Wesołych Świąt Windy 12:53, 24 gru 2009 (CET)

Ok. dzięki za tą informacje nie wiedziałem, że powinno być alfabetycznie. À propos An'yi Kuro to chcę dodać jeśli zauważyłeś, że napisałem już zaklepany przeze mnie artykuł Wag Too, dziś piszę Hondo Ohnaka, nastepnie dokończę Kampanię na Jabiim i nastepnie Kuro. Pozdrawiam Windy 16:50, 11 sty 2010 (CET)

An'ya Kuro

Plik, który przed chwilą przesłałeś to ten sam co ja przesłałem trochę wcześniej tylko pod inną nazwą. I zostaw mi to hasło, bo długo nad nim wczoraj siedziałem Windy 21:56, 27 gru 2009 (CET)

Polecany

Hej. Mam jakieś problemy z kompem, więc przez około 2 tygodnie nie będę mógł wbić na Ossusa, więc chyba w przyszły poniedziałek będziesz musiał zmienić polecany i ciekawostki.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:58, 5 sty 2011 (CET)

Odpowiedź na grafiki i interwiki

Staram dodawać grafiki jednak nie zbyt potrafię; umiem co najwyżej dodać fotkę już istniejącą na Ossusie. Bardzo proszę o pomoc i kontakt. A jeśli chodzi o interwiki postaram je już robić. Pozdrawiam. Kazdanpartus

Niestety konta GG nie posiadam, jednak można się ze mną połączyć poprzez pocztę internetową. Oto adres: agenkolar@wp.pl

Kazdanpartus 16:42, 11 sty 2011 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!