Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja Archiwisty:Maxymilian

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Maxymilian!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Maxymilian

Grafiki

Co do grafiki Grafika:Hwk-290.gif - w polu źródła trzeba wpisać gdzie ten pojazd pojawił się w SW (czyli z jakiej gry, przewodnika itd. jest wzięty obrazek), a nie wpisywać stronę wtórną. Poza tym należy wypełnić pole licencji i przypasować odpowiednią kategorię - jeśli takiej nie ma, należy ją stworzyć. Więcej zostało dzisiaj powiedziane tutaj: Forum:Kategorie do grafik!. Bardzo proszę zapoznać się z tym tematem na forum. I przesłać większą grafikę tego cuda, bo ta jest w zbyt małej rozdzielczości i jest kiepskiej jakości. signstraznik.png Sky Dyskusja  18:57, 30 lis 2008 (CET)

Konkurs

A może hasełko HWK-290 zgłosisz do Biblioteka Ossus:Konkurs IV? :) Pozdrawiam --signstraznik.png Yako Dyskusja  19:45, 30 lis 2008 (CET)

No tak, właśnie chciałem zgłosić, tylko o tym zapomniałem. --Maxymilian 19:51, 30 lis 2008 (CET)
Kolega się trochę pośpieszył bo konkurs startuje dopiero jutro, więc hasełko nie powinno się liczyć. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:03, 30 lis 2008 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!