Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Morthal

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

dodawaj kategorie do swoich artykułów --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  13:27, 5 maj 2007 (CEST)

statki i okręty

Heja.

Statkiem nazywamy jednostkę cywilną, a bojową - okrętem. To tak przy okazji Maraudera. Aha, po polsku "Marauder" to typ - odpowiednik angielskiego "class".

Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  19:03, 8 maj 2007 (CEST)


Szablony

Napisz, co należy uzupełnić w haśle Qibbu w dyskusji tego artu, albo zdejmij szablon. signjedi.png Sky Dyskusja  20:52, 2 cze 2007 (CEST)

Możesz zrobić to, o co Cię poprosiłem czy może sam nie wiesz, co należy uzupełnić? signjedi.png Sky Dyskusja  18:51, 3 cze 2007 (CEST)

Spoko, jest okej. Po prostu wszyscy mają teraz tendencję do rzucania szablonami, więc skoro już ktoś chce rzucać - to przynajmniej niech to uzasadni, żeby inni wiedzieli, czego szukać :) Najwięcej problemów jest ze źródłami... Najgorzej oczywiście z tymi, które nie zostały wydane w języku polskim... przykładowo, wziąłem się teraz za hasła o poszczególnych trasach nadprzestrzennych, a o wielu pisze np. tylko w jakichś tam podręcznikach RPG, wydanych za oceanem wiele lat temu... szukam wersji internetowej do ściągnięcia i znaleźć nie mogę... taka dygresja poniekąd :P signjedi.png Sky Dyskusja  08:27, 4 cze 2007 (CEST)

Prośba

Jakbyś chciał coś zmieniać w hasłach o książkach, komiksach, soundtrackach itp., to patrz przy okazji, czy źródła (tytuły filmów itp.) są napisane kursywą, jak nie, to popraw :) Bo właśnie widziałem że zmieniałeś coś w soundtrackach i teraz widzę że nie zadbałem tam o takie szczegóły. To tak na przyszłość mówię, żeby nie nadwerężać naszego transferu/bazy danych czy Bóg wie jeszcze czego przez wielokrotne edycje. Dzięki z góry ;) signjedi.png Sky Dyskusja  16:13, 4 cze 2007 (CEST)

Podgląd

Jakby co, to jestem tu nowy, ale dzięki za radę. Cichy 12:53, 6 cze 2007 (CEST)

Podgląd Zmian

Boba Fett był edytowany kilka razy z tego prostego powodu, że zmieniałem tylko fragmenty, kiedy rzuciło mi się coś w oczy. Głównie zmieniałem słowo "rebelia" na "Rebelia" z dużej litery i nie ma to nic wspólnego z podglądem zmian (jest to oczywiście odpowiedź na Twoje uwagi w mojej dyskusii)--Aved 18:49, 10 cze 2007 (CEST) Proszę bardzo, dla mnie to w sumie niewielka różnica.--Aved 18:57, 10 cze 2007 (CEST)

Re.Kategorie

Gwiazdka jest wstawiona po to aby typ jakim jest Venator nie mieszał się z nazwami własnymi okrętów. Innymi słowy gwiazdki wyróżniając artykuły ważne dla danej kategori np.Gwiezdny Niszczyciel i następne w tej kategorii--GalAn 13:06, 25 cze 2007 (CEST)

kalamariany

Podejrzewam, że myślniki wzięły się ze starych gier komputerowych (chociaż nie sprawdzałem teraz). Sprawdziłem w innych źródłach (m.in. RPG) i faktycznie nie powinno ich być. Poprzenoszę artykuły, a czy Ty mógłbyś się zająć odpowiednimi poprawkami w ich treści? Warto by też było wyszukać wszystko, co linkuje do artykułów w wersji "z myślnikiem" i poprawić linki. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:20, 30 lip 2007 (CEST)

Re: Linki do mapy

Niezupełnie rozumiem. Jeśli wstawiam link wewnętrzny z przedrostkiem Grafika: to wstawia do artykułu cały obrazek (a mały nie jest). Mógłbyś wyjaśnić bardziej łopatologicznie jak to zrobić? (Sory, ale nie orientuję się jeszcze we wszystkich funkcjach). Tiglatpilesar 11:55, 6 sie 2007 (CEST) OK, understood :), dzięki. Tiglatpilesar 13:14, 6 sie 2007 (CEST)

Do grafiki należy linkować w ten sposób: [[:Grafika:nazwapliku|tytuł linku]]
Poprawiłem to tutaj -> [1]
signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:11, 7 sie 2007 (CEST)

TIE Fighter

To angielskie określenie jest na tyle popularne, że pozwoliłem sobie zrobić disambling z tego hasła - TIE Fighter jako myśliwiec i jako gra komputerowa, przy czym nazwa hasła gry podobnie jak KOTOR, czyli TIE Fighter (gra komputerowa). Ktoś tam się na Bastionie skarżył, że nie mógł znaleźć tego hasła pod TIE Fighterem, więc disambling nie zaszkodzi. signjedi.png Sky Dyskusja  18:56, 12 sie 2007 (CEST)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzupełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:40, 11 lut 2008 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!