Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja Archiwisty:Mr.White

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Mr.White!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Mr.White

Hej, po pierwsze - naucz się prawidłowo linkować. Zrobiłeś coś takiego: "...zjadł ją w [[Powrocie Jedi]]", a powinieneś "...zjadł ją w [[Powrót Jedi|Powrocie Jedi]]". Kumasz? Poczytaj zalecenia edycyjne. Acha, a skąd masz informacje o tym, że Jabba osobiście sprowadził rancora do swojego pałacu? I czy napisałeś prawidłowo imię jego opiekuna (czy tak się odmienia, czy dałeś złe linkowanie?)? Jakieś źródła? signjedi.png Sky Dyskusja  13:45, 31 sie 2007 (CEST)

Jak edytujesz jakieś hasło, to rób tak aby nie niszczyć pracy innych, tak jak zrobiłeś to z infoboxem w haśle Telos IV. signstraznik.png DantE Dyskusja  17:25, 23 wrz 2007 (CEST)

Punkt "Historia" i "Wojna domowa Jedi" też powinien zostać, nie wiem czemu po mojej edycji zrobiłeś znów nie po kolei wszystko, DantE już przywrócił. Dobrze by było jakbyś rozbudowywał to hasło wg podziału, jaki już jest (trzymamy się konwencji :) - zobacz inne hasła o planetach) ew. proponuję zmianę podpunktu "Era Starej Republiki" na "Erę upadku Republiki", bo w sumie czasy KotORa II to też Republika, a więc trzeba jakoś sprecyzować. Acha, jeszcze jedno - jak ktoś pisze Tobie coś na Twojej stronie dyskusji, to Ty powinieneś odpowiedzieć w jego dyskusji - wtedy ten ktoś dostanie powiadomienie o wiadomości ;) signjedi.png Sky Dyskusja  19:31, 23 wrz 2007 (CEST)


Podgląd

Przypominam o używaniu przycisku Podgląd w trakcie edycji haseł, jeśli chcesz sprawdzić jak będzie wyglądać po zmianach. Każde zapisanie hasła zaśmieca bazę danych. signstraznik.png DantE Dyskusja  17:15, 29 lis 2007 (CET)

Dxun

myślę, że mogę coś napisać. nie wiem dokładnie kiedy, ale myślę, że być może jeszcze w tym roku. pozdrawiam signjedi.png Darth petter Dyskusja  20:06, 23 gru 2007 (CET)

Komiksy

Poszukaj w sklepie Multiversum zdaje mi się, że jakieś tam widziałem. signstraznik.png DantE Dyskusja  16:34, 13 sty 2008 (CET) W sklepie samym nie kupowałem, ale na Allegro kupiłem trochę komiksów od człowieka, który ten sklep prowadzi więc mogę go polecić. signstraznik.png DantE Dyskusja  16:47, 13 sty 2008 (CET)

Legacy

Ja się za to nie zabieram, komiksy robi Sky - pogadaj może z nim :) --signjedi.png Shedao Dyskusja  17:42, 19 sty 2008 (CET)

Z tego co wiem, to Sky teraz nie ma czasu i mówił, że jak ktoś chce to można robić ^^ Louie1449 18:55, 19 sty 2008 (CET)

Battlefront

Mam pytanie. Czy zamierzasz może napisać też artykuł o Battleroncie II? Bo ja kiedyś zacząłem pisać i przerwałem i nie wiem czy to kończyć ;) Abe 20:11, 19 sty 2008 (CET)

Hasła minisowe

Jeśli chcesz tymi hasłami wziąć udział w konkursie to przypominam, że hasła konkursowe tworzymy w specjalnej przestrzeni nazw. Pamiętaj, że jeśli robisz interwiki do innych encyklopedii, to w nich także powinieneś zamieścić link do Ossusa. Po to one są aby ściągać ludzi do Ossusa. Ja w hasłach minisowych używam grafik przedstawiających boostery ze strony Wizardów, jako że jest to oficjalne źródło. signstraznik.png DantE Dyskusja  12:11, 15 cze 2008 (CEST)

Ja tak tylko nieśmiało napomknę, że najlepiej jakby te hasła konkursowe były jak najbardziej dopracowane ;) Teraz są super, ale jeszcze jakbyś wstawiał infoboxy (a tam info ile stron, ISBN itp. rzeczy) - to by było już w ogóle cool :] Niewielkim nakładem pracy można je jeszcze troszkę podrasować. Np. hasło Konkurs:Starships of the Galaxy (2001) - dodać infobox, galerię tzw. cover artów (ilustracji na okładkę bez napisów - są na Wookiee), jakieś zewnętrzne linki do Wizardów na temat tego dodatku (też są na Wookiee - tylko sprawdź zawsze proszę, czy działają) itp. rzeczy. Można by też troszeczkę rozpisać (w formie spisu) zawartość (jeśli masz ten podręcznik). Czasu jest dużo, więc nie spiesz się, tak tylko chciałem parę uwag rzec :] Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  23:57, 3 lip 2008 (CEST)


Cześć :) Chciałem tylko zapytać, czy dostałeś nagrody z konkursu? Bo nie wiem czy mogę wyrzucić potwierdzenie nadania. :)signstraznik.png Yako Dyskusja  20:11, 29 lis 2008 (CET)

Anakin Skywalker

Na stronie Forum:Anakin Skywalker/Strona testowa‎ dodałeś swój wpis. Jeżeli już jest dopracowany to możesz wrzucić go do hasła Anakin Skywalker. Każdy wrzuca swoje informacje. Darth Novak 21:56, 26 gru 2008 (CET)

Mógłbym przejąć od ciebie Infinities? Zdobyłem ostatnio te komiksy i bym dopisał do Anakina. Darth Novak 17:50, 16 mar 2009 (CET)

Dzięki, niedługo się tym zajmę. Darth Novak 13:45, 28 mar 2009 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!