Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Mustafar29/Archiwum

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
ARCHIWUM
AKTUALNA


Spis treści

Grafiki

Zanim zaczniesz zamieszczać kolejne grafiki, proszę abyś zapoznał się z zasadami zamieszczani plików. Niestety ale grafiki bez poprawnie wypełnionego szablonu są usuwane z Ossusa. Jednocześnie proszę o zamieszczanie grafik w odpowiedniej jakości i wielkości. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:12, 2 lis 2014 (UTC)

Proszę, byś zapoznał się z podlinkowaną wyżej instrukcją i zastosował się do zawartych tam zaleceń. Wszystkie linki i informacje potrzebne do wypełnienia szablonu podczas przesyłania pliku znajdziesz też pod nagłówkiem "Prześlij plik" podczas przesyłania. Jest tego trochę, ale taka jest zasada, przesyłanie raz po raz już usuniętych grafik bez wyciągania wniosków do niczego nie prowadzi. Oczywiście nikt nie wymaga, byś od początku wypełniał szablony zgodnie ze wszystkimi możliwymi zaleceniami, ale wypadałoby przynajmniej spróbować, tak, żeby wystarczyło to poprawić, a nie robić od zera. W przeciwnym razie kolejne pliki będą automatycznie usuwane. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:35, 17 lis 2014 (UTC)
Też podłączam się do próśb moich poprzedników. Dokonałem kilku poprawek w przesłanym ostatnio przez Ciebie pliku o nazwie: Kallus Vs. Garazeb.png. Zajrzyj tam i zobacz co zrobiłeś źle, bo jeśli się z tym nie poprawisz, to wszystkie przesłane przez Ciebie pliki będą usuwane. Pamiętaj też o odpowiednich kategoriach. Pozdrawiam-Fives (dyskusja) 23:36, 24 lis 2014 (UTC)

Edycje

Cześć! Doceniam Twój wkład w Ossusa, fajnie, że chcesz pisać nowe artykuły. Chciałbym jednak prosić cię, być obserwował swoje artykuły i wyciągał wnioski z ich popraw. Zobacz artykuł o pojedynku na Stygeonie Prime, w którym znalazłem kilka "błędów". Inna sprawa, staraj się wykonywać 1 edycję zamiast dwóch, chyba, że naprawdę nie możesz tego zrobić inaczej. Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy 00:30, 9 gru 2014 (UTC)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Shaak Ti!

Ostrzeżenie

Najwyższa pora zapoznać się z powyższymi uwagami i zaleceniami edycyjnymi. Gdy ktoś poprawia Twoje hasło, zajrzyj do jego historii i sprawdź co i jak zostało poprawione - a przede wszystkim wyciągaj z tego wnioski. Mam wrażenie, że w ogóle nie zaglądasz do swojej dyskusji, bo cały czas popełniasz te same błędy i ignorujesz wszystkie uwagi i poprawki. Dalsze takie zachowanie zostanie nagrodzone adekwatną blokadą i czasem wolnym na dokładne zapoznanie się z zaleceniami. Grafiki z niewypełnionym szablonem lub wypełnionym byle jak będą usuwane. Zwracano Ci na to uwagę już trzy razy, to jest czwarty. Inni użytkownicy mogą poprawiać błędy wynikające z ewentualnej niewiedzy czy pomyłki, a nie z lekceważenia i lenistwa. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:01, 23 gru 2014 (UTC) Oczywiście zawsze czytam wszystkie informacje. :Wielokrotnie czytałem o dodawaniu grafik i starałem się wypełniać wszystko jak najlepiej (a moje ostatnie dodane grafiki nie były usuwane). Chciałbym wiedzieć o wszystkich niewłaściwych edycjach, dzięki czemu mógłbym je poprawiać :) , bo np. przy dodawaniu grafik nie wiem czy skopiować cały szablon o licencji, czy tylko paragraf 29 (z niczego nie mogłem tego wywnioskować). Chciałem tylko wzbogacać tę bibliotekę. Nie mogę się przyzwyczaić, że nie jest ona umieszczona na serwerze WIKIA, gdzie spędzam wiele czasu. Pozdrawiam, - Mustafar29, 21:30, 25 gru 2014

Odpowiadając komuś rób to w Jego dyskusji, a nie Twojej :). Wtedy dostanie informacje, że ktoś ją edytował. Taka mała rada na przyszłość, pozdr. Totus (dyskusja) 12:50, 26 gru 2014 (UTC)

Re: Newsy

Hejka, Pomyslimy nad jakąś opcją zgłaszania newsów dla użytkowników. Dzięki za tego newsa! --signstraznik.png Yako Dyskusja  12:39, 2 lut 2015 (CET)

Edycje #2

Witaj. Chciałbym zwrócić ci uwagę na twoje ostatnie artykuły. Po pierwsze, nie dodajesz szablonu "Era", który w większości artykułów jest potrzebny. Inna sprawa to infoboxy - znaku | używamy na poczatku parametru, nie zaś na końcu (czyli robimy "|foto.jpg = nazwa.jpg", a nie "foto.jpg=nazwa.jpg|"). Nie ma to wpływu na wygląd szablonu, ale takie "standardy" są prostsze do uzupełnienia. Dlatego najlepiej jest kopiować szablon bezposrednio z jego strony. Co do treści twoich stron nie mam żadnych zastrzeżeń, oprócz jednego - czasami piszesz ze swojego punktu widzenia. Wyrażenie "na szczęście", które pojawiało się w twoich artykułach jest według mnie niezgodne z neutralnym punktem widzenia (można je zastąpić np. słowem "jednak"). Ostatnią rzeczą, której brakuje w twoich stronach są kategorie i interwiki. Oczywiście już poprawiłem te błędy, jednak chciałbym, abyś zapoznał się z tymi stronami. Jeśli będziesz miał jekieś pytania, zawsze możesz napisać w mojej dyskusji. Pozdrawiam, :) The Emperor of the Galaxy 16:58, 27 lut 2015 (CET)

Nie ma za co. I jest coś jeszcze: gdy się podpisujesz, używaj 4 tyld (~~~~), dzięki czemu nie bedziesz musiał wpisywać go samodzielnie. Można je jakoś wpisać z klawiatury komputera, telefonu lub po prostu użyć przycisku podpisu, który w oknie edtcji jest drugi od prawej strony na górze. :) The Emperor of the Galaxy 09:43, 28 lut 2015 (CET)
Przypominam ponowie o dodawaniu kategorii oraz interwiki zagranicznych u nas i polskich na ich odpowiednikach. Jeżeli wyszczególniamy krótką listę w infoboxie, stosujemy parametry <ul><li>hasło1</li><li>hasło2</li></ul>. Przejrzyj zmiany jakie wprowadziłem w haśle Tseebo‎ i postaraj się następnym razem zastosować się do tych rad.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Dubbing

Hej. Miło, że uzupełniasz informacje o aktorach dubbingowych i tworzysz o nich hasła, jednak dobrze by było poświęcić im nieco więcej czasu. Artykuły dotyczą aktorów polskiego dubbingu, więc (ze względu na tematykę Biblioteki) nie musimy się specjalnie na ich temat rozpisywać, jednak pewne informacjetrzeba zamieścić. Na ten moment wszystkie Twoje hasła to po prostu pozbierane w jedno miejsce listy ich ról. Jeżeli już tworzysz artykuł o aktorze, dodaj przynajmniej podstawowe informacje biograficzne i linki do pełniejszych informacji - wikipedia, filmeb, filmpolski itp. Artykuł ma sens, gdy czytelnik może się czegoś z niego dowiedzieć. Prosiłbym o poszerzenie ich o przynajmniej kilka podstawowych informacji czy linków, bo w obecnej formie trudno uznać je za artykuły. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:52, 20 mar 2015 (CET)

Gall Trayvis

Hej, scaliłem Twój artykuł Gall Taryvis z artykułem Gall Trayvis (w Twojej wersji jest literówka w nazwisku senatora). Mam tylko pytanie skąd informacja, że przybycie Trayvisa na Lothal i cała akcja odcinka Vision of Hope miała miejsce akurat w 4 roku BBY?

Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 14:49, 6 kwi 2015 (CEST)

Spoko, każdemu się zdarza ;) - to Plagueis zauważył literówkę i przeniósł artykuł do kasowania. Ja tylko uratowałem Twój tekst, bo artykuł pod dobrą nazwą był nie do końca aktualny. Co do roku to trudno mi się wypowiadać - po prostu zwykle a propos serialu podawana jest data "ok. 5 BBY". Wstawię Twoje uzasadnienie do przypisu - zobaczymy co na to Strażnicy ;)
Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 16:53, 6 kwi 2015 (CEST)

Fort

Hej. Zmieniłem linkowanie do pojedynku w haśle Gathering Forces, bo fort Anaxes to baza wojskowa, a nie planeta - a więc w, nie na. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:01, 11 kwi 2015 (CEST)

Strona Archiwisty

Cześć! Gratuluję tylu nowych artykułów, jednak mam uwagę do twojej strony Archiwisty: zedytowałeś już ją dzisiaj 4 razy i wczoraj 3. Każda twoja edycja zapisuje się w bazie danych. Mam prośbę: czy mógłbyś postarać się ograniczyć edytowanie swojej strony? Możesz zapisywać swoje artykuły do obserwowanych i aktualizować swój profil co jakiś czas, bądź dodać do swojej strony link do tej strony (jednak ona nie pokazuje wszystkich - tylko z ostatnich kilku miesięcy). W przeciwnym razie administratorzy mogą zablokować twoją stronę. Pozdrawiam, -Darth Plagueis the Wise (dawniej: The Emperor of the Galaxy) 18:03, 22 kwi 2015

Hmm... Według mnie, raz na tydzień to dość często. -Darth Plagueis the Wise 20:21, 22 kwi 2015 (CEST)

Re: Magazyn "Rebelianci"

Cześć :). W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, by nie były kanoniczne - pytałam się nawet scenarzysty na Twitterze w jakim momencie na osi czasu są umieszczone, ale powiedział tylko, że "pomiędzy odcinkami". Także można spokojnie dodawać zawartość :). Pozdr.signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  18:46, 23 kwi 2015 (CEST)


Kanon

Prosze Cię o nie dodawanie szablonu kanon do artykułów które mają także ten szablon

Ponieważ dana postać czy planeta nie występuje tylko w kanonie jak np. Luke Skywalker. Pozdrawiam Lord Kenobi 15.49 11 maja 2015 (CEST)


Re: Re: Kanon

Zacytuje wypowiedź Maria : "Stosujemy tylko jeden z szablonów. W przypadku haseł, które zawierają oba rodzaje informacji, nie umieszczamy żadnego z nich, bo w treści są już odpowiednie szablony-ramki. Możemy ewentualnie pomyśleć o stworzeniu trzeciego znaczka, ale wydaje mi się, że nie jest to konieczne. Przede wszystkim dwa znaczki obok siebie zajmują dosyć dużo miejsca, zwłaszcza, jeśli są tam jeszcze oznaczenia er. W niektórych przypadkach mogłyby zasłaniać nazwy artykułów." Pozdrawiam Lord Kenobi Dyskusja Archiwisty:Lord Kenobi

Tworzenie stron

Niestety nie ma przycisku jako takiego, zwykle przechodzimy do edycji z czerwonych linków z innych haseł lub wyszukiwarki. Kiedyś była taka opcja, ale wiele osób nie sprawdzało czy hasła faktycznie brakuje na Ossusie i tworzyli artykuły o tym samym, tylko z literówką w nazwie itp. Obecne rozwiązanie sprawia, że występuje nieco mniej błędów w nazewnictwie i powielania istniejących artykułów, bo trzeba skorzystać z wyszukiwarki/istniejących odnośników. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:28, 14 maj 2015 (CEST)

Grafiki

Cześć :). Wiesz co, powstrzymaj się chwilowo z wgrywaniem grafik, bo jak widzisz na przykładzie Tutsa Mary, nie wszystkie wczytują się prawidłowo. Pracujemy nad tym :).Pozdr., signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  18:42, 19 maj 2015 (CEST)

Portale są po prostu zbiorem artykułów i ciekawostek z danej dziedziny - TCW, Mando itd, gdzie każdy zainteresowany tematem znajdzie coś dla siebie. Rzeczywiście przydałby się też z "Rebelsów". Problem w tym, że mogą je edytować wyłącznie Strażnicy, a ja wyznam Ci szczerze, że od kiedy pracuję, to nie mam czasu na regularne zaglądanie na Ossusa, a co dopiero prowadzenie portalu. Pogadam z resztą, może rzeczywiście warto byłoby je "uwolnić" i dać innym edytować. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  19:06, 19 maj 2015 (CEST)

Dyskusje

Hej, odpisuję na razie w sprawię dyskusji, bo widzę, że prawie za każdym razem zapisują Ci się dwukrotnie. Najprawdopodobniej jest to związane z wciśnięciem przycisku "Zapisz" więcej niż raz. Po zapisaniu edycji strona może ładować się dosyć długo, ale w 99% przypadków sama edycja faktycznie zapisuje się w bazie, nawet jeśli nie widzisz tego od razu. Jeżeli próbujesz odświeżyć stronę lub "ponaglić" proces ponownie klikając "Zapisz", zapisują się dwie edycje. Co do Ackbara, to zostawiłbym go pod dotychczasową nazwą ze względów czysto praktycznych. Na razie nie stoi w sprzeczności w nowym kanonie, więc jeżeli nie pojawi się nowe, inne imię, proponowałbym zostawić po staremu. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:28, 19 maj 2015 (CEST)

Wycofałem edycję z hasła o Zannah, bo trochę mija się celem. Ta postać nie istnieje w nowym kanonie. Wiemy tyle, że kanoniczny Bane miał ucznia, o którym nie ma żadnych informacji poza tym, że w ogóle istniał. Nie znamy imienia, rasy, płci ani żadnych faktów dotyczących życiorysu. Dlatego możemy przyjąć, że Zannah jest postacią w pełni legendarną. Jeżeli w kanonie pojawi się postać o tym samym imieniu, będziemy dzielić na elementy różne i wspólne z EU. Na razie nie ma to sensu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:36, 19 maj 2015 (CEST)

Portale

Bardzo się cieszę, że chcesz pomóc przy "Rebelsach" :). Na razie wszystko wskazuje, że portal powstanie, w najbliższym czasie wezmę się za robotę. Najważniejsze jednak w nim - i w ogóle wszystkich portalach - jest uzupełnianie haseł i czerwonych linków. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  22:33, 23 maj 2015 (CEST)

Tabelki w szablonie

Hej, jeśli chcesz umieszczać tabelki w szablonie Leg, jest to możliwe. Musisz jedynie zamienić wszystkie znaki | na {{!}}. Z innych uwag, "wojny klonów", podobnie jak inne wydarzenia, zapisujemy zwykle małą literą.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:54, 24 maj 2015 (CEST)

Źródła

Drobna uwaga odnośnie list źródeł - wymieniamy je w kolejności chronologicznej, a więc odcinki Rebeliantów powinny być umieszczone przed filmami itp. Ponadto usunąłem odcinki serialu z hasła o Sojuszu Rebeliantów, bo ustaliliśmy przecież, że komórka z Lothala jest osobną organizacją (nawet jeśli potem przekształci się w Sojusz) i dlatego ma odrębne hasło. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:49, 4 cze 2015 (CEST)

Grafiki

Mam prośbę, nie dodawaj na siłę grafik, które nie działają. Problem się przeciąga, czasem można gdzieś dodać plik tak, by zaczął działać wraz z jego rozwiązaniem, ale edycje takie jak w haśle o Ahsoce nie mają sensu - w tym momencie nie zamieniasz tyle starej grafiki na nowszą, co działającą grafikę na niedziałającą - w praktyce zamiast obrazka z Ahsoką czytelnicy widzą komunikat o błędzie. W innych przypadkach mimo wszystko także sugerowałbym wstrzymanie się z dodawaniem grafik, bo zamiast ilustrować artykuły pokazujemy czytelnikom systemowe babole :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:22, 4 cze 2015 (CEST)

Ozzel

A mamy pewność, że nie jest to zwyczajna literówka? Wydaje mi się to trochę dziwne, w nowym kanonie mogli nadać mu dowolne imię, skoro zostawili to samo, nie bardzo wiem po co mieliby zmieniać w nim jedną literę. Z tego co jest napisane na Wookieepedii wynika, że tę formę imienia podaje tylko jedno źródło - być może autor najzwyczajniej się pomylił. Masz więcej informacji na ten temat? Poszukałbym wtedy źródeł czy jakichś zdjęć z nich, przed przeniesieniem wolałbym to zweryfikować.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:42, 6 cze 2015 (CEST)

Jeszcze drobna, niezwiązana z tematem uwaga: proponuję, by w sekcji "Źródła" pisać jednak "Kanoniczne", nie "Kanon". Wydaje mi się, że lepiej to wygląda, chodzi też o pewne ujednolicenie, bo tak jest już w części haseł :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:51, 6 cze 2015 (CEST)

Tales

Nie do końca. Z Talesami był taki problem, że część z nich nie była kanoniczna nawet za "czasów EU". To nie tak, że teraz mamy nowy kanon i całą resztę. Expanded Universe jest niezgodne z nowym kanonem, ale wciąż stanowi jedną chronologię wydarzeń, która ma swój wewnętrzny porządek, kanon. Są pozycje, które mimo niekanoniczności nie są elementem Legends - na przykład komiksy Infinities, będące parodiami, gdy/filmiki Lego, alternatywne zakończenia gier, produkcje typu Fineasz i Ferb Star Wars. One są niekanoniczne, ale nie są częścią Expanded Universe - to różne parodie lub alternatywne historie stanowiące zupełnie odrębny zbiór.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:09, 7 cze 2015 (CEST)

Re: Pojedynek Jarrusa

Cześć :). Wiesz, uważam, że nie ma sensu się rozdrabniać, skoro walka nie trwała długo i była jednocześnie częścią większej operacji. Zresztą, jak napisałam, tak zrobili na Wookiee, więc ja bym rozszerzyła artykuł o informacje o ataku na wieżę komunikacyjną itp. - w ten sposób będzie dłuższy. Przykład z Vaderem jest jednak trochę inny, bo on swoją misję zakończył w stu procentach przez pojedynkiem z Obim, a tutaj walka była jej elementem. Poza tym, jak pisałam w dyskusji, nawet jeśli tworzyć osobny artykuł o pojedynku, to trzeba jakoś go wyszczególnić, bo będzie w drugim sezonie kolejny, tym razem Vadera, Kanana i Ezry. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  18:48, 7 cze 2015 (CEST)

Daty śmierci

Nie dodawaj informacji o śmierci przed 4 ABY, to czyste spekulacje. Yoda nie musiał wiedzieć o wszystkich ocalałych Jedi w galaktyce, nie należy też brać jego słów dosłownie. Nawet jeśli w przypadku części postaci okaże się to prawdą, na ten moment nie jest to w żaden sposób potwierdzona informacja, która tak poza tym niewiele mówi czytelnikowi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:33, 9 cze 2015 (CEST)

To wciąż spekulacje. Yoda nie wiedział o wszystkich Jedi w galaktyce, a w nowym kanonie jest mnóstwo Jedi, których los jest niejasny - nie możemy każdemu przypinać daty śmierci na podstawie dość ogólnikowego cytatu. Wcale nie musieli zginąć. Mogli porzucić ścieżkę Jedi, mogli przejść na ciemną stronę - jest wiele możliwości. Gdy powstawała stara trylogia, Lucas faktycznie mógł interpretować to dosłownie. Jednak, jak pokazuje Expanded Universe, było wielu Jedi ocalałych z rozkazu 66, którzy przetrwali okres filmowy. W nowym kanonie może być dokładnie tak samo. Co do pytania o obalenie Sithów - dlaczego mieliby to zrobić? Jedi to nie superbohaterowie, cała trójka to padawani, którzy nigdy nie posiadali nawet rangi rycerzy. Skoro ani Obi-Wan, ani Yoda nie byli w stanie pokonać Imperatora i Vadera, dlaczego mieliby to zrobić przypadkowi Jedi? Zwycięstwo Luke'a z szóstego epizodu to nie tylko zasługa szkolenia czy umiejętności, ale też relacji panujących między postaciami - Vader zdradził Imperatora dla syna. Nie zrobiłby tego dla Ezry, Kanana czy Ahsoki. Zresztą, to nie dyskusja na Ossusa, o takich sprawach można rozmawiać na forum czy grupie Zapytaj Mistrza. Najważniejszym powodem jest to, że to są spekulacje, a nie potwierdzone w jakikolwiek sposób fakty. Takich informacji nie umieszczamy w artykułach. Dopóki w jakimś źródle nie zostanie zakomunikowana śmierć tych postaci, nie dodajemy niczego do artykułów. Nie oznacza to, że musimy zobaczyć moment ich śmierci, ale jest różnica, między cytatem dotyczącym wszystkich Jedi, a przykładowo śmiercią Imperatora Sithów czy Luke'a - w obu przypadkach powiedziano wprost, że już nie żyją, choć zrobiono to w źródłach osadzonych dużo później w chronologii. Nie uprzedzajmy faktów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:09, 10 cze 2015 (CEST)

Re: Polecany

Prosta sprawa - wystarczy tu dodać proponowany artykuł wraz z miejscem na "za", "przeciw" i dyskusję. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  23:09, 9 cze 2015 (CEST)

Leg

Mam drobną prośbę, nie dodawaj pustego wiersza między sąsiadującymi szablonami "Leg". Ten odstęp wygląda nieestetycznie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:18, 10 cze 2015 (CEST)

Zastanowię się nad dodaniem możliwości pominięcia tekstu na złotym tle w przypadku większej ilości użyć szablonu - tak, by informacja wyświetlała się tylko za pierwszym razem, w kolejnych byłaby sama ramka. Wtedy powinno to wyglądać lepiej. Można też zupełnie usunąć pogrubiony pasek z zaokrągleniami u dołu szablonu tak, by była tam taka sama ramka jak po bokach. Ale to w wolnej chwili, bo w szablonie jest już napchane trochę funkcji i muszę pomyśleć jak to optymalnie rozwiązać. Jeżeli masz jakieś propozycje ewentualnych poprawek, pisz śmiało, nic nie jest ustawione na stałe. Trzeba to po prostu przedyskutować przed wprowadzaniem zmian :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:29, 10 cze 2015 (CEST)
Mam jeszcze prośbę dotyczącą samych haseł - jeżeli już dzielisz informacje, staraj się to robić w miarę możliwości kompletnie, bo zdarza Ci się oznaczać legendarne informacje trochę wybiórczo. Dla czytelnika taka sytuacja może być myląca, bo skoro w haśle są szablony, a jakaś informacja nie jest oznaczona, może stwierdzić, że jest ona kanoniczna. Chodzi przede wszystkim o infoboks i biografię, ciekawostki i pozostałe sekcje można potraktować luźniej. Do ciekawostek wygodniej chyba używać szablonu EU, bo zwykle mamy tam wypunktowanie, nie ciągły tekst.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:56, 10 cze 2015 (CEST)

Kategoria

Jak tworzysz nowa kategorię, musisz również uwzględnić w jakiej kategorii będzie ona zawarta. W momencie gdy ustalasz przynależność postaci do danej grupy (Rebelianci z Lothala), musisz również usunąć ich z kategorii Członków Sojusz, gdyż wówczas wyświetlają się w dwóch kategoriach, gdzie jedna zawiera drugą.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Interwiki

Dzięki, przekażę gdzie trzeba :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:29, 15 cze 2015 (CEST)

Grafiki

Proszę byś nie przesyłał nowych grafik do czasu rozwiązania problemu, bo w tej chwili niczemu to nie służy. Sporej części w ogóle nie dodajesz do artykułów, inne natomiast mają bardzo małe wymiary. Rozumiem, że chcesz w ten sposób obejść problem z miniaturami, ale w ten sposób robimy tylko bałagan, bo zasypujemy bazę malutkimi obrazkami, które trzeba będzie później wgrywać w większej rozdzielczości. Sprawa się przeciąga i jest to męczące, ale grafiki nie są w hasłach najważniejsze, to dodatek. Lepiej wytrzymać bez nich niż przesyłać grafiki, które i tak trzeba później nadpisywać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:35, 19 cze 2015 (CEST)

Re: Kanon - kanoniczne...

Okej :) Lord Kenobi (dyskusja) 14:13, 20 cze 2015 (CEST)

Era

Nie, dodajemy po staremu. Szablon przesunięto, bo nachodził na tekst przy dłuższych tytułach artykułów. Przy okazji ponawiam prośbę o niedodawanie odstępów między szablonami "Leg". Odstęp wierszowy stosujemy by oddzielić akapity. Szablon sam w sobie stanowi wystarczający odstęp. Dwa szablony pod rząd używane są wyłącznie ze względów technicznych, więc dwa kolejne szablony mogą zawierać tę samą sekcję/opis wydarzeń, których dodatkowe rozdzielanie jest nieco bez sensu. Ten odstęp nie daje żadnej wymiernej korzyści poza niepotrzebnym rozciąganiem artykułu, a widzę, że dodajesz go wszędzie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:50, 21 cze 2015 (CEST)

I jeszcze jedna sprawa. Zamiast robić odstępy między występującymi po sobie szablonami Leg, po prostu nie dodawaj ich więcej niż jest to konieczne. Zauważyłem, że w wielu hasłach dzielisz zwarty ciąg szablonu na kilka ramek tylko po to, żeby ominąć jakąś grafikę etc. Rozumiem, że czasem obrazek nachodzi na ramkę i trochę ją "psuje", ale chyba i tak wygląda to lepiej niż kilka szablonów pod rząd. Grafikę zawsze można przestawić, a gdy uporamy się z błędem - zwyczajnie zmienić rozmiar. Naprawdę, nie ma sensu bawić się w dzielenie jednego fragmentu tekstu kilkoma szablonami, dodawanie odstępów, zmienianie szerokości itp. tylko dlatego, że jeden obrazek powoduje błędne wyświetlanie kilku centymetrów dolnej krawędzi ramki.Czasem wystarczy przerzucić grafikę akapit wyżej czy na drugą stronę artykułu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:06, 21 cze 2015 (CEST)
W wolnej chwili rzucę okiem na ten brudnopis, ale myślę, że można rozwiązać to prościej. Poza tym, jak wspomniałem wyżej, w większości przypadków problemu można uniknąć nie używając szablonu częściej, niż to potrzebne - zazwyczaj konieczne jest jedynie ominięcie infoboksu i reklamy. Gdy naprawią się grafiki (oby jak najszybciej), takie kombinowanie w większości przypadków w ogóle przestanie być potrzebne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:09, 21 cze 2015 (CEST)

Szablon

Hej. Czy ten pomarańczowy szablon w twoim brudnopisie można oficjalnie stosować ? Jeśli tak to jak się nazywa ? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 15:13, 21 cze 2015 (CEST)

Re: Re: Szablon

Twoja wersja "Lega" jest fajna; można by wprowadzić. Lord Kenobi (dyskusja) 14:46, 22 cze 2015 (CEST)

Re: Rebelsi 6/2015

Cześć :). Nie było, nawet poszłam dziś do empiku. I chodzą słuchy, że więcej nie będzie wydawany. Plotki, ale już dawno powinien w kioskach być, więc to trochę niepokojące. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  22:25, 25 cze 2015 (CEST)

Inne wiki

Cześć! Zauważyłem, że ostatnio tworzysz artykuły o innych wiki. Jednak artykuły o Jedi Wiki i Star Wars Rebelianci Wiki zostały usunięte. Powinniśmy koncentrować się na artykułach in-universe, ewentualnie o źródłach. Jeśli chcesz tworzyć strony o takich wiki, polecam Ci SW Fanpedię (jednak ona jest w języku angielskim). ;) -Darth Plagueis the Wise 20:00, 26 cze 2015 (CEST)

Re: Hejka

Już tylko się zarejestruje Lord Kenobi (dyskusja) 14:12, 30 cze 2015 (CEST)

Tytuły

Odsyłam do dwóch ostatnich wypowiedzi w sekcji "Polskie tytuły" w tej dyskusji. Czekamy na polskie wydanie DVD, jeśli tam nie pojawią się polskie tytuły, wszystko wróci pod nazwy oryginalne. Tytuły z YouTube są prawdopodobnie jedynie tytułami filmików prezentujących fragmenty odcinków, nie tytułami epizodów serialu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:51, 30 cze 2015 (CEST)

Edycje

Mam jeszcze jedną uwagę do Twoich edycji. Widzę, że kolejny już raz dodajesz do haseł zmiany, które wcześniej zostały z niego wycofane. Jeżeli widzisz, że jakaś edycja lub jej część została usunięta, nie dodawaj tego samego z powrotem, tylko dowiedz się, dlaczego zostało to usunięte. Niezależnie od tego kto ma w danym przypadku rację, pozwala to uniknąć niepotrzebnego powielania i wycofywania tych samych edycji. Chodzi mi tu na przykład o poprawianie Mustafar na Mustafara. Zmieniasz formę na niewłaściwą, bo w sformułowaniu "W drodze na Mustafar" mamy do czynienia z biernikiem. Mustafara (lub Mustafaru, do dyskusji) to forma w dopełniaczu. A więc "lecę na (kogo, co) Mustafar", ale "nie lubię (kogo, czego) Mustafara/u". To inny przypadek gramatyczny. Poprawiałem to już kilkakrotnie, zdaje się, że wspominałem też o tym w odpowiedzi na jeden z Twoich wpisów w jakiejś dyskusji. Najlepszą metodą jest po prostu przeglądanie ostatnich zmian lub zaglądanie do historii haseł bo zazwyczaj (choć nie zawsze) staram się dodawać do opisu edycji komentarz, w którym wyjaśniam co było nie tak. Albo trzeba po prostu zapytać, żeby dowiedzieć się o co chodzi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:02, 30 cze 2015 (CEST)

Saludos desde la Wiki Gwiezdnych wojen po hiszpańsku

Hi Mustafar 29, as you wrote me in english, i do the same, because of course I don't know a word of polish, xD.
About the message you left in my discussion page, yes, I know about what happened with the expanded universe, I also know that we have to separate it from what is canon now, unfortunately we don't have much active users in the spanish wiki, and all of them do not have much expertise, do to start such a great project like that, is a little bit difficult. But the template you did is a good idea to start, and with time, we will use it for sure. I am gonna talk about it with the other administrator, Conde Dooku. I will tell you later what happen. And... Niech Moc będzie z Tobą. --Alharo (dyskusja) 17:30, 30 cze 2015 (CEST)

Hello Mustafar29, please make the changes needed en my user page as you think is better. And complete it with other information you think is required. Thank you so much and as I said I will inform you about the use of the templates you did in the spanish wiki. See you and may the force be with you.--Alharo (dyskusja) 04:02, 1 lip 2015 (CEST)

Kategorie

Hej, pamiętaj, by przy przesyłaniu grafik kategoryzować je także według odcinków (czy też źródeł w ogóle).--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:20, 30 cze 2015 (CEST)

Nie bardzo.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:42, 30 cze 2015 (CEST)
Teoretycznie dałoby się to zrobić, ale wydaje mi się, że nie warto. Po pierwsze nie wszystko co wpisujemy w pole źródła ma (i powinno mieć swoją kategorię) - czasem są to strony internetowe, czasem jest tam jakiś dodatkowy dopisek. Po drugie - wymagałoby to zmiany działania samego parametru źródła, bo wpisujemy tam nie tylko tytuł, ale też znaki formatowania jak nawiasy linkowania czy kursywę. No i wreszcie po trzecie - skoro użytkownik i tak musi wpisać nazwę źródła w jedno z pól, jakim problemem jest zwyczajne przekopiowanie go kilka linijek niżej? To naprawdę jest kilka sekund roboty.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:00, 30 cze 2015 (CEST)

Legends

Przed dodaniem znaczka Legends przynajmniej rzuć okiem na Wookieepedię i sprawdź, czy dany obiekt nie pojawia się w kanonie, bo już kilkukrotnie oznaczyłeś coś, co pojawia się i tu i tu. Nie rób tego z automatycznie, bo lepiej nie mieć znaczka, niż wprowadzać czytelników w błąd.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:42, 1 lip 2015 (CEST)

Rebelianci

Jeśli tworzysz styrone zwiazaną z rebelaintami jak np.Oficer (Sovereign) lub Oficer (transportowiec 651)‎ dodawaj ich do roboczej wersji portalu rebelianci do odpowiedniej sekcji. Gdy zostanie utworzony portal nie trzeba będzie szukać takich haseł i nie bedzie chaosu. To tyczy sie też komiksów wydanych w Star Wars Rebelianci. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 19:03, 2 lip 2015 (CEST)

Kategorie grafik

Proszę byś pilnował kategorii grafik, bo dodajesz pliki bez sprawdzenia czy dana kategoria faktycznie istnieje. Nad formularzem przesyłania znajduje się link do drzewa kategorii, gdzie można szybko znaleźć każdą kategorię i sprawdzić, jak faktycznie się one nazywają. Jeżeli dana kategoria nie istnieje, a chcesz ją dodać, musisz ją utworzyć. Zostawiasz mnóstwo niedziałających kategorii, które dodajesz z automatu, a potem nic z nimi nie robisz. Przecież widać, gdy kategorie pod grafiką mają czerwony kolor. Wielu z nieistniejących kategorii używasz wielokrotnie, np. Inkwizytor (Pau'anin) zamiast Inkwizytor. Kategorie nie zawsze mają takie same nazwy jak artykuły i trzeba tego pilnować.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:30, 5 lip 2015 (CEST)

Leg

Już działa, trochę przekombinowałem w pierwszej wersji. Jeżeli w szablonie doda się trzeci parametr (dla ujednolicenia załóżmy, że wpisujemy w nim cyfrę 1), szablon nie wyświetla po raz kolejny tekstu o kanonie. Trzeba przy tym pamiętać, że musi to być trzeci parametr, więc nawet jeśli nie używamy szerokości (drugi), musimy go uwzględnić - a więc kończymy np. tekst||1}}. Gdy mamy i szerokość i chcemy usunąć tekst, robimy np. tekst|65|1}}. Na razie jest to jeszcze wersja robocza, więc możesz przetestować, ale nie zmieniaj jeszcze masowo artykułów. Popracuję też nad samą ramką w tym drugim wariancie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:56, 5 lip 2015 (CEST)

Kanon

Hej, ta strona na razie jest tylko "testowo", jako podłoże do dyskusji i sprawdzanie różnych pomysłów. Jakiś szablon prawdopodobnie się stworzy, wolałby jednak zrobić go od zera. Obecne ikonki kanon/legends zostały stworzone pod kątem szablonu Era i tam sprawdzają się najlepiej. W zaproponowanym przez Ciebie szablonie wygląda to mało estetycznie. Ale spokojnie, na razie dopiero zaczynamy z tematem, więc do ostatecznej wersji jeszcze długa droga.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:33, 6 lip 2015 (CEST)

Prośba

Ponawiam prośbę żebyś dodawał do roboczej wersji portalu rebelianci (tutaj) nowe strony które tworzysz związane z rebeliantami. Czyli np. dodaj Jedi (Iktotchi) do tego portalu. Potem się zapomni i trzeba bedzię szukać. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 18:03, 7 lip 2015 (CEST)

Pozwole się wtrącić: Biblioteka Ossus:Listy haseł do portali/Rebelianci Totus (dyskusja) 21:36, 7 lip 2015 (CEST)

Re:Portal

Cześć :). W sprawach portalu najlepiej pytaj się Maria, bo mnie ostatnio nie było kilka dni. A co do sygnatur, to nie widzę przeciwwskazań. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  22:25, 7 lip 2015 (CEST)

Jeśli chodzi o sygnaturę, to niestety sprawa wygląda nieco inaczej. Specjalne sygnatury mają wyłącznie strażnicy (tak, aby było widać, że są strażnikami). Wszyscy pozostali użytkownicy powinni używać zwykłego podpisu. Wiem, że na wielu wikiach użytkownicy mogą stosować w sygnaturach obrazki, pogrubienia, kolorki i co tam komu przyjdzie do głowy, ale u nas przyjęło się, że zostajemy przy formie podstawowej. Tak jest po prostu czytelniej i estetyczniej. Podpis służy jedynie jako informacja, kto jest autorem wypowiedzi, nie widzę powodu by go dodatkowo przyozdabiać. Wszelkie tego typu efekty rozpraszają i odciągają uwagę od treści wypowiedzi. Nawet sygnatury strażników zawierają wyłącznie niewielką ikonkę bez żadnych zbędnych bajerów. Jeżeli natomiast chodzi o portal - cały czas czekam na jakiekolwiek sugestie odnośnie optymalnego podziału na sekcje.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:32, 8 lip 2015 (CEST)

Podpis

Mógłbym cię prosić o korzystanie z domyślnego podpisu? Ossus to nie wooki, tu jedynie jedi i strażnicy mają inne podpisy, pozostali archiwiści zawsze korzystają z domyślnych. Ta skacząca głowa yody strasznie wali po oczach. Totus (dyskusja) 12:32, 8 lip 2015 (CEST)

Bar na Lothalu

Bar na Lothalu nazywa się naprawdę Pit stop starego Jho. Poprosiłem już Maria o przeniesienie. Informuje tak jakby co. Lord Kenobi (dyskusja) 15:42, 8 lip 2015 (CEST)

Interwiki w artykułach o Rebeliantach

Hej! Mam taką małą sprawę; co prawda nie jest to obowiązkowe, jednak bardzo prosiłbym cię o sprawdzanie, czy dany artykuł istnieje w innych językach niż te, które są podlinkowane na Wookieepedii. Artykuły "z Rebelsów" często są na niemieckiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, włoskiej, rosyjskiej i czeskiej wiki (do tej ostatniej nie mamy jeszcze linku!). Tworząc nowy artykuł tutaj, mógłbyś też sprawdzać czy nie istnieje on też na tych wiki? Jeśli chodzi o postacie i odcinki, wystarczy wpisać nazwę artykułu po angielsku, jednak pozostałych artykułów trzeba szukać, wpisując słowo-klucz, które się nie zmiania. Można też szukać w Google za pomocą kodu "słowo-klucz site:starwars.wikia.com". Dla ułatwienia dodawania interwiki, przeczytaj o narzędziu "HotCat". ;) -Darth Plagueis the Wise 14:51, 9 lip 2015 (CEST)

Słownik

Jutro rzucę okiem i spróbuję dodać do słownika.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:28, 9 lip 2015 (CEST)

Błędna nazwa

Gwiezdny Niszczyciel Inkwizytora to naprawdę Relentless; poprosiłem Maria o przneisienie. Sprawdzaj na wookie czy coś takie rzeczy. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 11:33, 10 lip 2015 (CEST)

Po raz pierwszy...

Ależ mamy już taki szablon, do tego w czterech wariantach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:34, 10 lip 2015 (CEST)

Szablon

Tak się składa, że ten szablon istnieje. ;) -Darth Plagueis the Wise 20:35, 10 lip 2015 (CEST)

Hej

Raczej będę, ale na przyszłość pisz do mnie takie wiadomości na Wikii. Tej nazwanej moim nickiem. ;) -Darth Plagueis the Wise 12:51, 15 lip 2015 (CEST)

Witam

Zezwalam abyś ze edytował moja stronę użytkownika

             Niech Moc Będzie Z Tobą
                Dziękuje :)               
                 --ObiWan 11:05, 24 lip 2015 (CEST)

Streszczenie

Jeśli gdzieś widzisz szablon /do poszerzenia:streszczenie/, jak np. tutaj, zamieniaj to na szablon:Streszczenie. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:57, 25 lip 2015 (CEST)

Legends

Ponawiam prośbę o sprawdzanie, czy treść, którą chcesz oznaczyć jako legendarną faktycznie taka jest - po raz kolejny dodajesz szablon do zagadnienia, które istnieje również w kanonie. Nie rób tego na "czuja", bo wiele planet z EU (a zwykle z nimi jest problem) zostało już dodanych do kanonu. Jeżeli nie jesteś pewny, rzuć okiem na Wookiee (nie daje to stuprocentowej pewności, ale lepsze to niż nic) albo po prostu nie dodawaj szablonu do haseł, o których kanoniczności nie masz informacji. Jest mnóstwo "pewniaków" do oznaczenia (źródła, postacie, wydarzenia), proponuję więc zacząć od tego, czego jesteś pewny.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:11, 29 lip 2015 (CEST)

Re: Hej

W sumie mieliśmy coś podobnego przy TCW, więc dla mnie spoko, ale może lepiej zapytaj się reszty na forum. Jakby co, to mnie nie ma przez najbliższe dni :). Podr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  20:20, 31 lip 2015 (CEST)

Czat

Nic mi się na tej stronie nie wyświetla. Jeśli masz jakieś pytanie, to zadaj je po prostu w dyskusji.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:18, 1 sie 2015 (CEST)

Inkwizytor

Nie chce się wcinać, bo masz go WEdycji. Ale dwie sprawy:

 1. Widziałem, że zmieniłeś w linkowaniu TIE Advanced v1 na TIE Advanced, co jak łatwo zauważyć po grafikach jest błędem.
 2. Raczej unikałbym dopisków w stylu (śmierć) przy źródłach. Często jest to dość spory spoiler.

Pozdr. Totus (dyskusja) 21:50, 1 sie 2015 (CEST)

To i ja się wetnę: na Ossusie nie stosujemy dopisku "śmierć" przy źródłach. Ktoś zaczął to dodawać stosunkowo niedawno i bez uprzedniej dyskusji. Spoiler spoilerem, ale jest to po prostu zupełnie niepotrzebne. Dodajemy informacje o tym w jakich pozycjach pojawiła się postać, gdzie po raz pierwszy wystąpiła/została wspomniana i ewentualnie - w jakiej formie (wspomnienie, wzmianka, wizja). Informacja o śmierci jest w sekcji źródeł zbędna, bo opis zgonu w haśle i tak powinien być opatrzony przypisem.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:18, 1 sie 2015 (CEST)

Witam słyszałem o tym serialu ale on jest podobno po angielsku. Umiem angielski ale nie tak dobrze :-)

Leg

Nie upieram się przy tych zaokrągleniach, po prostu dzięki temu jest bardziej widoczne - chyba, że na początku i na końcu dodamy pogrubienie ramki. Zaokrąglenie wygląda estetyczniej niż prostokątna ramka, a taki styl w infoboksach czy szablonach "top" był u nas od zawsze. Poza tym: piszesz, że szablon jest wielki i okropny, a jednocześnie cała propozycja sprowadza się wyłącznie do usunięcia zaokrągleń. Przecież szablon będzie wyglądał identycznie, różnica będzie dotyczyła paru pikseli w jego narożnikach. Szablon z samej swojej natury jest skazany na to, że nie będzie zbyt estetyczny, ale nie taka jest jego rola. Równie dobrze możemy dodać po prostu zwykłe ramki Start/End jak przy Talesach, ale moim zdaniem to się nie sprawdza przy długich fragmentach - boczna ramka Lega pozwala sprawdzić w dowolnej chwili czy dany fragment jest "legendarny" czy nie, bez tego łatwo się "zgubić".

Co do wersji mobilnej: skąd ta statystyka? Ja czegoś takiego nigdzie nie widzę. Czat nie otwiera mi się również w normalnej przeglądarce, prawdopodobnie dlatego, że używam monobooka. Stron z wikia.com nie używam na telefonie w ogóle, bo moim zdaniem działają beznadziejnie - mają mnóstwo pierdół, przez które ledwo da się przeglądać artykuły, działają kiepsko. Zresztą, wersja mobilna to dodatek - ot, fajnie, że jest możliwość zajrzenia z telefonu, ale to normalne, że nie wszystko wyświetla się jak trzeba, zwykła wersja mobilna zawsze jest obarczona problemami - weźmy chociażby tabelki, które na telefonie często są ucinane i nie zawsze da się je zobaczyć w całości.

Jak mówię - nie upieram się, ale fajnie, jakby głos w sprawie zabrał ktoś jeszcze, być może ktoś z bardziej obiektywnym i świeżym spojrzeniem. Zmiana powinna faktycznie wynikać z woli społeczności Ossusa, a nie jednej osoby. Sorry, uwagi typu "wiele osób z serwera wikia" czy "ponad 50% użytkowników" wyglądają po prostu na próbę nadania jakiegoś wyższego statusu argumentom przez jakieś rzekome poparcie bliżej niesprecyzowanych osób, które niekoniecznie mają coś wspólnego z Ossusem. Mi nie podoba się mnóstwo rozwiązań na innych stronach, zwłaszcza na wikia.com, ale nie czuję się upoważniony do decydowania o tym, jak powinny one wyglądać. To samo z tekstem o liczbie edycji i aktywności - proszę, nie sięgaj po takie argumenty, bo zazwyczaj tylko zniechęcają (mówię ogólnie, nie tylko o naszej rozmowie). Dyskutujmy o konkretach. Jeżeli mamy coś zmieniać, to dlatego, że tak będzie lepiej dla Ossusa, a nie dlatego, że osoba proponująca zmiany ma dużo edycji i poparcie "innych". Trzymajmy się merytorycznych argumentów. Możemy to na próbę zmienić, być może na telefonie będzie lepiej. Ale w gruncie rzeczy to dalej będzie ten sam szablon ze wszystkimi zaletami i wadami, na komputerze nie będzie niemal żadnej różnicy. Być może wygląda to tak, jakbym na siłę chciał bronić tego rozwiązania, ale spójrz na to z tej strony - szablon istnieje prawie od roku i raptem jedna osoba zgłasza jakiś problem. Oczywiście sama formuła nie wszystkim się podoba, ale Twoja wersja przecież niczego w tej kwestii nie zmienia. Spróbuj umieścić proponowaną przez siebie wersję szablonu w brudnopisie (na jakichś przykładowym, przekopiowanym haśle), zobaczmy jak to wygląda, bo nie ma co spierać się o takie drobiazgi w nieskończoność. Jak będziemy mieli dwie wersje do porównania, to zapytamy innych archiwistów o zdanie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:12, 11 sie 2015 (CEST)

A propos Legów, to teraz ja mam prośbę, chociaż zdaje się, że już o tym pisałem: używaj ich z głową. Bo jeżeli będziesz wstawiał je tak jak teraz, to nawet najlepszy szablon nic tu nie da i zawsze będzie to wyglądało brzydko. Grafiki nie są wmurowane w artykuł. Można je przenosić, można zmieniać ich rozmiary. Zamiast dopasowywać Lega do grafik, umieść grafiki tak, by nie gryzły się z szablonem. Porównaj swoją edycję i moją poprawkę. Szablon dokładnie ten sam, a różnica jest kolosalna. jeśli chcesz by hasła wyglądały estetycznie, zacznij od podstaw - martwisz się o jakieś drobiazgi w wersji mobilnej, a jednocześnie dodajesz Legi tak, że wszystko się gryzie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:19, 11 sie 2015 (CEST)
Kilka lat temu Ossus był jeszcze mniej przyjazny. Nikt się nie bawił w wielokrotne upominanie, odwalanie za użytkowników całej roboty - zwracało się uwagę, wyjaśniało raz czy dwa, odsyłało do strony pomocy, ale później leciały bany a hasła były usuwane. I gwarantuję Ci, że ruch był większy niż teraz, więc to nie jest problemem, nie aż takim. Teraz naprawdę skaczemy koło użytkowników jak możemy, na ban lub usunięcie hasła trzeba sobie mocno zapracować, po dwadzieścia razy zwracamy uwagę na te same błędy.
Możesz mi nie wierzyć, ale gwarantuje Ci, że niewiele jest wikii gdzie tyle czasu poświęca się na zwracanie uwagi początkującym użytkownikom czy poprawianie ich haseł. Na większości poważnych stron kiepski artykuł jest po prostu oznaczany szablonem i (jeśli nie ma poprawy) usuwany w tempie ekspresowym. U nas próg wejścia nie jest wysoki, po prostu ludzie mają mniej czasu, zapału i szybko zniechęcają się ewentualnymi uwagami. Mnóstwo osób nie czyta nawet najbardziej podstawowych zasad i zaczyna od tłumaczeń z Wookieepedii i tego typu rzeczy. Wspomniany Plagueis ma bany na kilku kontach, mnóstwo jego haseł poleciało, a mimo to cały czas staraliśmy się wyjaśniać co i jak i ostatecznie zostaliśmy z całkiem sprawnym użytkownikiem - chociaż trwało to miesiące. Ale jest też w tym i jego zasługa, że cały czas próbował. Niestety, można opowiadać różne bajki, ale ostatecznie wszystko zależy od danego użytkownika. Jeśli ktoś chce, na każdej wikii znajdzie sobie coś do roboty, jeśli nie ma woli, to zawsze coś mu będzie przeszkadzało.
W Polsce edytowanie jest mało popularne, nieliczne sensownie polskie wikie ciągną zwykle pojedynczy użytkownicy. Mamy mało ludzi, więc staramy się "zachować" każdego Archiwistę, ale redakcja też nie jest liczna i też nie jesteśmy w stanie każdej edycji sprawdzić od razu - czasem coś się zakopie i wisi dłuższy czas bez reakcji. Dlatego pomagać powinni sobie przede wszystkim sami użytkownicy - jeden się czegoś nauczył, przekazuje to drugiemu etc. Ludzie boją się Ossusa nie dlatego, że jest tu coś strasznego, po prostu w mentalności polskich fanów utarło się, że Ossusa edytują jacyś "oni", którzy mają nie wiadomo jaką wiedzę i umiejętności, jakiś zamknięty krąg wtajemniczonych. Nikt tu przecież nikogo nie bije, jak zwracamy uwagę to tylko po to, by ktoś nie powielał błędów. Dyskusje nowych użytkowników czasami przypominają napisany od nowa dział pomocy.
Użytkownicy polskich wiki o SW (zwykle dosyć młodzi) nie chcą tu edytować, bo u siebie robią co chcą, nikt tam niczego tak naprawdę nie pilnuje, a u nas są jednak pewne standardy. Oni nie widzą niczego złego w kopiowaniu/tłumaczeniu haseł z Ossusa i Wookiee (nawet teraz na Jedi Wiki wisi jeszcze mnóstwo haseł "pożyczonych" z Ossusa), u nas takie rzeczy są kasowane z miejsca - a im się nie chce pisać samemu. Hasła na tych mniejszych polskich wikiach (bez obrazy, jeśli masz tam jakiś wkład) są dosyć kiepskie - każde robione inaczej, brakuje kategorii, linków, większość to stuby i garść przypadkowych szablonów i obrazków. Starszym fanom w ogóle nie chce się w to bawić (mniej czasu, mniej zapału), większość z tych, którzy kiedyś edytowali Ossusa już dawno ograniczyła się do luźnych dyskusji na forach czy portalach społecznościowych albo w ogóle odpuściła fanostwo - takie czasy. Moim zdaniem trzeba pracować nad zmianą wizerunku, a nie jakimś upraszczaniem Biblioteki. Za długo się tym zajmuję, żeby wierzyć w takie rzeczy, że taki a nie inny szablon jest w stanie zachęcić kogoś do edytowania. Ludzie i tak ich nie czytają.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:02, 11 sie 2015 (CEST)
Z tym brudnopisem chodziło mi bardziej o to, żebyś przeniósł do niego kopię hasła i na nim dokonywał zmian, żeby nie ruszać na razie oryginału. Poza tym, jeśli dobrze rozumiem Twój pomysł, to się z nim nie zgadzał. Chcesz rozwiązać problem nachodzenia na infoboksy poprzez zamiecenie go pod dywan - w tym wypadku nieprzezroczyste tło. Moim zdaniem nie ma sensu zmieniać kilkunastu infoboksów tylko po to, żeby nie nachodził na niego Leg - po to zrobiliśmy zmianę szerokości, która przydaje się też w innych sytuacjach (tabelki, reklamy). Moim zdaniem szablon "wchodzący" w infoboks, nawet jeśli nie widać go od spodu, też wygląda mało profesjonalnie. Myślałem, że chodzi Ci o usunięcie zaokrągleń żeby cały szablon zmieniał szerokość jednakowo na komórkach, gdzie nie działa to najlepiej - co jest związane z tym, że formuła, która to liczy, opiera się na szerokości strony w przeglądarce i nie bardzo da się to zmienić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:11, 11 sie 2015 (CEST)

Re: Strażnik

Szczerze mówiąc, rzadko wchodzę na moją stronę :P. Ale dzięki za uwagę. Pozdr.signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  16:33, 13 sie 2015 (CEST)

Re: Aresko

Info. o urodzeniu Areski mam z tej książeczki. Jest w niej napisane że jest przed 40-stką więc po odejmowałem i wyszło mi takie coś. Adaptacje odcinku mogą czasami wieść jakie małe informacje, np. imię sprzedawcy joganów. Książki które nie wyszły w Polsce czasami użytkownicy sprowadzają sobie ze stanów czy coś. Chyba Shaak Ti sprowadza sobie za granicy (w źródłach u Zeba jest kilka pozycji nie z Polski, a edytowała to Shaak Ti). Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:08, 14 sie 2015 (CEST)

Jeszcze jeśli dodajesz do jakiejś książki/komiksu legends i widzisz listę /bohaterowie/ zamieniaj to proszę na zawartość. Lord Kenobi (dyskusja) 09:44, 14 sie 2015 (CEST)

Doposzerzenia

Myślałem że już ci wyjaśniłem, adaptacje wnoszą trochę do artykułu, to nie jest tylko przepisane ze scenariusza to także myśli postaci, czasami także nowe sceny lub też nazwa jakiegoś miasta której jest na ossusie pod nazwą umowną. Tutaj dodano kawałek nowej sceny do zawiłości. Więc proszę nie anuluj moich /doposzerzenia/. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 16:21, 14 sie 2015 (CEST)

W edycji

Jeśli nie edytujesz cytatów Kanana, to usuń stamtąd szablon: w edycji bo zniechęcasz potencjalnych edytorów. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:58, 16 sie 2015 (CEST)

Oficer (Sovereign)

Dyskusja na ten temat już się odbyła. Hasło miało być poprawione albo usunięte. signstraznik.png DantE Dyskusja  16:30, 16 sie 2015 (CEST)

Ban

Prosiłbym, żebyś wstrzymał się z takimi komentarzami jak ten o banie w dyskusji Mateusza. Pisanie o banach użytkownikom, którzy dopiero założyli konto nie ma najmniejszego sensu - zwłaszcza, że przyznajemy je naprawdę rzadko. Jeśli już coś piszesz, to postaraj się pomóc, a nie strasz czymś, co i tak nie zależy od Ciebie. W ten sposób tylko zniechęcasz. A co do pomocy z grafikami - moim zdaniem obecny opis jest dosyć wyczerpujący. Oczywiście jest trochę długi, ale wyczerpujący. Jeśli komuś będzie zależało, to znajdzie tam potrzebne informacje. Jeżeli ktoś postanowi po prostu zignorować wyraźną uwagę o konieczności wypełnienia szablonu i nawet nie otworzy strony pomocy - wtedy nawet skrócona wersja nie pomoże. Tak robi niestety większość użytkowników, mówi się trudno, trzeba w dyskusji zwracać uwagę do skutku. Naprawdę, jest tyle linków, próśb i uwag, które znajdują się dookoła formularza przesyłania, że wszystko zależy już tylko od danego użytkownika... Ja wychodzę z założenia, że jeśli ktoś chce na poważnie edytować, to nie powinno go przerastać poświęcenie kilku minut na zapoznanie się z instrukcją.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:31, 16 sie 2015 (CEST)

Szablon:DoRozdzielenia

Hej, w treści tego szablonu jest W tym artykule należy oddzielić lub poprawić podział pomiędzy Kanonem i Legendami za pomocą szablonu Leg /i tutaj powinno być jeszcze że za pomocą szablonu:eu./ Po poprawieniu możesz usunąć ten szablon z treści. Ogólnie szablon spoko,tylko zastanawiam się czy ten cytat Palpiego jest tutaj właściwy. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 08:57, 18 sie 2015 (CEST)

Czasopisma

Moim zdaniem nie ma sensu oznaczać według kanoniczności czasopism/magazynów. Nie mogą być kanoniczne lub legendarne, bo w ogóle nie są źródłami. Do Legend można zaliczać umieszczone w nich komiksy, artykuły, opowiadania, ale nie całość - bo całość jest po prostu pozycją wydawniczą zawierającą w sobie różne materiały źródłowe i niczym więcej.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:19, 19 sie 2015 (CEST)

Hej!

Mam słaby internet, jak wpadnę dziś na pl.lswfanon (może) to powiem więcej. Potrzebuję twojej rady. ;) -Darth Plagueis the Wise 16:29, 19 sie 2015 (CEST)

W edycji

Oznaczyłeś dwa hasła szablonem "w edycji" i od tamtej pory nic z nimi nie zrobiłeś. Jeśli nie masz zamiaru kontynuować edycji, zdejmij szablony.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:26, 21 sie 2015 (CEST)

Gwiezdne wojny i Nagroda za Jedi. Czat działa.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:32, 21 sie 2015 (CEST)

Interwiki

Te dwa Interwiki zapisałem sobie w To Do :) Podrzucisz mi linki do tych dwóch wikii? --signstraznik.png Yako Dyskusja  14:55, 21 sie 2015 (CEST)

Czat

Może po prostu napisz na Ossusie to, o czym chcesz rozmawiać na czacie, przynajmniej będą mogli odnieść się do tego wszyscy użytkownicy. Jest to mniej absorbujące, każdy może odpowiedzieć wtedy, kiedy ma czas. Większość osób, jeśli ma już wolną chwilę na pracę przy Ossusie, woli go poświęcić na samo edytowanie. Ewentualnie zasygnalizuj o czym chcesz rozmawiać na tym czacie - bo na razie pytasz wszystkich czy wejdą na czat, a nie wyjaśniasz w jakim celu. Ja jednak jestem za tym, żeby sprawy Ossusowe załatwiać na Ossusie, a nie na innych wikiach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:53, 22 sie 2015 (CEST)

Jeśli ma się argumenty, można przedstawić je wszędzie, nie widzę związku. Dalej nie napisałeś o czym właściwie chcesz rozmawiać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:42, 23 sie 2015 (CEST)

Databank

Aktualny databank, który znajduje się na starwars.com jest kanoniczny. Stary (do którego odwołuje się część haseł) - nie, bo zawierał też informacje z EU.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:28, 23 sie 2015 (CEST)

Ale chodzi ci teraz o stary czy nowy? Może napisz konkretnie o co chodzi, bo tam bez odniesienia trudno mi dyskutować.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:39, 23 sie 2015 (CEST)

Kanon a databank a encyklopedia a stary databank

Nudzi mi się to się wetnę. Informacje zawarte w tym są kanoniczne. Zaś w tym oraz w tym już nie. Jeśli coś co jest opisane w encyklopedia pojawiło się w bezpośrednio TCW jest kanoniczne. Informacje, które encyklopedia wprowadziła już nie (wszelkiego rodzaju szczegóły), ale w tym przypadku warto sprawdzić, czy nie pojawiły się one w hasłach w nowym databanku, bo wtedy kanoniczne są. P.S. gdy ktoś cię pyta o doprecyzowanie, to doprecyzuj, a nie pisz, że chat jest lepsze :) Pozdr. Totus (dyskusja) 14:54, 23 sie 2015 (CEST)

Re:Coś, czego nie wiem

Nie bardzo rozumiem o co pytasz, ani dlaczego interesuje cię dyskusja sprzed siedmiu lat.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:57, 23 sie 2015 (CEST)

Prośba

Odnośnie wpisu w dyskusji Piotrka, mam do ciebie odwrotna prośbę. Ossus nie będzie rósł jakościowo od dzielenia na kanon i legendy. Ossus rośnie od dodawania informacji albo przynajmniej poprawiania już istniejących. Rzecz w tym, że dodając ten cały podział bardzo rzadko interesujesz się czymkolwiek innym. Nie musisz oczywiście od razu redagować całego hasła, ale jeśli widzisz literówkę, przekierowanie, źle sformatowany szablon, nieaktualne interwiki - możesz je poprawić. Dzięki temu edycja będzie bardziej wartościowa a jakość hasła faktycznie wzrośnie. Dodajesz większość oznaczeń kanon/leg trochę z automatu i nie wykorzystujesz okazji, by jednocześnie coś w haśle poprawić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:02, 23 sie 2015 (CEST)

Dylogia i leg

Nie do końca rozumiem czemu dodałeś ponownie dylogie thrawna do listy artykułów do zlegowania. Zarówno ten, jak i poszczególne książki są w 100% legendarne i szablony już w nich są. Totus (dyskusja) 16:00, 24 sie 2015 (CEST)

Kategorie grafik

Chyba najwyższa pora zapoznać się ze sposobem kategoryzacji grafik...--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:27, 24 sie 2015 (CEST)

Tak naprawdę hasła o Wookieepedii i Jedipedii powinny polecieć razem z resztą, ale powiedzmy, że zawierają szczątkową ilość sensownych informacji (a nie, jak pozostałe, garść statystyk). Właśnie poprawiam hasło z tabelką, wszelkie informacje proszę dodawać tam, można sobie uzupełniać i aktualizować do woli.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:05, 24 sie 2015 (CEST)

Re:Hej

Cześć :). Wiesz co, już tyle lat jestem tu pod tym nickiem, że nie chce mi się go zmieniać :). Na wiki fanonu kiedyś wejdę, jak znajdę czas. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  21:34, 24 sie 2015 (CEST)

Kybery

OK, skończyłem scalanie i na razie nie będę rzeźbił - ale co do kanonu, to najpierw upewnij się, w jaki sposób to powinno być wyróżnione. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:46, 25 sie 2015 (CEST)

Kanon

Dlaczego pytasz o słuszność zmian, które sam wprowadziłeś? Mówiłem, jeśli nie masz pewności, to po prostu nie ruszaj danego hasła. Ja staram się to weryfikować, ale nie wszystko mogę wyłapać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:57, 25 sie 2015 (CEST)


Ok... Dopiero zaczynam :D Revais (dyskusja) 19:18, 26 sie 2015 (CEST)Revais

Pomoc

Nie wiem dlaczego nie mogę zrobić z boku tabelki... ;D Zerkniesz? Z góry dzięki... :D http://ossus.pl/biblioteka/Ewoks:_The_Battle_for_Endor Revais (dyskusja) 12:39, 27 sie 2015 (CEST)Revais


Link

Masz może link to tej stronki, co piszesz tam z innym,i osobami... :D

Czat

Po odświeżeniu zobaczyłem, że cię nie ma i miałem 3% baterii. ;) -Darth Plagueis the Wise 07:31, 28 sie 2015 (CEST)

plik

Holiday-special.jpg pomóż mi z tym plikiem!!! Musisz wypełnić szablon pliku!!!--KyleKatarn (dyskusja) 18:44, 28 sie 2015 (CEST)

Tak patrzyłem tam. Ale po prostu w grafice było masa postaci. --KyleKatarn (dyskusja) 21:34, 28 sie 2015 (CEST)

Buźka

Pokaż ten emotikon Yody, który kiedyś dołączyłeś do podpisu.--KyleKatarn (dyskusja) 14:34, 29 sie 2015 (CEST)

Jedi

Powiedz mi kogo uważasz (oprócz plagueisa i totusa) za kandydatów na strażników?--KyleKatarn (dyskusja) 20:34, 30 sie 2015 (CEST)

Czatu

Mustafar ktoś na czacie posługuje sie nickiem "KyleKatarnn" to taki jeden wandal. Próbuje mnie oczernić. Zbanuj go natychmiast. OK?

Re:Czat

Mustafar. To nie ze mną rozmawiałeś. Ja nie nazywam ciebie Mustafarkiem lub mustafim. Daj mu bana NATYCHMIAST i przekaż wszystkim, że to był Wandal podający się za KyleKatarna. Okej? Jeśli jesteś ciekaw skąd to wiem napisz na dyskusji. --KyleKatarn (dyskusja) 23:40, 30 sie 2015 (CEST)

Czat

Odbanuj KyleKatarnn. Później Ci wytłumacze.--KyleKatarn (dyskusja) 02:03, 31 sie 2015 (CEST)

Jeśli nie życzysz sobie mojej obecności na Chacie, to napisz. Nie musisz mnie banować. Uważam się za kulturalną osobę, wiem że to twój chat, więc bez przymusu wyszedłbym... ~ Revais (dyskusja) 17:11, 31 sie 2015 (CEST)

Informacje z databanku

Prosiłbym Cię, abyś, gdy używasz databanku jako źródło, w sekcji źródła podał dokładny link do strony z której korzystałeś za pomocą szablonu SWC. Databank jest na tyle obszerny, że bez tego trudno byłoby zweryfikować informacje zawarte w artykule.--Totus (dyskusja) 14:48, 1 wrz 2015 (CEST)

Spoko, zdarza się to najlepszym. Mam tylko jeszcze małą prośbę, abyś legując i dodając/edytując szablony pamiętał, aby angielskie tytuły odcinków rebeliantów zmieniać na polskie. I usuwać wszelkie inne przekierowania jakie zauważysz. Pozdr. --Totus (dyskusja) 16:35, 1 wrz 2015 (CEST)

Yoda, leg, dyskusja Maria

Tylko, że to ciekawostka. Która w dodatku pochodzi nie z EU tylko z gry w ogólnie nie związanej z SW. Nikt o zdrowych zmysłach nie potraktuje tego jako części jakiegokolwiek kanonu. --Totus (dyskusja) 20:42, 1 wrz 2015 (CEST)

Re: Pau'anin

Cześć :). Tak Filoni powiedział na filmiku o sezonie drugim z blu-raya - a przynajmniej tak mówią wszyscy ci, którzy ów filmik mają, bo ja sama go nie posiadam. Tu jest fragment, ale bez Inkizytora. Ale potwierdziły to Making SW, Rebels Report i inne serwisy, więc myślę, że można im wierzyć. Tylko jeśli chcesz dodać informację o tym do artykułu, to w przypisie podaj, że pochodzi ona właśnie z filmu, a nie którejś ze stron. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  19:48, 2 wrz 2015 (CEST)

Źródła

Możesz wyjaśnić o co chodzi w Twojej edycji? Dodałeś jakiś parametr - ale w jakim celu, co on daje? Trudno wypowiedzieć się, kiedy nie wiadomo o co chodzi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:11, 7 wrz 2015 (CEST)

Hmm, ale nie bardzo rozumiem - po co nam taka wersja szablonu? Szablon źródła często jest stosowany w hasłach, w których w ogóle nie ma tej sekcji. A precyzowanie czy chodzi o źródła takie czy takie... Chodzi o brakujące, ich kanoniczność nie ma znaczenia.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:43, 7 wrz 2015 (CEST)

Do poszerzenia

Szablonu do poszerzenia nie stosujemy w artykułach oznaczonych jako zalążki.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:58, 12 wrz 2015 (CEST)

Puste sekcje

Proszę byś nie dodawał do artykułów pustych sekcji tylko po to, by dodać do nich szablon "do poszerzenia". Z doświadczenia wiem, że takie puste sekcje wiszą czasem bardzo długo i nie wnoszą nic poza tym, że szpecą artykuł. Wystarczy w ogólnym szablonie dodać informację w stylu "opisać budowę, historię" etc.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:03, 13 wrz 2015 (CEST)

Edycje i grafiki

Dwie sprawy. Po pierwsze - ogranicz liczbę swoich stron użytkownika. Zastanów się raz a porządnie jak to ma wyglądać, używaj podglądu i zapisz dopiero, gdy osiągniesz pożądany efekt. Za dużo w ostatnich zmianach edycji związanych z twoją stroną czy dyskusją - po kilka dziennie, to nie jest konkurs piękności, żeby je w nieskończoność dekorować. Po drugie - grafiki dodajemy na początku akapitu. Nigdy w środku tekstu, a przenigdy w środku zdania - nawet jeśli nie widać tego w samym artykule (chociaż często brzydko to wygląda), to w kodzie wygląda to okropnie niechlujnie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:56, 17 wrz 2015 (CEST)

Wersja

Szablon wygląda identycznie. Co z tego, że kod jest trochę inny, skoro efekt ten sam? Poza tym wziąłeś z Wookiee nawet grafiki, które (pomijając już kwestię kopiowania) są w języku angielskim. Nikt, kto zobaczy taki szablon na Ossusie nie będzie zastanawiał się czy pisałeś go sam czy nie. Każdy zobaczy tylko szablon wyglądający tak samo jak ten z Wookiee. A szablon zawartość, wierz mi, bardzo chętnie zamieniłbym na naszą własną wersję Jest jednak na tyle rozbudowany, że nikt się tego u nas nie podjął. Szablon służący do zrobienia w artykule dosłownie jednego odnośnika naprawdę możemy zrobić sami...--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:41, 18 wrz 2015 (CEST)

Nie robimy, bo widocznie uważamy, że są pilniejsze rzeczy do zrobienia niż szablon do linkowania kanonicznych wersji artykułów - czy raczej artykułu, bo mamy w tej chwili dosłownie jeden. Zresztą, nikt nie broni ci robić szablonu. Tylko nie rozumiem po co robić coś, co wygląda identycznie jak na Wookieepedii, szczególnie, że robiłeś to ponoć sam. Skoro i tak robiłeś go od podstaw, to mogłeś zrobić go na 100 różnych sposobów, zamiast na siłę upodabniać go do wersji z Wookiee, która niekoniecznie musi u nas pasować. Skopiowałeś obrazki, zakładam, że nie masz zamiaru robić własnych - więc co nam zostanie w tym szablonie, kiedy je usuniemy?--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:54, 18 wrz 2015 (CEST)
778ac7 Do takich rzeczy najwygodniej używać niewielkiego programu Color Detector.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:57, 18 wrz 2015 (CEST)
Szablonów na razie nie usuwam, ale chciałbym przynajmniej usunąć te grafiki, bo po prostu nie przejdą - więc dobrze by było je wyeliminować. Tak w sumie to zamiast obrazka można wstawić zwykły link, wystarczy pokombinować trochę z czcionką.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:01, 18 wrz 2015 (CEST)
W sprawie dzielenia artykułów już wiele razy dyskutowaliśmy. Ostatnia dyskusja jest tutaj. Od tego czasu nic się nie zmieniło. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:55, 18 wrz 2015 (CEST)
Kod koloru podałem w tej samej wiadomości co link do programu, 778ac7.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:27, 18 wrz 2015 (CEST)
Dodałem ten kod, ale na razie ogranicz się z edycjami do swojego brudnopisu. Jak będziesz miał gotowy szablon, to przyjrzymy się mu i zdecydujemy co dalej.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:31, 19 wrz 2015 (CEST)

Re: Szablon

Bo nie skupiam na tym, są ważniejsze rzeczy. To jest tylko szablon, który powinien i tak jak najszybciej zniknąć, zwłaszcza, że dotyczy to źródeł, które są aktualne wydawane i popularne. Pozdr. Totus (dyskusja) 22:56, 18 wrz 2015 (CEST)

Wersja

Szablon:Wersja2, Test - może po prostu tak?--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:18, 19 wrz 2015 (CEST)

Dodałem te przyciemnione znaczki, żeby pójść na kompromis z proponowaną wersją z tymi dwoma linkami. W obecnej formie nie ma to żadnego sensu - po co w artykule legendarnym znaczek odsyłający do wersji legendarnej a w kanonicznej - do kanonicznej? Wracamy do początku, czyli po prostu propozycji zrobienia nieco bardziej widocznej wersji disambiga. Nie bawmy się w kolorki, obrazki i wycudowane mechanizmy. To ma być szablon, zawierający jeden link. Po prostu powinien być bardziej widoczny, tyle. I proszę, wstrzymaj się na razie z dzieleniem artykułów. Róbmy rzeczy po kolei, bo robi się za przeproszeniem bur... Masz zwyczaj robienia wszystkiego na raz i zazwyczaj najpierw robisz, a potem pytasz. Najpierw bierzesz się za szablon, potem bez żadnej informacji zaczynasz dzielić artykuły, ignorując wszystkie wcześniejsze ustalenia w tym temacie. Nie potrzebujemy tysiąca edycji polegających na usuwaniu legów, które sam wcześniej dodałeś i tworzeniu haseł na zasadzie kopiuj-wklej.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:02, 19 wrz 2015 (CEST)
Przykro mi, nie odpowiadam za to jak interpretujesz moje odpowiedzi. Nie chodzi zresztą tylko o to, że zacząłeś dzielić artykuły - chodzi o to, że zacząłeś je dzielić bez uzgodnienia z kimkolwiek, bez brania pod uwagę wcześniejszych ustaleń. Jasne, trzeba się tym jakoś zająć, ale nie dojdziemy do niczego, jeśli będziemy robić wszystko tak chaotycznie. Nowy kanon ma już ponad rok, nie zbawi nas dzień czy tydzień. Nie rób wszystkiego na hura, ustalajmy rzeczy po kolei. Mówisz, że zajmiesz się szablonem, a zaczynasz dzielić artykuły. Zamiast dyskutować nad sposobem podziału, musimy reagować na twoją akcję dzielenia artykułów i pisać kolejne bezproduktywne odpowiedzi. Jak mamy coś zrobić, to zrobimy, ale takie próby załatwiania wszystkiego od ręki, bez żadnej konsultacji, łapanie za słówka - z tego nie wyjdzie nic sensownego...--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:22, 19 wrz 2015 (CEST)
Nawiązując jeszcze do komentarza po co pisać od nowa - po to, żeby hasła prezentowały jakiś poziom. Kanoniczny artykuł o Ackbarze to żart. Już legendarne hasło jest ledwie zalążkiem, a ty wyciąłeś z niego dosłownie dwa zdania na krzyż. Nie uważasz, że taki artykuł nie pełni żadnej roli? Nie tylko nie zawiera żadnych informacji z nowego kanonu lub kłócących się z EU - nie zawiera nawet informacji, które zaliczamy do Legend. Opis wydarzeń z Powrotu Jedi praktycznie nie istnieje, brak wzmianki o wystąpieniu w Wojnach klonów. Żeby nie było nieporozumień - uważam, że niektóre hasła należy dzielić. Ale nie od razu. Podział musi nieść ze sobą jakąś treść. Musi być podyktowany tym, że w legendarnym artykule są wykluczające się informacje, tym, że chcemy dodać nowe, których nie da połączyć się ze starymi. Może wynikać z tego, że ktoś znacząco poszerzył informacje np. z filmów i uważa, że kanoniczna wersja będzie bronić się jako hasło (przy czym wypadałoby poprawić wówczas także i legendarną wersję). Ale robienie tego w ten sposób, w jaki zrobiłeś to np. właśnie z Ackbarem jest pozbawione sensu. Kanoniczne hasło nie różni się od legendarnego niczym poza tym, że ma mniej informacji. Sorry, jakość jest ważniejsza od ilości. Nie będziemy dzielić kiepskich, zupełnie wybrakowanych haseł, bo dążymy do tego, by zalążków było jak najmniej - a nie do ich dublowania. Po co robić coś, co nie wnosi żadnej nowej treści? Żeby nabić setki edycji, bo hasła aż czekają? Mamy inne priorytety.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:39, 19 wrz 2015 (CEST)

Rozdzielanie kanon/legends

Poczekaj z tym, aż wybierzemy sposób przełączania. Teraz to tylko niepotrzebne edycje, które i tak będzie trzeba ponowić. Możesz przygotować sobie na kompie wersje artykułów przerobionych w wrzucić je wszystkie razem.--Totus (dyskusja) 20:03, 19 wrz 2015 (CEST)

Zawartość

Jeśli już zamieniasz sekcje Bohaterowie czy Miejsca na szablon zawartość, wstawiaj go ze wszystkimi parametrami, a nie tylko tymi dwoma. Jeśli ktoś będzie chciał w przyszłości coś dopisać, nie będzie musiał szukać pozostałych parametrów w opisie szablonu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:13, 23 wrz 2015 (CEST)

Re:Wersja

Myślę, że trzeba po prostu zrobić zwykłą modyfikację disambiga z napisem "przejdź do kanonicznej/legendarnej wersji artykułu" i najwyżej pobawić się formatowaniem, żeby było widoczne - i tyle. Ten szablon służy do wyświetlania dosłownie jednego linku, naprawdę szkoda czasu i kodu na jakieś udziwnienia.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:15, 25 wrz 2015 (CEST)

Wielkie kolorowe obrazki też nie są czytelne. Ale ok, czekam na propozycje i opinie, chociaż nie widzę u innych wielkiego zainteresowania tematem - co mnie specjalnie zresztą nie dziwi. A tobie proponuję zajęcie się w pierwszej kolejności zajęcie się hasłami zablokowanymi "w edycji", a potem całą resztą.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:22, 25 wrz 2015 (CEST)

Sortowanie

Pamiętaj o sortowaniu przy kategoryzowaniu stron archiwistów, bo wszystkie lądują pod A.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:10, 26 wrz 2015 (CEST)

Nie wiem jak powinno działać, wiem, że bez sortowania wszystko leci pod A.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:58, 26 wrz 2015 (CEST)

Kylo

Siema. W przypadku haseł o rzeczach o których wiadomo jedynie z materiałów prasowych itp zawsze dodawaj przypis skąd info. Usunąłem info o tym, ze w wieku trzydziestu lat dołączył do rycerzy, bo nie wiem skąd ono jest i czy jest na pewno prawdziwe. Pozdro. Totus (dyskusja) 21:45, 29 wrz 2015 (CEST)</div>

Re:I jak?

Nie wygląda to źle, ale są dwa problemy: tak długi szablon era na pewno będzie nachodził na tytuły haseł (tutaj jest to mniej widoczne, bo całość jest rozsunięta w pionie przez link do podstawowej strony Archiwisty). Drugi problem to niewidoczna ramka, która tworzy się pod szablonem "era". Jeśli zaznaczysz myszką pole pod "erą" (najlepiej w haśle, gdzie nie ma zaraz pod erą innego szablonu/infoboksu, tylko sam tekst), zobaczysz, że pod znaczkami rozciąga się na jakieś 3 centymetry w dół niewidoczne pole, które blokuje wszystko, co się pod nim znajduje. Nie można zaznaczać znajdującego się bezpośrednio pod "erą" tekstu, nie można klikać linków, czasem nie można przez to nawet oznaczać czy wycofywać edycji. Póki używaliśmy er jedynie do okresów w historii, jakoś nam to umknęło, ale przy znacznie szerszym znaczku legend problem wyszedł na wierzch. W momencie, gdy obok siebie będą dwa takie znaczki, pole będzie obejmowało na szerokość połowę hasła. Prawdopodobnie jest to związane z kodem w szablonowym <divie> - ale nie mam pojęcia co trzeba zmienić, by się tego pozbyć. Gdyby udało się to wyeliminować (co przydałoby się niezależnie od rozdzielania kanonu), możemy coś wykombinować z tą wersją, choć prawdopodobnie trzeba by wówczas zmienić ikony dla kanonu i legend, by nie były aż tak szerokie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:39, 2 paź 2015 (CEST)

Jun Sato

Widzę, że wziałeś Maketh Tuę w edycję. Planujesz tez opisać postać komandora Sato w najbliższym czasie? Totus (dyskusja) 10:54, 3 paź 2015 (CEST)

Hej! Raczej nigdy nie stosowaliśmy, nie stosujemy i stosować nie będziemy tego znaku orzy oznaczaniu śmierci, jest to symbol chrześcijański, nie jakiś międzynarodowy. A nawet gdybyśmy się na to zdecydowali, jedyne miejsca gdzie byśmy ich używali to infoboxy. ;) -Darth Plagueis the Wise 17:06, 3 paź 2015 (CEST)

Pogrubienie

Nie ma czegoś takiego jak "oficjalna metoda opisywania polskich ról". Pogrubienie w takiej ilości jest po prostu nieestetyczne i do tego zupełnie zbędne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:10, 3 paź 2015 (CEST)

Jeśli jestem w błędzie, to mnie z niego wyprowadź. Wyjaśnij co wg ciebie oznacza oficjalna zasada, skąd pochodzi i dlaczego mielibyśmy się jej trzymać. Nie bardzo wiem kto i po co miałby tworzyć zasady pisowni list polskiego dubbingu na stronach internetowych, ale chętnie się dowiem. To ty powołujesz się na jakąś zasadę, więc ty powinieneś wyjaśnić o co chodzi, zamiast odpowiadać pytaniem na pytanie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:39, 3 paź 2015 (CEST)
Serio? Wygoogluj sobie? Kwestionujesz wycofanie edycji powołując się na jakieś "oficjalne zasady", co najmniej jakbyś wziął je prosto ze słownika poprawnej polszczyzny, a potem mówisz, że "gdzieś w Internecie tak jest, więc na pewno tak powinno być". Chcesz być brany na poważnie, to bądź poważny. Te pogrubienia nie są niczym uzasadnione. Podaj mi chociaż jeden logiczny argument, który wyjaśnia dlaczego w angielskiej obsadzie pogrubieniem mają być zapisywane nazwiska aktorów, a w polskiej - odgrywane przez nich postaci - bo tak właśnie wyglądało to po twojej edycji. Dla mnie zapisywanie dwóch identycznych rzeczy w jednym artykule na dwa różne sposoby nie wydaje się logiczne, pomijając już zupełnie czy to pogrubienie naprawdę jest potrzebne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:02, 3 paź 2015 (CEST)

Oblężenie Lothal.

Widziałem Twoje zmiany w komórce Feniks. Możesz mi powiedzieć który to Feniks 3? bo widziałem ,ze na wookie też go wymieniają, ale nie umiem uchwycić momentu w filmie, gdzie on by był. A co do czatu to raczej niezbyt, może czasem jak mam jakąś sprawe, ale tak to nie. P.S. Daruj sobie takie komentarze jak w dyskusjii portalu rebeliantów, bo tylko bardziej zniechęcają do współpracy z Tobą. Pozdro! --Totus (dyskusja) 12:26, 4 paź 2015 (CEST)

Szablony

Czy naprawdę na Ossusie nie ma ważniejszych rzeczy do roboty, niż wciskanie na siłę jakiegoś bajeru do każdego szablonu-topu? Po co nick archiwisty w szablonie "do przeniesienia"? Jaki sens ma wstawianie szablonu "brak grafik" do poszczególnych sekcji artykułów? W ten sposób można oznaczyć połowę sekcji w prawie każdym haśle, bo wszędzie można dodać jakąś grafikę. Szablon służy do haseł, gdzie faktycznie brakuje grafik ilustrujących artykuł. Jedna i druga zmiana jest IMO niepotrzebna. Wcześniej dodałeś dodatkowy parametr do szablonu "w edycji" tylko po to, żeby móc sobie poodmieniać nick. Czemu to ma służyć?--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:48, 4 paź 2015 (CEST)

Lego magazyn

Zamieniałem szablon:niekanoniczny na półkanoniczny i Mario cofał te edycję wiec... IMO magazyn jest półkanoniczny, bo są info o prędkości Ducha czy coś, a komiksy są nie kanoniczne wiec magazyn półkanoniczne. A i IMO zawartość powinna być. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 21:10, 9 paź 2015 (CEST)

A i nie rozumiem dlaczego do zredagowania skoro to jest oficjalny opis Egmontu... Lord Kenobi (dyskusja) 21:12, 9 paź 2015 (CEST)

Tak na szybko

Kilka spraw.

 1. Kategorie grafik też się kategoryzuje :)
 2. Przy wrzucaniu grafiki, która pochodzi z serii komiksowej staraj się raczej umieszczać, z którego zeszytu ona pochodzi dokładniej plus wtedy odpowiednia kategoria. Przynajmniej ja bym tak robił, nie jestem pewien jakie jest "opficjalne stanowisko"
 3. czemu usunąłeś szablon niekanoniczne z Lego star wars?

Pozdr.--Totus (dyskusja) 21:12, 9 paź 2015 (CEST)

edytowanie mojej dyskusji

Naprawdę trochę mnie wkurza jak edytujesz moją dyskusję poprawiając ksywki w archiwalnych wpisach. O każdej Twojej zmianie dostaję informację na maila i na telefon i troche mnie to rozprasza. Proszę nie każ mi zabezpieczać swojej strony dyskusji.... --signstraznik.png Yako Dyskusja  17:51, 11 paź 2015 (CEST)

Mario

Proszę, byś nie poprawiał linków w podpisach użytkowników, którzy mieli zmieniany nick - ewentualnie rób to przy okazji innych edycji. Ma to marginalne znaczenie, takich linków są setki i nie ma sensu śmiecić takimi edycjami. Wolałbym, żebyś skupiał się na przekierowaniach np. w hasłach, w których dodajesz/poprawiasz szablony, bo tam, gdzie jest to faktycznie potrzebne, nie zawracasz tym sobie głowy. Dobrze by też było, byś zamiast tworzenia hurtowo kolejnych szablonów przypomniał sobie zasady kategoryzacji, bo cały czas są z tym problemy. A, i nie wiem jaki sens mają te "przeprosiny" za pomyłkę nazwy odcinka w opisie pliku. Błąd to błąd, trudno, jest poprawiony i nie ma tematu. Po co tworzyć kompletnie zbędną stronę dyskusji?--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:58, 11 paź 2015 (CEST)

Anakin

Jeżeli w haśle o Anakinie są jakieś informacje wyłącznie z nowego kanonu, to chyba trzeba będzie tak zrobić, zwłaszcza, że nowe komiksy dosyć mocno gryzą się z EU. Tylko prosiłbym, żeby to nie było robione z automatu - informacje z EU nie zawsze muszą być odrębną sekcją, czasem mogą być wplecione między kanoniczne informacje etc. Wypadałoby też skorzystać z okazji by poprawić w przenoszonych fragmentach różne literówki, przekierowania i tego typu sprawy. Skoro już chcesz dzielić bez pisania od nowa, niech będzie to robione porządnie, a nie byle skopiować na szybko. Niech idzie za tym jakaś jakość.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:11, 16 paź 2015 (CEST)

Nie chodzi o to, żeby "iść do mnie", tylko żeby upewnić się czy dany artykuł faktycznie warto dzielić. Jeśli przypadek jest oczywisty i podział jest nieunikniony (Luke, Leia etc.) to pytanie nie ma sensu, ale w przypadku jakichś mniej istotnych haseł, gdzie kwestią dyskusyjną jest to, czy różnice da się jakoś pogodzić - lepiej to przedyskutować. Tak jak pisałem wcześniej, zrobienie kilkuset haseł na zasadzie kopiuj-wklej nie jest żadnych problemem (nie licząc czasochłonności), tylko nie ma to żadnego sensu, bo nic nie wnosi do Biblioteki. Dlatego trzeba to robić z sensem. Poza tym najbardziej pożądanym rozwiązaniem wciąż jest napisanie tych haseł (a przynajmniej ich fragmentów) od nowa, w oparciu o kanoniczne źródła, a nie takie wycinanki.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:41, 16 paź 2015 (CEST)
Chłopie, albo zachowuj się poważnie, albo daj sobie spokój. Prosiłem cię, żebyś nie kopiował na pałę, tylko wprowadził poprawki, skoro i tak żywcem kopiujesz gotowy tekst. Tymczasem w samym haśle o Billabie, którego przeczytanie i poprawienie zajmuje może 10 minut, zostawiłeś literówki, stare interwiki linkujące do legendarnej wersji, ciekawostki związane z EU. Z jednej strony nic wielkiego, z drugiej pokazujesz tylko, że nie zadałeś sobie nawet minimum trudu.
Anakina nie mam na razie czasu dokładnie sprawdzać, ale biorąc pod uwagę, że wstawiłeś go zaraz po naszej dyskusji, jestem przekonany, że nie tylko nic tam nie poprawiłeś, ale nawet nie przeczytałeś skopiowanego tekstu celem sprawdzenia, czy nie ma tam nic z EU - zredagowanie takiej ilości tekstu to godziny pracy, jeśli nie dni. Zresztą na pierwszy rzut oka widać babole. W sekcjach biografia, umiejętności czy majątek są informacje z EU, w paru miejscach z niedziałającymi przypisami linkującymi do legendarnych źródeł, których nawet nie raczyłeś usunąć. W ciekawostkach i sekcji o aktorach to samo - wszystko skopiowane 1:1, bez żadnego odsiania niepotrzebnych informacji. W haśle jest niedziałający scroll box i szablony "grafika" odnoszące się do nieistniejących kategorii, bo nawet tego nie chciało ci się poprawić i sprawdzić.
Sorry, ale praca na Ossusie to przede wszystkim strona merytoryczna, którą ty totalnie olewasz. Robisz szablony, dzielisz hasła, oznaczasz je, ale wszystko robisz to "na jana", nie wkładasz w to nic od siebie. Nie starasz się niczego zredagować, poprawić, dopisać, rozwinąć. Najpierw pytasz, prosisz o zgody, dyskutujesz, a potem i tak wszystko olewasz i robisz na szybko, po swojemu, automatycznie, byle odwalić edycję. Edytujesz na Ossusie już prawie rok, najwyższa pora, żeby się trochę przyłożyć. Cały czas stawiasz na ilość, a nie jakość. Uważasz, że olewam twoje propozycje, ale prawda jest taka, że raz po raz idę ci na rękę, ustępuję, licząc, że coś z tego wyniknie - tylko potem jest z tym więcej kłopotu, niż pożytku. Skup się na czymś konkretnym, przestań próbować zabłysnąć ilością edycji, nowymi szablonami albo ulepszeniami do już istniejących, bo nie o to tutaj chodzi. Chcesz się wszystkim zajmować, a nie masz do tego żadnych podstaw merytorycznych. Chcesz dzielić artykuły, obkładać je szablonami, a nie wiesz nawet co jest kanoniczne a co nie, bo robisz to na odwal się i bez znajomości źródeł. Jeśli tak mają wyglądać twoje kolejne "kanoniczne" artykuły, to daruj sobie, bo będą usuwane. Popatrz na hasło Totusa o kanonicznym A-wingu. Ty nie włożyłeś w to nawet 10% tej pracy. Kopiujesz gotowy tekst i nawet to cię przerasta. Chcesz edytować to edytuj, ale ja naprawdę nie mam ochoty tracić czasu na jałowe poprawki i dyskusje. Jeśli edycja nie będzie spełniała standardów to po prostu ją wycofam lub usunę. Moja cierpliwość się wyczerpała, przykro mi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:36, 17 paź 2015 (CEST)
I przestań nakładać szablon w edycji na hasła, którymi nie masz zamiaru się zajmować albo wiesz, że cały zapał przejdzie ci po jednej edycji. To już któryś raz z rzędu jak blokujesz hasło, a potem je olewasz i zaczynasz zajmować się jakimiś pierdołami.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:53, 17 paź 2015 (CEST)
Nie wiem co robisz z Anakinem, wiem, że wrzucasz na Ossusa "kanoniczne" hasło z informacjami z EU, niedziałającymi przypisami, szablonami linkującymi do nieistniejących kategorii. Przestań się tłumaczyć, bo nikt cię nie zmuszał, byś to hasło wrzucił jeszcze tego samego dnia. Mogłeś sobie spokojnie dłubać przy nim nawet przez miesiąc, albo dodać je chociaż do brudnopisu. Jeżeli wrzucasz coś jako hasło, to jest oceniane jak hasło. A ja oceniam to, co widzę - że wrzucasz artykuły na zasadzie kopiuj-wklej i nie chce ci się poprawić w nich nawet paru błędów, nie mówiąc o jakiejkolwiek większej pracy. Ustąpiłem ci licząc, że może weźmiesz sobie uwagi do serca i dla odmiany trochę nad tym popracujesz. Ty wrzuciłeś skopiowane na szybko fragmenty jeszcze tego samego dnia, jak widać nawet ich nie przeczytałeś. Zresztą, Anakin Anakinem, jakie wymówki masz odnośnie Billaby? Tamto hasło to trzy akapity na krzyż, a też skopiowałeś je bez żadnych poprawek. Yuri może i trzymał Sabine długo, ale w jego przypadku miałem przynajmniej pewność, że to hasło dokończy - tak jak dziesiątki poprzednich. W twoim przypadku prawie wszystkie "w edycji" kończą się tym, że po prostu olewasz hasło i zaczynasz zajmować się dziesięcioma innymi sprawami - przypominam, że Oblężenie Lothal to nie pierwszy artykuł, gdzie wystąpił problem. Różnica jest też taka, że Yuri faktycznie mógł nie mieć czasu by dokończyć opis tak szybko, jak chciał (dlatego zresztą zapytałem go o szablon w dyskusji), podczas gdy ty po nałożeniu szablonu zamiast danym hasłem zaczynasz się zajmować kolejnymi projektami - szablonami czy dzieleniem artykułów, żadnego zresztą nie kończysz. Sorry, edytujesz od roku, wiem jak to robisz, więc daruj sobie ten ton "jasne, robię dobrze a ten znowu się do mnie przyczepił". Miałeś szansę pokazać, że można ci zaufać, nie wykorzystałeś jej. Pokazałeś tylko, że znowu zależy ci tylko na tym, by odwalić coś na szybko przy minimalnym wkładzie własnym. Myślisz, że za każdym razem wystarczy rzucić jakimś tłumaczeniem typu "ja tak naprawdę pracuję nad tym w jakimś programie" i wszyscy przymkną oko na kolejną zrobioną na odwal się edycję? Przestań robić z siebie pokrzywdzonego i wykaż się dobrymi edycjami, zamiast wiecznie się tłumaczyć. To już na nikogo nie działa. A propos, ta edycja tylko pokazuje jak traktujesz prośby i uwagi pod swoim adresem, bo robisz coś, o czym pisałem raptem miesiąc temu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:38, 17 paź 2015 (CEST)

Głos klona

O co chodzi w ciekawostce W Rebeliantach, Rex jako jedyny spośród wszystkich żołnierzy ma prawdziwy głos klona.? Moim zdaniem warto to jakoś rozwinąć, bo treść jest nie do końca jasna.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:51, 18 paź 2015 (CEST)

Urlop

Właśnie udowodniłeś, że nie masz zamiaru stosować się do zaleceń Strażników. Zamiast poprawiać to co już zacząłeś, kolejny raz dzielisz hasła. Wersja kanoniczna Rozkazu 66 nawet nie zawierała informacji z filmu, które już były opisane w starym haśle, zadowoliłeś się wrzuceniem szablonu aby ktoś za ciebie to zrobił. Czas tolerowania twojego zachowania się skończył więc dostajesz 3 dniowy urlop od Ossusa. Masz czas na zastanowienie się czy dalej chcesz być tutaj obecny. Po powrocie radzę raz jeszcze przeczytać uwagi Strażników i na początek zająć się poprawą wcześniejszych haseł. signstraznik.png DantE Dyskusja  22:09, 19 paź 2015 (CEST)

Jak widzę od początku pracujesz na kolejny ban. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:50, 23 paź 2015 (CEST)

Re:Grafiki

Tematu na forum nie widzę, wiec piszę tu :P. A więc, po pierwsze, staram się szukać grafik z Rebelsów na Oficjalnej, bo jest mniej roboty. Problem jest taki, że tam rzadko są jakieś ładne ujęcia. Wtedy, jeśli mam plik z odcinkiem na dysku (albo ściągam trailer/klip z odcinka z YouTube'a), używam programu Media Player Classic. To program do odtwarzania filmów, ale kilka interesujących opcji. Pierwszą z nich jest możliwość przewijania do przodu/tyłu po klatkach (control + strzałka w lewo lub prawo). Dzięki temu jestem w stanie idealnie wybrać moment, który chcę uwiecznić. Gdy już go mam, wciskam "plik-> zapisz obraz" i już, mam gotowego screena :D. Czasem ewentualnie używam Picture Managera z pakietu Office, jest dobry do zmniejszania "wagi" jeśli plik jest za duży (a przy tym nie ma prawie żadnej utraty jakości) oraz do przycinania. Pozdr. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  20:14, 25 paź 2015 (CET)

Encyklopedyczność

Proszę zapoznać się z tym pojęciem i wziąć sobie do serca.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:46, 25 paź 2015 (CET)

Re: Legowanie

Chodzi Ci o artykuł Sojusz Rebeliantów? Wiem że jest drugi parametr, użyłem go kilka razy. Faktycznie grafikę mogłem przenieść. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 15:56, 30 paź 2015 (CET)

Bicz

Jeśli chodzi ci o broń z komiksu wydanego w ostatnim SWK, to nie jest to bicz świetlny.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:13, 31 paź 2015 (CET)

Do poszerzenia

Zauważyłem, że już któryś raz usuwasz szablon do poszerzenia lub zawarte w nim pozycje twierdząc, że nie ma tam nowych informacji. Sprawdzałeś to w tych źródłach czy opierasz się wyłącznie na swoim widzi mi się?--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:15, 1 lis 2015 (CET)

DoPoszerzenia

Jedna prośba. Szablon ten wrzuca się między innymi w sytuacjach, gdy wiesz, że ktoś/coś pojawiło się w danej pozycji, ale nie ma się jak sprawdzić. Jeśli wiesz, że coś co jest wypisane w tym szablonie nie posiada żadnych informacji ponad to, co jest już w artykule, to poza usunięciem danej pozycji z szablonu dopisz ją do źródeł. Przynajmniej jeśli chodzi o postacie, organizacje i inne "ważniejsze" rzeczy. Nie mamy podziału na sekcje źródła i pojawienia jak wookiee, więc ta nasze źródła służą za obie. Ponadto pamiętaj. Często adaptacje książkowe filmów i odcinków zawierają imiona, czy nazwy, jakie nie padają w oryginalnych źródłach. POzdro. --Totus (dyskusja) 13:14, 1 lis 2015 (CET)

Re:Puste sekcje

Dodaje szablon z prostego powodu, sporo użytkowników jest po prostu leniwych, nie dodaje szablonu, a jak go nie ma, to go nie wypełnia. Jeśli szablon jest, większa szansa na wypełnienie go przez archiwistę.-signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Szablon

Hey! nie ma sensu dwa razy edytować tych odcinków, lepiej by było od razu wyciąć

Filmy i seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen
[Pokaż/Ukryj]
i wkleić taki z odcinkami droidów... Jeśli byłbyś w stanie wytłumaczyć mi jak coś takiego zrobić, albo po prostu wstawić samemu, byłbym bardzo wdzięczny. :D

Revais (dyskusja) 16:06, 2 lis 2015 (CET)

Szerokości

Przestań edytować strony tylko po to, by zmienić szerokość szablonów, zwłaszcza "Streszczenia". Po to ustawiłem w nim domyślną szerokość 65%, żeby nie trzeba było sobie tym zawracać głowy, zwłaszcza, że treść szablonu nie wymaga większej szerokości. Nie dość, że te edycje nic nie wnoszą, to czasem wręcz szkodzą, bo wstawiasz 100% i zaczyna na coś nachodzić.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:32, 2 lis 2015 (CET)

Tytuły

Dlaczego tytuły z Wojen Klonów zapisywane są w języku angielskim mimo że są oficjalne polskie tłumaczenia, a tytuły z odcinków Kronik Yody są po Polsku? Revais (dyskusja) 16:12, 3 lis 2015 (CET)

 • Nawet nie wiem co ta edycja dała... :D. A wracając do TCW. Polskie tytuły pojawiły się w wydaniach DVD. Podobnie jak w Kronikach Yody, chciałem po prostu zapytać, by nie robić błędów w czasie pisania artykułów. Jeśli chcesz to możesz wprowadzać różne zmiany na mojej stronie i w dyskusji, tylko póżniej napisz co zrobiłeś i co to daje... :D Z góry dziękiRevais (dyskusja) 17:52, 3 lis 2015 (CET)

Monobook

Czy to jest do czegoś potrzebne? Na przyszłość proszę kategoryzować takie strony, bo łatwo giną w bazie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:06, 6 lis 2015 (CET)

Przypisy

Jak robisz wersje kanoniczne artykułów to prosze pamietaj o dodawaniu przypisów do akapitów. bez tego ciężko jest się połapać, czy na pewno wszystkie info jest. Pozdr. --Totus (dyskusja) 22:20, 6 lis 2015 (CET)

Dzielenie

Wszystkie uwagi odnośnie dzielenia artykułów wciąż obowiązują. To, że mamy szablon nie znaczy, że można bawić się w kopiowanie artykułów na szybko.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:59, 6 lis 2015 (CET)

Przypisy. Po raz kolejny.

Naprawdę. Jak robisz podział to dodawaj przypisy. Skoro mówisz, że sprawdzasz, czy info jest na 100% kanoniczne to nie powinien być dla ciebie problem. Bez tego naprawdę ciężko jest stwierdzić co i jak i co jest a czego nie ma przy takich dłuższych artykułach. Spójrz na kanoniczne wersje Landa i A-winga. Każdy akapit jest podparty jakimś przypisem, czasem wewnątrz też się znajdują, jeśli tylko dana informacja z danego źródła.--Totus (dyskusja) 10:30, 7 lis 2015 (CET)

Leia

Zupełnie nie rozumiem o czym mówisz. Po co mamy coś przenosić czy usuwać? Jest strona Leia Organa, robimy Leia Organa/kanon i nie ma tu żadnego problemu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:07, 7 lis 2015 (CET)

Zacytuje fragment tej strony:

W przypadku kobiet, które zmieniły nazwisko wychodząc za mąż, wybieramy to, które jest najbardziej popularne. Nie uprawiamy łączenia w rodzaju Mirax Terrik Horn. Robimy natomiast przekierowanie spod nazwy alternatywnej, np. Mirax Horn -> Mirax Terrik. Należy robić to w tę stronę, gdyż pozwala to na uniknięcie spoilerów.

Podro!--Totus (dyskusja) 16:45, 7 lis 2015 (CET)

Edycje

Jest jakaś lista ostatnich edycji? Wchodząc w zakładkę Edycje mogę zobaczyć albo swoje edycje, albo edycje nowych użytkowników.. :D Revais (dyskusja) 18:42, 7 lis 2015 (CET)

Hondo/kanon

Czoem. Planujesz się Hondem zająć jakoś bardziej szczegółowo,czy tylko wrzucić z wyciętym legendarnymi info? Bo poza występem w rebelsach ma tez wystąpienie w opowiadaniu Kindred Spirits, poza tym trzeba uzupełnić o TCW resztę. Jak tylko wrzucić bez opisania reszty to odpuść póki co, mam go w bliższych/dalszych planach. --Totus (dyskusja) 20:50, 7 lis 2015 (CET)

W takim razie Ty zajmij się rebelsami, a jak skończysz to machnie z opowiadania. --Totus (dyskusja) 21:56, 7 lis 2015 (CET)
Nie ma sprawy. Mnie dopadła uczelnia i najwcześniej w weekend i tak dałbym rade coś zrobić. P.S. Pamietaj o przypisach! xP --Totus (dyskusja) 14:53, 11 lis 2015 (CET)

Nazwa

Wstawiłem ten kod, ale na oko nie działa jak trzeba. Widzę, że cały czas coś zmieniasz w tym szablonie Wersja, a ja nie mam czasu go co chwilę sprawdzać, więc sprawdź co tam się właściwie dzieje. Proponuję na razie wywalić z "Wersji" ten kawałek kodu odpowiadający za wywalanie "/kanon" z nazwy i dodać go dopiero, jak faktycznie będzie to działać. Jak będziesz sprawdzał dziesięć rzeczy jednocześnie, to nic sensownego z tego nie wyjdzie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:57, 7 lis 2015 (CET)

Wypunktowanie

Źle używasz wypunktowania. Znaczników "ul" używa się tylko na początku i końcu danego wypunktowania. Jeśli wstawiamy więcej, to tylko po to, żeby zrobić podrzędne wypunktowanie. Czyli przykładowo:

<ul><li>Jeden</li><li>Dwa</li><li>Trzy</li></ul> <ul><li>Jeden</li><ul><li>Jeden jeden</li><li>Jeden dwa</li></ul><li>Dwa</li><li>Trzy</li></ul>
 • Jeden
 • Dwa
 • Trzy
 • Jeden
  • Jeden jeden
  • Jeden dwa
 • Dwa
 • Trzy

--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:12, 8 lis 2015 (CET)

Jeszcze tak bez związku, naprawdę potrzebujemy aż tylu parametrów w "streszczeniu"? Powiedzmy, że ogólny dubbing ma jeszcze sens, ale po co to rozdzielać na polski i angielski? Przecież widać co jest a czego nie ma. Nawet streszczenia i zawartości nie rozbijamy tak szczegółowo. Jeśli uważasz, że ten parametr jest potrzebny, to proponuję zostawić sam dubbing. Chociaż nie jestem przekonany, że w ogóle potrzebujemy do tego szablonu, ilość haseł, gdzie znajdzie to zastosowanie jest niewielka.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:16, 8 lis 2015 (CET)

Kanon

Nie mieszaj pojęć. Artykuły o kanonie i Legendach nie dotyczą wyłącznie podziału na dwa porządki wydarzeń. Oba artykuły mają znacznie szerszy zakres i taki podział nie ma sensu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:47, 8 lis 2015 (CET)

Kategorie

A dokładniej?--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:07, 9 lis 2015 (CET)

Legacy

Hey! Legacy, to tytuł następnego odcinka Rebeliantów. Jak widzisz jest już zajęty. Dasz radę coś z tym zrobić? Revais (dyskusja) 22:52, 10 lis 2015 (CET)

Spoko! To miłej pracy... Revais (dyskusja) 22:59, 10 lis 2015 (CET)

Informacja i prośba

Hej, w roku 22 BBY specjalnie przy niektórych punktach nie używałem Lega (np. Sekcja Zginęli; podpunkt Podczas bitwy o Geonosis) ponieważ to rozwala punktowanie. Dlatego używałem tam szablonu:EU. Myślę że tak jak ja robiłem było estetyczniej. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 13:26, 15 lis 2015 (CET)

Przypomniałem sobie jeszcze: jak edytujesz hasła TCW (np. klon 99) to mógłbyś sprawdzać na Wookiee (lepsze to niż nic) czy hasło pojawia się w jakiś legendarnych źródłach albo po prostu omijać to hasło. Akurat tu ta książka nic nie wnosi ale jest legendarna więc hasło nie może być całkowicie kanoniczne. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 13:34, 15 lis 2015 (CET)
Jeszcze jedno: przy hasłach TCW w źródłach dodawaj tam gdzie nie ma szablon:Wk. Lord Kenobi (dyskusja) 13:40, 15 lis 2015 (CET)

Słownik

Uznałem po prostu, że dodawanie samej odmiany do Słownika nie ma sensu. W słowniku mamy planety, których polskie nazwy brzmią inaczej niż te w oryginale lub są w jakiś sposób problematyczne. Dodanie Lothalu sugerowałoby, że powinniśmy dodać też wszystkie inne planety. Nazwa Lothal nie jest trudna do odmiany, cały dylemat dotyczył końcówki i już go rozstrzygnęliśmy i konsekwentnie się tego trzymamy. Moim zdaniem jest większe prawdopodobieństwo, że użytkownicy po prostu zauważą prawidłową odmianę w treści lub w tytułach innych haseł (choćby rebelianci z Lothalu, oblężenie Lothalu), niż zdecydują, by szukać jej w słowniku. Jeśli ktoś będzie miał problem, zawsze można poprawić i zwrócić uwagę.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:00, 17 lis 2015 (CET)

Nazwa

No i problem rozwiązany, szablon Nazwa już działa. W kanonicznych wersjach nie będzie wyświetlał się "/kanon". Teraz można zastanowić się nad zaimplementowaniem tego w wersji, żeby użytkownicy nie musieli dodawać ręcznie tylu szablonów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:03, 18 lis 2015 (CET)

To też już załatwione. Wszystkie strony mające w nazwie "/kanon" nie będą tego wyświetlać w nagłówku. W samej obsłudze szablonu Wersja nic się nie zmieniło, szablon zmienia wyświetlany tytuł bez konieczności wpisywania czegoś nowego.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:42, 18 lis 2015 (CET)
Szukałem skryptu do zupełnie innej funkcji (która niestety nie zadziałała), przy okazji znalazłem też to, więc zaimplementowałem (podobnie jak licznik, ale to raczej jednorazowy bajer). Przy okazji dopiero przyjrzałem się kodowi, który zostawiłeś mi do wstawienia i wyjaśniło się, czemu nie działało: to było samo odwołanie do strony z kodem znajdującym się w bazie wikii.com, więc siłą rzeczy u nas nie miało prawa działać. Ja wstawiłem natomiast kod, do którego to polecenie się odwoływało. Strony na wikii mogą się wzajemnie odwoływać do pewnych rzeczy - powiedzmy, że to trochę tak, jakbyś na danej stronie dodawał po prostu szablon, którego kod znajduje się w innym miejscu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:52, 18 lis 2015 (CET)

Skopiowali

Nad szablonem jest informacja, że został oparty o wersję z Ossusa. My też mamy parę szablonów w różnym stopniu opartych na Wikipedii czy Wookiee. Nie jest to idealna sytuacja, ale jeżeli podana jest informacja o pochodzeniu oryginału, IMO nie ma problemu. Najważniejsze, żeby nikt nie kopiował treści stron.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:18, 21 lis 2015 (CET)

Różne

1. Jak już rozdzielałeś Ahsokę, to mogłeś chociaż po zamieniać linki takie jak Anakin Skywalker na Anakin Skywalker/kanon (pamiętaj o tym na przyszłość!). 2. Kiedy wstawisz kanonicznego Honda? 3. Możesz zerknąć na ten szablon - zmieniłem logo na polskie (oceń). Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 17:12, 22 lis 2015 (CET)

Oczywiście nawet nie sprawdziłeś, czy wszystko jest usunięte, bo w haśle są jak zwykle informacje z przypisami z legendarnych źródeł... Który to już raz? Z innych spraw: przestań wciskać wszędzie ten swój szablon do spisu treści, bo do niczego nie jest to nikomu potrzebne. Dodajesz go gdzie tylko możesz...--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:55, 22 lis 2015 (CET)

Grafiki w infoboksach

Traktujesz "najaktualniejszą" grafikę zbyt dosłownie, a nie wiem nawet czy to faktycznie jest jakaś przyjęta na stronach pomocy zasada. Nawet jeśli, to trzeba to robić z głową. Trzeba znaleźć złoty środek między najaktualniejszą (jeśli chodzi o "wiek"), a najsensowniejszą (jeśli chodzi o rozpoznawalność, jakość pliku etc.). Grafika umierającego Anakina nie jest dla tej postaci reprezentatywna, bo wyglądał tak dosłownie przez minutę i w takiej "postaci" widział go tylko Luke. Grafika Anakina z okresu Zemsty Sithów przedstawia tę postać zarówno w najbardziej rozpoznawalnej (dla fanów i postaci z uniwersum) formie i jest aktualna w tym sensie, że pokazuje jak wyglądał tuż przed zakuciem w zbroję - w końcu nie jest to grafika z I czy II epizodu. Jeśli chodzi o wycofaną grafikę Leii - może i jest bardziej aktualna, ale jednocześnie jest to bardzo słabe ujęcie, nie wspominając już o jakości (screen z trailera). Obrazek w infoboksie w pewnym sensie reprezentuje całe hasło, więc zamienianie dobrej grafiki na kiepską nie ma sensu. Taką grafikę można po prostu dodać przy odpowiednim akapicie w biografii. Chodzi o to, żeby czytelnik zaglądając do artykułu od razu wiedział o kogo chodzi - dlatego moim zdaniem grafika powinna być z okresu "świetności" danej postaci. Nie chodzi o to, żeby w każdym artykule w infoboksie było zdjęcie siwych, zgrzybiałych dziadków, do tego w scenie poprzedzającej ich śmierć, bo takie jest "najaktualniejsze". Oczywiście gdy wyjdzie nowy film, powinniśmy zmienić grafikę w haśle o Luke'u, Lei czy Hanie, ale też nie na zasadzie ostatniej sceny z ich udziałem, tylko taką, która będzie się dobrze prezentowała - czy to wyraźne ujęcie, czy to zdjęcie promocyjne. Przy czym też nie jest to IMO konieczne - w hasłach z EU nie zmienialiśmy grafiki na pochodzącą z okładki najnowszej możliwej książki. Nie ma takiej potrzeby.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:55, 23 lis 2015 (CET)

Serio?

Szkoda ci trzydziestu sekund na zmianę kilku interwiki, ale nie szkoda ci czasu na dodanie idiotycznego szablonu "do poszerzenia"? To już nie pierwsza taka sytuacja. Bądźmy poważni, jak nie masz zamiaru poprawiać nawet najmniej wymagających rzeczy, to już lepiej nie ruszaj tych artykułów...--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:31, 27 lis 2015 (CET)


Pomoc

PILNIE przydała by mi się pomoc. Revais (dyskusja) 21:51, 28 lis 2015 (CET)


Grafiki

Hey! Chciałem zapytać czy mroźna wrzucać na Ossusa WSZYSTKIE grafiki spod marki SW. Czy jeśli wstawię grafikę chronioną prawem autorskim mogą zostać wyciągnięte wobec mnie jakieś prawne konsekwencje? Revais (dyskusja) 20:21, 29 lis 2015 (CET)

Archiwista

Użytkownik na Archiwista został zamieniony w kodzie mediawiki. W kilku miejscach.--signstraznik.png Yako Dyskusja  08:18, 30 lis 2015 (CET)

Czat

Przestań tym ciągle spamować w edycji każdego możliwego użytkownika.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:09, 1 gru 2015 (CET)

Sprawa

Hey! Mam pilną sprawę... :D /Chat/ Revais (dyskusja) 20:25, 2 gru 2015 (CET)

Czat

Ogarnij się z zaproszeniem na czat... Bardziej pomożesz użytkownikowi, tłumacząc mu do skutku bądź zmuszając, poprzez wielokrotne linki i odniesienia do przeczytania konkretnych stron pomocy. Na czacie napiszesz raz, a w dyskusji zostanie to na zawsze, także dla innych osób czytających dyskusję. Nie staraj się zmieniać Ossusa w coś pomiędzy Wikią a Facebookiem. Darth Plagueis the Wise 20:06, 3 gru 2015 (CET)

Albo pomóż użytkownikowi i wyjaśnij gdzie jest błąd i jak go poprawić, albo nie zawracaj innym głowy. Przestań forsować wszędzie ten swój czat, bo podchodzi to pod zwyczajny spam i reklamowanie innych stron, niezależnie od tego, jaki (według Ciebie) ma ona związek z Ossusem. Zrozum, że nie każdy ma ochotę się w to bawić i niektórym zależy na zwięzłym i treściwym wyjaśnieniu, a nie łażeniu po innych stronach. Takim ciągłym spamowaniem tylko dezorientujesz innych użytkowników. To jest moje ostatnie ostrzeżenie. Następnym razem będą wyciągnięte konsekwencje.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:09, 3 gru 2015 (CET)

DoPrzeniesienia

Nie oznaczaj każdego pliku z polskimi znakami w nazwie do usunięcia. Jest jeszcze coś takiego jak szablon:DoPrzeniesienia. Darth Plagueis the Wise 13:20, 5 gru 2015 (CET)

Re:Blokada

Pytasz się "czym", czy "czemu"? --signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Tu masz odpowiedź -> http://www.facebook.com/Ossus/posts/10153153327986945 . I jak byś nie zauważył, nie ja jeden blokowałem hasła.--signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Encyklopedie

Jaką oficjalną encyklopedię miałeś na myśli edytując hasło o Bibliotece?--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:49, 31 gru 2015 (CET)

Ok, wiem o co chodzi, ale nie możemy stosować takiego podziału. Raz, że słowo oficjalne jest w tym wypadku nieuzasadnione i mylące, dwa, że nie ma powodu by robić dwa oddzielne rankingi tylko dlatego, że z jedną stroną współpracujemy, a z drugą nie. Można napisać ewentualnie, że mamy któreś tam miejsce według języków czy coś takiego.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:46, 31 gru 2015 (CET)

Rey

Może byś tak skończył albo odblokował hasło o Maz Kanacie, którego nie edytowałeś od dwóch tygodni, zamiast brać w edycję kolejne? To już nie pierwszy raz, kiedy nakładasz szablon i potem nic z tym nie robisz. (I staraj się nie rozwalać przypisów, jak już kasujesz całe fragmenty tekstu)--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:05, 10 sty 2016 (CET)

Proszę też, byś nie dopisywał w artykułach rzeczy, które nie mają nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w filmie. Zarówno w haśle o Maz Kanacie jak i o Rey pojawiają się informacje, które są wyłącznie twoją interpretacją. Dodajesz jakieś uwagi, które nijak mają się do stanu faktycznego. Mam wrażenie, że zamiast skupić się na dokładnym opisaniu wydarzeń, próbujesz na siłę wstawić coś od siebie - chociażby głupoty typu Tysiącletni Sokół. Nie dość, że to polska nazwa, a dobrze wiesz, że statki zostawiamy w oryginale, to jeszcze w wersji, która jest jasno określona jako przestarzałe tłumaczenie, którego nie używamy. Podejdź do tego poważnie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:08, 10 sty 2016 (CET)
Jeżeli słabo pamiętasz film, to lepiej nie bierz się za pisanie haseł. W haśle o Rey jest pełno informacji, które w ogóle nie pokrywają się z filmem albo stanowią zwykłą nadinterpretację. Nigdzie nie ma ani słowa o tym, że Rey nie chciała sprzedać droida bo jest jej przyjacielem, wręcz przeciwnie, w adaptacji początkowo sama chciała się go pozbyć. Unkarr wcale nie zapłacił jej mniej, bo sama wzięła tyle, ile miała wziąć. Droid nie powiedział Finnowi, że ma mapę do Luke'a, bo to powiedział mu podczas ucieczki Poe. Przy cytacie napisałeś o duchu Obi-Wana co jest totalną bzdurą. Takich drobiazgów jest mnóstwo. Do tego stosujesz jakieś okropne odmiany. Poe na logikę odmieniamy tak samo jak Noe. Używasz dziwacznych sformułowań typu "prawowity władca" w odniesieniu do Sokoła, jakby to było jakieś królestwo. Strasznie to wszystko niedbałe.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:18, 10 sty 2016 (CET)
Pozwolę od siebie dodać, że w przypadku wszelkich dziwnych odmian imion prościej działać po nazwisku, co często lepiej też brzmi i wygląda. Tak samo odmiana Millenniuma, aż zęby od tego zabolały. I żeby nie było, ze Mario się czepia. Artykuł faktycznie zawiera braki. Dodałeś grafikę jak BB-8 jest w sidłach Teebo, lecz nie napisałeś nic o uwolnieniu droida. W dodatku nie usuwaj szablonu "do poszerzenia", gdy wiesz, ze brakuje informacji z innych źródeł. Podobna sytuacja miała przy Oblężeniu Lothal. Zdaję sobie sprawę, że pisanie z filmów jest trudne, ale warto się jak najbardziej postarać.--Totus (dyskusja) 23:31, 10 sty 2016 (CET) P.S. WEdycji wisi ci haśło o Dniu imperium

Rey

Będziesz jeszcze coś robił w artykule o Rey, czy usuniesz szablon, że jest w trakcie twojej edycji? Bo też chciałbym dać tam swoje poprawki. Pozdrawia Power of the Light Side (dyskusja) 17:47, 15 sty 2016 (CET)

Fanon

Nie widzę takiej potrzeby, nie zajmujemy się twórczością fanów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:56, 17 sty 2016 (CET)

Działa? &mdash; [[Archiwista:Revais|Revais]] <sub>[[User talk:Revais|dyskusja]]</sub> (dyskusja) 19:30, 23 sty 2016 (CET)

Sprawdzanie

Nie rozumiem pytania. Mamy możliwość oznaczania każdej edycji jako sprawdzonej, ale jest to widoczne tylko dla Strażników i na nic nie wpływa, co najwyżej pozwala lepiej orientować się w tym co wymaga uwagi a co nie.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:35, 23 sty 2016 (CET)

Html

Używaj zwykłego podpisu, już była o tym mowa. I po co te wszystkie znaczniki w htmlu, które zacząłeś dodawać? Może bardzo nie przeszkadzają, ale dodajesz je w prawie każdej wypowiedzi - a to podkreślenie, a to myślnik, a to coś innego... Po co te ciągłe zabawy w udziwnienia, które nic nie wnoszą do samej treści. Przy okazji, jak idą prace nad Rey? Nie ruszałeś hasła już od dwóch tygodni.--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:17, 24 sty 2016 (CET)

Mustafar, uspokój się wreszcie i przestań zgrywać obrażonego na świat. Mario ma rację z tymi wstawkami w htmlu, jak się przegląda edycje w kodzie to przeszkadza (przynajmniej mi, bo nie wiem czym one w ogóle są). Aktualnie to wygląda jakbyś się chwalił, ze poznałeś nową funkcję. A o podpisach faktycznie była mowa. Standardowi użytkownicy mają korzystać z domyślnych. Koniec i kropka. Wszyscy się do tego potrafią dostosować i nikt nie robi problemów. Nie wiem, czy to przez Twoje zabawy, czy to sprawa ossusa, ale w dyskusjach przy Twoim nicku bardzo często nie ma odnośnika do dyskusji, co jest mega drażniące jak chce Ci się odpisać. I proszę się powstrzymać od wszelkich wycieczek personalnych. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:00, 24 sty 2016 (CET)
Znak półpauzy można wstawić bez użycia kodu, jest w ramce pod oknem edycji. Pytam tylko dlaczego nagle stosujesz te znaczki we wszystkich wypowiedziach, a nawet wewnątrz artykułów. I żadnych myślników nie wstawiam, bo są one generowane przez funkcję podpisu. Mniejsza z tym, nie jest to nic ważnego, po prostu chciałem wiedzieć czy służy to czemuś konkretnemu, ale widzę, że nie. Podobnie jak te wszystkie "code" czy "sub".--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:21, 24 sty 2016 (CET)

Przyciski

Wyjaśnij najpierw dokładnie o co chodzi, do czego to ma służyć etc. To, że używają tego tu czy tam naprawdę nie jest istotną informacją. Kolory nicków są IMO zupełnie zbędne, bo mamy od tego odpowiednie ikonki. Wstawianie infoboksów - zależy od tego, jak ma to działać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:01, 10 lut 2016 (CET)

Sprawdziłem, ale na przyszłość wolałbym, żebyś dokładnie opisywał swoje propozycje, a nie odsyłał na inne strony. Można o tym pomyśleć, zależy czy i jak będzie to działać. Większość osób i tak kopiuje infoboksy ze strony szablonu lub innych haseł, ale można zastanowić się nad kilkoma najczęściej używanymi. Możesz podać te kody, to w wolnej chwili zobaczę co da się z tym zrobić, a po przetestowaniu możemy ewentualnie rozmawiać o szczegółach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:14, 10 lut 2016 (CET)

Anulowanie

Nie używaj opcji anulowania edycji w przypadku, gdy wprowadzono większą ilość poprawek, można usunąć ręcznie jedną informację. W haśle o Hanie usunąłeś przy okazji całą masę innych rzeczy. Poza tym anulowanie wzajemne wycofywanie edycji prowadzi jedynie do niekonstruktywnych wojen edycyjnych i zaśmiecania historii strony. Od dyskutowania jest strona dyskusji i na przyszłość proponuję wyjaśnić sprawę zamiast od razu cofać edycje - nie tyczy się to rzecz jasna wyłącznie Ciebie. Spór ten zresztą wydaje się jałowy, bo sądząc po komentarzach żaden z was nie przeczytał kolejnych komiksów, więc to jedynie niepotrzebne gdybanie. Nie dodawaj też przypisów w stylu "potwierdzone w oficjalnym dubbingu" czy "oficjalne tłumaczenie trailera". Takie rzeczy są zupełnie zbędne, poza tym same w sobie nie są źródłami. Nie wiem też w jaki sposób dubbing może być traktowany jako źródło odnośnie pisowni i odmiany. Jeśli chcesz przesłać nową wersję tej samej grafiki (porter Rey) po prostu załaduj nową wersję pliku zamiast przesyłać ją oddzielnie, bo robi się niepotrzebny bałagan. Na temat różnych propozycji wypowiem się jutro. Proszę żebyś nie stosował nowego szablonu BezLegend, bo ten temat nie został jeszcze przedyskutowany. Nie traktuj braku odpowiedzi jako zgody. Widocznie nikt jeszcze nie miał czasu się temu przyjrzeć, a są bardziej priorytetowe sprawy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:40, 16 lut 2016 (CET)

Apostrof

Nie zmieniaj rodzaju apostrofów w artykułach. Po pierwsze, taki zapis funkcjonuje w całej Bibliotece i zmienianie go w jednym haśle wprowadza niepotrzebny bałagan. Po drugie, tego typu zmiany wypadałoby najpierw przedyskutować - wyjaśnić, dlaczego Twoim zdaniem powinno być tak a nie inaczej, przedstawić jakiś argument. Moim zdaniem nie ma to sensu zarówno ze względu na to, że trzeba by poprawiać praktycznie każdy artykuł, jak też i czysto praktycznego - obecnie stosowany apostrof jest symbolem łatwo dostępnym na klawiaturze. Ten, który proponujesz trzeba by wstawiać za każdym razem ze znaków specjalnych. Po trzecie - obecnie stosowany znak jest poprawny. Nie jestem specjalistą od typografii, ale nawet według Wikipedii pionowy apostrof jest akceptowalnym zamiennikiem. I wreszcie po czwarte - taki apostrof stosujemy już w tytułach artykułów. Ewentualna zmiana wymagałaby przenoszenia masy artykułów, poprawiania linkowań, przekierowań. Słowem - masa roboty dla czysto kosmetycznej zmiany, której większość osób nawet nie wyłapie. No i oczywiście zmienianie apostrofów w linkowaniach, tak jak to zrobiłeś w artykule o Luke'u i w opisie przesłanej grafiki nie ma najmniejszego sensu, bo zamiast istniejącego artykułu odsyłasz do nieistniejącej strony. Niczemu to nie służy, a inni muszą tracić czas na poprawianie takich drobiazgów.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:30, 1 kwi 2016 (CEST)

I jeszcze jedno. Poprawna odmiana imienia Poe to Poego. Taka wersja jest poprawna językowo i w taki sposób imię to jest odmieniane w Słowniku obrazkowym. Proszę się tego trzymać i nie zmieniać na jakiegoś Poe'a.--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:40, 1 kwi 2016 (CEST)
W przypadku pisowni i odmian przewagę mają polskie źródła pisane nad filmami i dubbingiem. Skoro tak jest w przewodniku, to tego się trzymajmy.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:31, 1 kwi 2016 (CEST)

Odp.

Tymczasowo zmieniłem zabezpieczenia szablonu. Możesz działać. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:15, 11 cze 2016 (CEST)

Twoja ostatnia zmiana szablonu spowodowła, ze nawet po wpisaniu jako parametru nazwy legendarnej strony, to i tak odsyła do /Legendy (zobacz w A-wingu)--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:23, 11 cze 2016 (CEST)

Drobna rzecz

Czoem. Tak tylko. Do linków zawierających nawias używamy Szablon:N. Nie kombinuj z innymi rozwiązaniami niepotrzebnie. Pozdro --signstraznik.png Totus Dyskusja  22:21, 20 cze 2016 (CEST) P.S. w haśle o Rey brakuje nie tylko info z Before the Awakening ale również z Przebudzenie Mocy: Historia Rey, które zawiera trochę faktów, jakie nie pojawiły się w filmie.

Screeny

Drobne uwagi odnośnie screenów z filmu - są trochę niskiej jakości, widać wyraźnie, że to nie zrzuty z oficjalnego wydania. W sieci jest już sporo stron, gdzie można znaleźć wysokiej jakości zrzuty z wydań dvd/blu ray, chociażby tu. Druga sprawa, miniaturki w artykułach powinny być ciut większe (zwykle 250px), te w haśle o Rey są trochę za małe.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:31, 20 cze 2016 (CEST)

Jedi/kanon

Czoem. Tak na początku. Na przyszłość, gdy chcesz tworzyć kanoniczną wersję to daj znać, aby najpierw przenieść Legendarną i dopiero wtedy tworzyć nową stronę. Odeszliśmy już jakiś czas temu od /kanon. A co do samego artykułu. Wydaje mi się, że nie ma sensu łączyć Jedi z Zakonem Jedi. Jednak nie wszyscy Jedi byli w zakonie. Zwłaszcza, że ten przestał istnieć wraz z rokiem 19 BBY. Podobna zmiana czeka "w dalekiej przyszłości" wersję legendarną (w legendach są jednak dwa zakony). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:00, 22 cze 2016 (CEST)

Wersja

Hej, możesz mi wyjaśnić dlaczego usunąłeś ten kawałek kodu? Usunąłeś jeden z argumentów switcha, więc teraz w pierwszym argumencie może być wpisane cokolwiek, czyli równie dobrze może on zostać pusty. Np. aby podlinkować legendarny artykuł z kanonicznego (gdy mają całkiem inne nazwy() zamiast <<Wersja|legendy|nazwa legendarna>> mamy teraz <<wersja|cokolwiek|...>> lub <<wersja||nazwa>>. Niby nie wpływa to na działanie szablonu, ale wydaje mi się, że może być to teraz trochę niejasne. Jednocześnie powstawiałeś BASEPAGENAME do parametru 2. Nie mówię, że coś jest od razu nie tak, ale chciałbym, żebyś mi to trochę wyjaśnił, bo ciężko mi się już w tym połapać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  01:45, 27 cze 2016 (CEST)

Ok, niech tak zostanie. W takim razie rzucę jeszcze okiem czy nie trzeba czegoś poprawić w opisie szablonu. Po prostu nie spotkałem się chyba ze składnią parametru coś tam i trochę nie bardzo wiedziałem jak to działa i na co to wpływa.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:36, 30 cze 2016 (CEST)

Zapisuj tylko jeden raz

Kiedy piszesz komuś wiadomość (po kliknięciu Dodaj temat) klikaj Zapisz tylko jeden raz. Ile razy klikniesz zapisz, tyle razy zapisze się wiadomość. ;) -Darth Plagueis the Wise 16:04, 27 cze 2016 (CEST)

Plik

Masz w związku z tym plikiem <usunięty> jakieś plany?--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:49, 30 cze 2016 (CEST)

A propos plików, proponuję przywrócić w haśle o Rey poprzedni obrazek z infoboksu, ewentualnie znaleźć jakiś nowy (chociaż moim zdaniem jest ok). Ilustracja z plakatu, gdzie pół twarzy jest zasłonięte tą pałką, nie nadaje się na główną grafikę.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:58, 30 cze 2016 (CEST)

Moc kanon

Czoem. Tak się tylko pytam. Artykuł o Mocy w Twoim brudnopisie to całość, co planujesz wrzucić, czy będziesz to rozwijał? Mimo wszystko Moc jest dosyć złożonym zagadnieniem i hasło o niej powinno stanowić jedną z wizytówek Ossusa. Tworzenie stuba, żeby był, nie ma moim zdaniem sensu, gdy jest polecana wersja legendarna. Poza historią co oznaczyłeś szablonem, w artykule nie ma prawie słowa o midichlorianach, o aspektach mocy (kosmiczna, jednocząca).--signstraznik.png Totus Dyskusja  17:56, 21 lip 2016 (CEST)

Chodzi mi tylko o to, żebyś się nie spieszył z wstawianiem artykułu i dał znać jak będzie na ukończeniu. Wtedy przeniesie się stronę i wrzucisz pełen artykuł. Właśnie z tego powodu, że legendarna strona jest polecana lepiej poczekać na gotowy artykuł, niż odsyłać czytelników do niepełnej strony.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:25, 21 lip 2016 (CEST)

Drobne

Czoem. Jak już oznaczasz jakieś hasło jako legendarne, to usuwaj od razu szablony Leg i pozamieniaj odpowiednie linki na te z szablonem L, inaczej taka edycja jest trochę bez sensu. i staraj się unikać negatywnie nacechowanych określeń w opisach edycji. Info o mieczu nie było "kłamstwem", lecz nie zaktualizowaną ciekawostką z czasów zapowiedzi postaci, gdy nie było wiadomo, że każdy z inkwizytorów ma taki miecz, a w dodatku inaczej zdobioną rękojeść. przy okazji, machnij jakieś archiwum dla swojej dyskusji, bo jest już na tyle długa, że zacina mi się edytor. pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:01, 29 lip 2016 (CEST)

Inkwizycja

Taka mała uwaga od razu. Linkuj Misja ocalenia Kanana Jarrusa zamiast Bitwa o Mustafar. Wydarzenia z ostatniego odcinka pierwszego sezonu nie były żadną bitwą o planetę, więc nie nazywajmy w ten sposób artykułu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:49, 29 lip 2016 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!