Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:NLoriel/Archiwum 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Fanon

Looknę czy jest w bekapach. --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:12, 16 lis 2007 (CET)

Rakatanie na Coruscant

Nie, nie mam, musiałbym poprosić kogoś z Wrocka żeby przyniósł na sobotnie spotkanie, więc chyba szybciej pójdzie, jak poszukasz w wolnej chwili ;) Tak w ogóle to do dzisiaj jestem wkurzony, bo mając do wyboru New Essential po chronologii i postaciach wybrałem ten drugi, który w ogóle się do niczego nie przydaje... signstraznik.png Sky Dyskusja  16:07, 13 gru 2007 (CET)

Dzięki Ci wielkie :) Baaaardzo ciekawe informacje... O tych Zhellach itd. było w starym po przewodniku po chronologii bardzo mało (tyle ile wypisałem), a słyszałem że Taungowie stali się potem Mandalorianami, więc bardzo dobrze żeś znalazł. Hasło dokończę jak tylko zrobię Jacena (mam Coruscant and the Core Worlds i inne podręczniki, więc powinno mi pójść szybko). signstraznik.png Sky Dyskusja  21:29, 16 gru 2007 (CET)

Przyznam Ci się szczerze, że Star Wars traktuję jak świętość i zawsze mam oryginały (chociaż z komiksami to różnie bywa, bo zwykle czekam na TPB), ale podręczniki do RPG mam wszystkie na kompie. Z prostej przyczyny - ja nie umiem grac w RPG :P one są mi potrzebne wyłącznie do Ossusa. mam chyba wszystkie albo większość jakie kiedykolwiek wyszły - zrobiłem krucjatę netową, ponieważ Wookieepedia raz za razem mnie załamywała, jak widziałem, ile i skąd oni mają tyle informacji na różne tematy :P ale jakbym gdzieś przypadkiem namierzył, to dam Ci znać ^^ signstraznik.png Sky Dyskusja  18:24, 17 gru 2007 (CET)

Sprawa Malaka

Witam. Zauważyłem, że czytasz Jedi vs. Sith: The Essential Guide to the Force. Przypomniało mi to tą dyskusję. Mógłbyś przy okazji zerknąć, czy rzeczywiście są tam informacje o Malaku/Aleku? Tiglatpilesar 21:13, 27 gru 2007 (CET)

To nie moja epoka, jeszcze walnę jakiegoś babola :P. Ktoś inny zrobi to lepiej. Tiglatpilesar 23:04, 27 gru 2007 (CET)

Miecz świetlny

Jego zaletą jest to, że zwyczajne miecze, wibroostrza, maczugi i inną broń białą po prostu przecina i natychmiast unieszkodliwia. - Hmmmm.... czy na pewno? Tę "inną broń białą" to tak, ale wibroostrze? Np. w KotORze można było walczyć, wibroostrza mieli zwykli żołnierze, mięso armatnie, więc raczej nie mieli jakiś specjalnych materiałów. Jak możesz to wyjaśnij, albo podaj źródło (czyżby JvS? :) Abe 17:29, 4 sty 2008 (CET)

Jedi

Nie edytuj, sprawdzę bekapy. signstraznik.png Sky Dyskusja  17:33, 4 sty 2008 (CET)

Rule of Two

Hej. Zamówiłem już hardcover, powiedzieli mi, że mniej więcej w ciągu dwóch tygodni powinienem go mieć. Może go dostanę jeszcze przez ferie (mam do 27.01), wtedy mógłbym się od razu wziąć za pracę na Ossusie :) --signjedi.png Shedao Dyskusja  13:19, 9 sty 2008 (CET)

Re: Infoboksy

OK, dzięki. --Jaro 19:28, 14 sty 2008 (CET)

No problemo. --Jaro 21:17, 14 sty 2008 (CET)

Mullet guy

Ja w innej sprawie - o co chodzi z tym "mullet guy" co wandal stara sie nam wcisnąć z przemożną siłą. --signstraznik.png Yako Dyskusja  09:24, 23 sty 2008 (CET)

Hmm... Ale z tego co wiem, chyba, ze się mylę, to wiki blokuje po nicku i po ip. Zatem gościu musi mieć zmienne. :/

--signstraznik.png Yako Dyskusja  12:13, 23 sty 2008 (CET)

Takie pytanie - czy nie można go postraszyć policją? bo nawet jeżeli ten jego wandalizm nie podlega karze, to może się przestraszy jeżeli mu zagrozimy i przestanie. Może głupia propozycja, ale coś trzeba zrobić Louie1449 15:17, 23 sty 2008 (CET)
można dać przy rejestracji obrazek z kodem, który trzeba wpisać od tyłu. widać, ze koleś nie jest polakiem, więc może nie da rady przejść przez to. U nas na forum uczelni jest coś takiego. signjedi.png Darth petter Dyskusja  15:22, 23 sty 2008 (CET)
Cóż, mi się wydaje, że to jednak Polak, tylko udaje obcokrajowca, bo kilka razy pisał coś po polsku chyba, ale można spróbować, nic się nie stane Louie1449 15:28, 23 sty 2008 (CET)
To nie jest dobry pomysł, z faktu, że czasem rejestrują się u nas ludzie z Wookieepedii, lub Jedipedii --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  16:17, 23 sty 2008 (CET)

Gap Nine

Pisałem tylko i wyłącznie według Wookie; zaznaczyłem, że jeśli ktoś ma SW AJ 7, to niech to uzupełni - ja niestety dostępu do niego nie mam. A ty, z tego co widzę - masz? --signjedi.png Shedao Dyskusja  17:04, 13 sty 2008 (CET)

Czyli masz ten AJ? W takim razie, jak to było? Czy ta bitwa w ogóle się nie wlicza w NWS? Była w ogóle taka potyczna w tym czasie? --signjedi.png Shedao Dyskusja  17:12, 13 sty 2008 (CET)
Dziś wreszcie położyłem łapki na Evil Never Dies, mam nadzieję że będę mógł niektóre hasła trochę pouzupełniać. --signjedi.png Shedao Dyskusja  15:45, 26 sty 2008 (CET)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzupełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:42, 11 lut 2008 (CET)

niekanoniczne Galaxy Guide

ostatnio przy porządkowaniu grafik miałem dopisać dane do kilku obrazków. 2 z nich (chodzi o obrazki dotyczące fabuły Nadchodzącej burzy) znalazłem w Galaxy Guide 15: Atak klonów. I nie wiem właśnie, czy można podać to za źródło, a jeśli nie to czy wystarczy podać Lucasfilm Ltd., gdyż na początku tego przewodnika jest notka: "Interior Art: Lucasfilm Ltd."

2 sprawa: w tym przewodniku opisane są różne postacie. Co z uznawaniem tego za źródło. Co prawda jest to nieoficjalne wydanie, ale zawiera kanoniczne treści. signjedi.png Darth petter Dyskusja  11:06, 19 lut 2008 (CET)

Karmienie trolla

Nie karmię trolla. Nie mam zamiaru odblokowywać haseł o które on prosił. Chodzi o to, że na bana nie zapracowuje się samą prośbą o odblokowanie hasła w innym języku niz polski. --signstraznik.png Yako Dyskusja  15:29, 9 kwi 2008 (CEST)

Moc

Heloł. Wiem że pewnie masz dużo na głowie i tak dalej, ale jak znajdziesz chwilkę to byłoby super jakbyś się wziął za hasło Moc, bo szczerze mówiąc to wiem że dorobisz je dużo lepiej ode mnie :P A polecane powoli nam się kończą, niedługo dobijemy do 4000 haseł i będziemy mieć urodzinki więc byłoby ekstra, jakby właśnie wtedy Moc była na stronie głównej :] Ale jeszcze ponad miesiąc, więc tak nieśmiało przypomnę :D Chodzi mi zwłaszcza o taką ogólną definicję Mocy i uporządkowanie tej kosmicznej itd., bo niby kumam ale Ty bardziej siedzisz w temacie ;) Skybot 12:38, 7 lip 2008 (CEST)

Hasło już wygląda bosko, świetna robota! :) Zdążymy z polecanym na urodzinki ;) Dzisiaj dodam tam jeszcze co nieco ^^ signstraznik.png Sky Dyskusja  11:29, 15 lip 2008 (CEST)
Eschatologia a ontologia... cóż, to jest właśnie trudny orzech do zgryzienia, bo ontologia wymaga pewnej immanencji aspektów, a Jednocząca Moc immanentna nie jest (chyba, że jest, teraz ostro teoretyzuję). Dlatego postawiłem na eschatologię, bo ona mniej ma z immanencją wspólnego (choć zgadzam się, że jest dość niefortunna), a już na pewno jest lepsza od chlapniętej przeze mnie przez nieuwagę epistemologii (która jednak z kolei ładnie podkreśla różnicę między podziałem na jasną i ciemną oraz na Żywą i Jednoczącą...). No i mamy problem techniczny związany z duchami Mocy, bo one same jako takie reprezentują wolę Jednoczącej, ale aby zostać duchem, trzeba osiągnąć jedność z Żywą (co po mojemu jest dowodem na to, że cały ten podział jest nieprzemyślany i na siłę). No dobra, niech już będzie ta ontologia... signstraznik.png Misiek Dyskusja  09:29, 30 lip 2008 (CEST)

Ravager

Witaj. Przepraszam za problemy, nie zwróciłem na to uwagi. Następnym razem będę pamiętał :) Pozdrawiam. Axl520 11:06, 8 lip 2008 (CEST)

Hello

Kilka spraw. Elomini oraz Durosi czekają długo na przeniesienie. Nie wiem jednak która wersja jest bardziej poprawna. Sprawdź dyskusje artykułów. Jakbyś coś pomógł to byłoby git bo warto ustalić obowiązujące tłumaczenie na Ossusie, Durosjanie pojawiają się w SW dość często ;)

A co do Mocy, to świetne hasełko ;) Sorry że tak długo wędruje na główną ale chciałbym z Miśkiem przedyskutować kilka kwestii na którejś z Imperiad. No i Hal miał coś od siebie dodać, ale czy to wyjdzie to zobaczymy. A plan techniczny wokół Mocy i haseł związanych z nią (problem przedstawiłem jak pamiętasz tutaj) obmyśliłem sobie tak: rozbudowujemy hasło Moc maksymalnie, tak żeby pękało w szwach. I wszystkie obowiązujące wersje (Jednocząca Moc, Żywa etc.) powinny być tam. Gdy się wszystko ostatecznie skończy i załata, to przeniesie się część tekstów do osobnych artykułów i z nimi połączy (mając na uwadze że to co zostało jednomyślnie opracowane w haśle głównym ma pierwszeństwo w przypadku konfliktów). No, to chyba tyle. Pzdr ;) signstraznik.png Sky Dyskusja  02:37, 28 paź 2008 (CET)

Dwie sprawy

Mam dwie sprawy językowe. Po pierwsze czy mogę używać na Osusie typowo polskich związków frazeologicznych typu: "świeżo upieczony Jedi" albo "Za Chiny nie mógł znaleźć swojego syna"(jako że Chin w uniwersum SW nie ma). Po drugie sprawa polskiej nazwy Empire at War: Forces of Corruption. Przesłałem screen z gry, ale czy to wystarczający dowód? Darth Novak 21:37, 26 lis 2008 (CET)

Darth

Jeszcze raz pomęczę Cię a propos tego tematu - Ty jedno, Misiek drugie, więc warto żebyście się porozumieli i dogadali, bo wy się znacie na tych sprawach najlepiej :) A w sumie kwestia odmiany Darth jest bardzo ważna... Zawsze wydawało mi się że "Darthu", ale po wywodach Miśkach nie jestem już taki pewien. W każdym razie trzeba ustalić twardo jedną wersję i trzymać się jej :] signstraznik.png Sky Dyskusja  12:51, 6 sty 2009 (CET)

Konkurs

Już są moje skomplikowane przemyślenia, sprawdź maila ;) Reszta należy do Ciebie. Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  01:45, 28 sty 2009 (CET)

Kontakt w sprawie konkursu

Jestem na 2 miejscu w IV konkursie. Co mam podać w mailu, ktory trzeba wysłać? Liczę na szybka odpowiedź. Archiwista:Adoreus 15:25, 10 lut 2009 (CET)

Kontakt 2

W takim razie zaczekam, aż White wybierze, a potem wyślę maila. Archiwista:Adoreus 10:47, lut 2009 (CET)

Podziękowania

Dziękuję za przesyłkę, która dotarła w stanie nienaruszonym. Archiwista:Adoreus 20:77, lut 2009 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!