Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Piotresiek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Piotresiek!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Piotresiek

Nowe artykuły

Witam. Zanim rozpoczniesz pisanie kolejnych artykułów, powinieneś zapoznać się ze stronami, które podpowiedzą Ci, jak to robić. Stąd dowiesz się, czym rozpocząć hasło, a tutaj możesz sprawdzić, w jaki sposób linkować do innych artykułów. Każde hasło musi być zaopatrzone w erę. Sposób konstruowania sekcji jest opisany tutaj. Kiedy piszesz artykuł, staraj się, aby był merytoryczny - zawierał jak najwięcej informacji; cytatów nie można do nich zaliczyć (owszem, czasem się przydają - zwykle dla urozmaicenia, ale w liczbie kilku, najwyżej kilkunastu [przy najdłuższych hasłach] na artykuł). W tym miejscu dowiesz się, w jaki sposób umieszczać źródła - jeżeli źródłem jest film, podajemy po prostu jego tytuł. Każde hasło musi być opatrzone odpowiednimi kategoriami i, jeśli jest to możliwe, ilustrującymi je grafikami. Na koniec dodam, że artykuł o pojedynku na Geonosis zapewne zostanie skasowany, gdyż ten pojedynek został już opisany w tym haśle. Przeniosłem tam istotne informacje z Twojego artykułu. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  14:08, 29 cze 2011 (CEST)

Zalecenia

Cześć. Do dalszej pracy w bibliotece dam Ci kilka zaleceń:

  • Zawsze po kropce, przecinku bądź innym znakiem interpunkcyjnym, stawiamy spację;
  • Gdy piszesz temat na dyskusjach lub wątki na forum to na koniec wpisz 4 tyldy (~~~~);
  • I przede wszystkim pisz bezbłędnie jeśli chodzi o ortografię i interpunkcję (możesz sobie poczytać o tym tutaj i tutaj)
To tyle.
Pozdrawiam --Revan☻ 08:48, 4 sie 2011 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!