Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:S3rek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj S3rek!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, S3rek

Nie zapisuj co chwilkę tekstu - bardzo tym obciążasz bazę. Jeśli boisz się, że np. komputer ci się zawiesi i stracisz pracę, to napisz tekst lokalnie na swoim komputerze - np w notatbniku i potem przenieś na ossus. --signstraznik.png Yako Dyskusja  14:23, 11 maj 2007 (CEST)

Grafika

Czemu wgrywasz kilka razy ten sam plik skoro jest już w bazie. Jest jednak jakiś problem z tym plikiem, gdyż nie pojawia się na liście wgranych plików. Problem prawdopodobnie spowodowany jest znakiem & w nazwie. Proszę więc abyś kolejnym razem nie używał w nazwie tego znaku i wgrał plik w lepszej rozdzielczości gdyż w haśle bardzo źle wygląda. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:26, 14 maj 2007 (CEST)

Podgląd

Proszę, używaj opcji podgląd!--signstraznik.png Yako Dyskusja  19:29, 28 lis 2007 (CET)

daty

hej na ossusie przyjęło się, że daty linkujemy w ten sposób: 4000 BBY, a nie 4,000 BBY. Czyli bez przecinka rozdzielającego tysiące. popraw to w swoim haśle Onderon. z góry dzięki. signjedi.png Darth petter Dyskusja  20:09, 4 gru 2007 (CET)

Onderon

jeszcze jedna sprawa. opisałem komiksy z serii Tales of the Jedi i tam są linki do niektórych haseł, które występują w Twoim. Przydało by się, zeby były takie same. Dotyczy to głównie bitew i wojen, bo hasła o wojnach bestii i bitwie o Onderon już istnieją. signjedi.png Darth petter Dyskusja  20:15, 4 gru 2007 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!