Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Shedao/Archiwum 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Yuuzhanie na Ossusie ;)

"Zamierza zająć się opieką nad yuuzhańską częścią Ossusa (...)"

Czy ja od tego nie jestem? --Yun-Yuuzhan 18:18, 25 sie 2006 (CEST)

A czy masz na to wyłączność? :P Ja również staram się zajmować yuuzhańską częścią :) Sky

Intimidiator jako SSD :P

http://starwars.wikia.com/wiki/Intimidator

Bo usunąłeś z Gwiezdny superniszczyciel:

usunąłem z "do poprawki" Guardiana (jest w Chronologii i chyba TUFie) i Intimidiatora - zapraszam do trylogii Kryzys Czarnej Floty. --Shedao 16:35, 20 wrz 2006 (CEST)

republic

jak tylko skończę Tales of the Jedi zabieram się za komiksy Republic od początku (Prelude to Rebellion) Darth petter 19:28, 22 wrz 2006 (CEST)

upomnienie

Proszę abyć zachował poziom dyskusji. Zdania zaczynające się od AHAHA na pewno nie pomogą w rozmowach z empire :) Dzięki! --Yako 22:09, 3 paź 2006 (CEST)

OK

Spoko spoko. Dzięki za słuszną uwagę. Jak się podoba hasło Bastila i Carth Onasi?

Jak teraz Bastila? Jak piszę wojna domowa jedi to wszystko z małej? Sali


Infoboxy

jeżeli są brzydkie to co sugerujesz? --Bastion_3557 16:40, 24 paź 2006 (CEST)

Została podjęta decyzja, że stosujemy infoboxy w hasłach, więc nie kasuj ich ciągle z Quinlana. DantE 13:12, 3 gru 2006 (CET)

Pomnik dla mnie

No, przydałoby się. {Yun-Yuuzhan 16:29, 31 paź 2006 (CET))

Śmierć Tsyra

To ja zadam sobie pytanie o Tsyra, a ty o przybycie w 30 bby Vergere na zonamę (które tak naprawde było w 29) i o bitwę o nią (w 30 był jej koniec, a zaczeła się w 29). Zresztą może to by trzeba nazwać wojną o Zonama Sekot ;-) --Pafawag 17:04, 12 lis 2006 (CET)

Battle of Jabiim

Popracuję nad tym

StealtX

Właśnie napisales mi w dyskusji, kiedy ja pisalem na stronie dyskusji do StealtX moje uwagi.... :) spokojnie, nie uprawiam przepychanki szbalonami :) --Yako 16:51, 14 lis 2006 (CET)

Szablon:Postać

Możesz mi wytłumaczyć czemu usunąłeś z szablonu pozycję "Przynależność"? Według mnie zmiana ta nie ma większego sensu, zwłaszcza że pociągnie za sobą konieczność edycji haseł z tym szablonem. DantE 21:13, 5 gru 2006 (CET)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:32, 10 gru 2006 (CET)

Archiwista:NLoriel/zabawne nazwy

Dzięki, i nie krępuj się dalej uzupełniać ;) NLoriel 13:12, 11 gru 2006 (CET)

wojny klonów

a czy nie lepiej byłoby (szczególnie dla nieobeznanych z tematem) zamiast kolejnych miesięcy wypisać wydarzenia, które dzieją się w danym czasie (np. zamiast miesiąc xxx - bitwa o YYY; zamiast miesiąc zzz - poszukiwanie VVV, etc, podobnie jak jest na Wookie, a jeśli nie to chociaż koło numeru miesiąca w nawiasie wpisać te wydarzenia), bo jak na razie to nawet ja mam problemy ze znalezieniem interesującej mnie informacji). Darth petter 13:06, 7 sty 2007 (CET)

wandalizm

po pierwsze, zmiany wprowadzone przez strażników zazwyczaj NIE SĄ wandalizmami. Poza tym haseł w ossusie (POLSKIEJ) nie powinny otwierać cytaty, i to do tego, po angielsku, zwłaszcza, że już jest możliwość tworzenia "osobnego" serwisu z cytatami. --Yako 22:22, 28 sty 2007 (CET)

I dlatego, po wprowadzeniu serwisu z cytatami na angielskie cytaty nie ma miejsca w hasłach. Owszem zauważyłem, że większość Twoich haseł zaczyna się od angielskich cytatów, co nie zmienia faktu, że kolejne już nie powinny. A co do "użerania się" - radzę zmienić ton Synku. --Yako 19:32, 30 sty 2007 (CET)

Proszę o uspokojenie i nie stosowanie osobistych wycieczek, tyczy się to obu osób. Nie najlepiej wygląda jak hasło zaczyna się od cytatów po angielsku, bo od razu nasuwa się skojarzenie, że to tylko tłumaczenie z Wookiee. Mamy teraz cytaty i według mnie tam powinny się one pojawiać. DantE 19:51, 30 sty 2007 (CET)

Kalkowana insurekcja

Po polsku jest rzeczownik-przymiotnik: "insurekcja koreliańska", a nie "koreliańska insurekcja". NLoriel 13:08, 12 lut 2007 (CET)

Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo

Właśnie przed chwilą przeczytałem e-maila od szanownego Shedaa. Otóż parę dni temu ośmieliłem się wprowadzić niewielkie, kosmetyczne prawdę mówiąc, zmiany w haśle Quinlan Vos. Chodziło m.in. o tłumaczenie cytatów. Stwierdziłem, że skoro sam bezpośrednio zainteresowany już dawno wyraził, że mu to już obojętne, czy będą po angielsku, czy nie, przetłumaczyłem je. Jak mogłem się spodziewać, Shedao przywrócił poprzednią wersję artykułu. No nic - machnąłem na niego ręką.

A dzisiaj wchodzę na Outlooka i oto widzę maila od Shedaa, w którym w wyjątkowo niecenzuralnych słowach pyta się, czy robię to specjalnie, czy ze złośliwości, i mam odpi...ić się od JEGO haseł. Jego! Obawiam się, że zapomniał, że Biblioteka Ossus to wspólnota fanów, gdzie każdy ma prawo edytować każde hasło najlepiej jak potrafi. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że w ten sposób uznajesz Ossusa za swoją własność. A obawiam się, że z takim nastawieniem, choć nie mam na tej stronie żadnej rangi, nie powinno być tu dla ciebie miejsca.

Mam nadzieję, że nad powyższym poważnie zastanowi się zarówno bezpośrednio zainteresowany, jak i również inni użytkownicy. Stwórzmy z Ossusa prawdziwy fandom, gdzie wszyscy mogą się wzajemnie uzupełniać, a nie wyścig szczurów.

Z poważaniem Jaro, 23:39, 21 maj 2007 (CEST)

Do wandala imieniem Shedao

Sam chciałem zadać ci to pytanie i też oczekuję na nie odpowiedzi.

Mam 16 lat. --Jaro, 23:47, 25 maj 2007 (CEST)

Spokój

Znudziła mnie już wasza mała wojenka na Ossusie. Macie natychmiast ją zakończyć albo przenieść poza encyklopedię. Jeśli nie, dostaniecie na pewien czas bana i nie obchodzi mnie kto zaczął i kto ma rację. Osobiste waśnie i nieporozumienia załatwiajcie prywatnie a tutaj zajmujcie się tylko nowymi hasłami. Nie mam zamiaru więcej dyskutować na ten temat. signstraznik.png DantE Dyskusja  12:59, 27 maj 2007 (CEST)

Ruusan

Nie ma sprawy Jaro 19:34, 4 cze 2007 (CEST)

Wikiskładnia

Hej. Standardowo między oznaczeniem nagłówka (== itp.) a tytułem, który on formatuje, stawia się spacje. Pozdr. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:05, 18 sie 2007 (CEST)

Darth Krayt

W związku z ukazaniem się Legacy #16, mam pytanie, uzupełnisz historię Krayta o wydarzenia na Tatooine czy mogę to zrobić? Chcę również uzupełnić art Obi-Wan. BTW, podłączyłem foto do galerii http://www.ossus.pl/biblioteka/Grafika:Kenobi_vs_Hett.jpg Yony 12:09, 14 wrz 2007 (CEST)

Z tego co wiem, to Shedao wstawił po to szablon, żeby właśnie opisać wydarzenia z szesnastki :) Louie1449 13:53, 14 wrz 2007 (CEST)

Hasła z książki Darth Bane: Droga zagłady

Z góry przepraszam jeżeli już wcześniej planowałeś napisać o Kopeczu i innych członkach Bractwa Ciemności. Nie zaglądałem do listy twoich planów więc nie wiedziałem. Oczywiście w tej sytuacji dokończę Kopecza i resztę zostawiam tobie:). Piett 12:29, 19 wrz 2007 (CEST)

Timeouty

To i tak dużo za dużo. Ten szablon to nie rezerwacja, tylko informacja "właśnie wprowadzam w artykule zmiany, proszę w nim nie dłubać, bo będą konflikty edycji". signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:48, 7 gru 2007 (CET)

Proponuję kontynuować dyskusję tutaj: Forum:Hasła do poprawy signstraznik.png NLoriel Dyskusja  14:57, 7 gru 2007 (CET)

Rule of Two

Ahoj. Planujesz sprowadzać hardcover, czy czekasz na paperback? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:17, 9 sty 2008 (CET)

Gap Nine

Skąd masz te informacje? Na pewno nie z SWAJ, bo zbyt dużo w nich błędów merytorycznych w porównaniu z tekstem stamtąd. Będę to zaraz poprawiał, ale daj znać, czy pisałeś to według jakiegoś licencjonowanego źródła, którego nie wymieniłeś. W szczególności, w SWAJ nie ma daty ani informacji, że cokolwiek działo się tam podczas NWS. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  16:23, 13 sty 2008 (CET)

Yep, już poprawiłem. Nie mam pojęcia, skąd oni wzięli nowe wojny Sithów i datę... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:09, 13 sty 2008 (CET)
Mam ten SWAJ i jest w nim napisane tyle, ile umieściłem w artykule Gap Nine - całość to po prostu tło do przygody. Hmm... A masz może dostęp do Evil Never Dies? Może nasz przyjaciel brat Kaina tam coś dopisał? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:28, 13 sty 2008 (CET)

Pytanie

Czy masz w planach zrobienie hasła "Legacy 17: Claws of the Dragon, Part 4" ? Pytam się, bo Ty tu głównie odpowiadasz za hasła z serii Legacy, a nie chcę kłótni czy nieporozumień.;)--Archiwista:Mr.White,17:06, 19 sty 2008 (CET)

Prośba o Kaana:

Chciałbym wiedzieć, czy skoro piszesz tera informacje z "Rule of Two", to czy mógłbyś rozwiązać w owym haśle problem z duchem Kaana który objawia się Bane'owi? Będę wdzięczny - j ana razie nei przeczytam książki, a pozostawiłem haśle tą kwestie otwartą, a istnieje nawet szansa że artykuł będzie "polecany" i głupio zostawiać wtedy z takim znakiem zapytania. jeśli tak, to będę bardzo wdzięczny:). Piett 23:35, 1 lut 2008 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!