Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Biblioteka Ossus:Polecane artykuły

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Sprawa starszych artykułów

Czy uważacie, że w porówaniu z obecnymi polecanymi artykułami takie hasła jak np. "Światostatek" czy "Jawowie" zasługują na dalsze trzymanie tytułu "Polecany artykuł"? Jakby nie było np. porównajmy hasło jawowie z np. "Yuuzhan Vong" gdzie Jawowie wypadają pod względem opisu poo prostu blado, natomiast ten większy artykuł nie mieście się obecnie w kwestii polecanego. Rozumiem, że wybór tamtych artykułów do tytułu wypadł po części z powodu "biedy" jaka była przy otwaricu Ossusa, jednak jakby nie było ktoś obeznany mógłby spokojnie napisać te hasła znacznie szerzej niż to jest tam pokazane. Głupotą było by według mnie też "odbieranie" tytułu ale chcę zaprosić do ogólnego przedyyskutowania tej kwestii:). Piett 21:43, 8 gru 2007 (CET)

Zgadzam się z Piettem, sam chciałem kiedyś napisać coś takiego jak on teraz, ale jak zwykle wypadło mi z głowy. W sumie problem nie łatwy do rozwiązywanie, bo z jednej strony te artykuły nie zasługują na bycie polecanymi (popatrzcie na Światostatek), a z drugiej strony faktycznie trochę głupio odbierać ten medal.... Abe 22:06, 8 gru 2007 (CET)

Pojedynek

Przecież na ten artykuł głosowały trzy osoby i wszystkie przeciw! --Jaro 19:53, 22 wrz 2008 (CEST)

Dziwisz się? Ossus cierpi na niedobór rozbudowanych artykułów. --Juzan Fong 20:04, 22 wrz 2008 (CEST)
Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wsztrymanie dawania tytułu nowego polecanego, dopóki nie będzie hasła które faktycznie zasłuży na to? Sam nie głosowałem przeciw temu hasłu, ale patrząc na to że wszyscy głosujący byli przeciw, a hasło zostało polecone nieco na siłę - wnioski wyciągnijmy sami co lepiej robić:). Piett 20:36, 22 wrz 2008 (CEST)
Długo się zastanawialiśmy, który artykuł dać. Po uzgodnieniach doszliśmy do wniosku z DantE, że ten będzie najlepszy (na bezrybiu...). Zatem należy to traktować, jakby co najmniej dwie osoby były "Za"... Pozostaje tylko wziąć się za pisanie dobrych artykułów :)--signstraznik.png Yako Dyskusja  20:40, 22 wrz 2008 (CEST)
E? Przecież ten artykuł to trochę tekstu i tabelka. Dlaczego nie można było dać Vimy Sunrider, która w mojej ocenie była chwilowym najlepszym wyjściem z tej sytuacji? --Juzan Fong 20:53, 22 wrz 2008 (CEST)
Dla mnie Vima to też w tej chwili najlepsze hasło, może przeprowadźmy "drugą turę" głosowania? np. Vima vs. Pojedynek. Ja wyznaję zasadę że polecanym nie powieien byc artukul z poza uniwersm. Mini Dyskusja 20:59, 22 wrz 2008 (CEST)
Ok zmieniłem. Proszę (ja jestem ostatnio straszliwie źle z czasem) o naprodukowanie nowych propozycji ciekawostek, bo już się skończyły :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  21:10, 22 wrz 2008 (CEST)

Mimo wszystko chyba warto pomyśleć nad tym, by następny polecany nadawać dopiero wtedy, kiedy z głosowań wyniknie, że faktycznie artykuł zasługuje na polecany, nawet jeśli miną więcej niż dwa tygodnie. Dzięki temu jakość artykułów byłaby niezachwiana, a polecane artykuły nigdy nie byłyby wzięte "na siłę". Bo nie ma pewnośći że w ciągu tych dwóch tygodni zostanie napisane hasło na tyle dobre, że faktycznie zasłuży na tytuł polecanego. Wiem że 2 tygodnie są terminem wynikłym na drodze głosowania, ale naprawdę waro wziąć pod uwagę niagięcie tej zasady:). Piett 23:32, 22 wrz 2008 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!