Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja kategorii:Komiksy wydane w Polsce

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Trzeba trochę ogarnąć tę kategorię, bo jest bałagan. W przypadku pojedynczych komiksów czy historyjek z Tales nie ma oczywiście problemu, ale trzeba się zastanowić jak traktujemy serie i miniserie. W tej chwili mamy wszystkie możliwe wersje jednocześnie - do kategorii wydane w Polsce są wrzucane bezpośrednio pojedyncze zeszyty, hasła o miniseriach, a w niektórych przypadkach są tu po prostu dodawane kategorie danej serii lub miniserii, jeśli takie istnieją. Komiksów wychodzi u nas stosunkowo dużo, więc żeby trochę to uporządkować, wydzieliłem kategorię wydanych w SWK, która jest jednocześnie w komiksach wg czasopism i tutaj - ale problem zostaje ten sam. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wydań zbiorczych, chociaż tych akurat tu nie ma - jedne są przenoszone do SWK, inne są wydawane u nas bezpośrednio. Trzeba coś z tym zrobić.

Po pierwsze, proponuję zrezygnować z dodawania tu całych kategorii. Z jednej strony wydaje się, że łatwiej wrzucić tu całą kategorię Dziedzictwo, z drugiej pojawia się typowy problem mieszania kryteriów kategoryzacji. Mamy podział wg serii, tu jest podział wg krajów (w teorii, bo jest tylko jedna kategoria tego typu). Zostawmy tu same zeszyty i/lub miniserie, ewentualnie z jakimiś podkategoriami np. SW Legendy, GWK, SWK. Nie wiem co wtedy zrobić z wydaniami zbiorczymi. Mamy tylko jeden kraj do uwzględnienia, więc tu nie ma problemu, że coś zostało wydane w obrębie danej serii (polskiej) tylko w części.

Albo, zamiast się zastanawiać, po prostu usuńmy tę kategorię i trzymajmy wszystko w artykule lista komiksów wydanych w Polsce. Lista ma tę przewagę, że jest tam jasny i prosty podział, można też dodawać linki do komiksów, o których hasła jeszcze nie powstały. W kategorii i tak brakuje wielu pozycji (nawet spośród istniejących haseł), jest bałagan i trudności z jego uporządkowaniem. Zostawmy tylko kategorie wg polskich wydań (SWK, GWK, SWL) i tyle. W końcu dla książek nie mamy takiej kategorii, a byłoby o wiele łatwiej ją utworzyć. Plus, zawsze można utworzyć kategorie "Wydane przez Mandragorę/TM", poza tym na stronie każdego z polskich wydawnictw jest chyba kompletna lista.

Jestem otwarty na propozycje, ale w obecnej formie to nie ma racji bytu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:02, 25 cze 2016 (CEST)

Tej pierwszej propozycji nie jestem nawet w stanie sobie w pełni wyobrazić, dlatego też skłaniam się ku rozwiązaniu drugiemu. A w momencie jak opracujemy ostateczne struktury haseł komiksowych, możemy wówczas stworzyć kategorie wg. wydawnictw.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  12:57, 23 lip 2016 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!