Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja szablonu:Gra wideo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Można będzie dodać jakieś wymagania sprzętowe or sth. NLoriel 18:21, 16 kwi 2006 (CEST)

Dobra, postaram się przygotować. Darkmiagi 11:36, 17 kwi 2006 (CEST)


Niewypełnione pola powinny się nie pojawiać w tabelce --Morthal 16:08, 8 maj 2007 (CEST)

Chodzi o to, że nie miałem co tam wpisywać - wiadomo, że w polu producent trzeba wpisać producenta (np. LucasArts)

Nie, chodzi mi o to, że jeżeli nie ma np. projektanta, to że jak się zostawi to pole puste to niech się nie pojawia w artykule --Morthal 18:21, 8 maj 2007 (CEST)

Muzyka

Czy ktoś mógłby dodać pole na muzykę/kompozytora? Próbowałem ale coś mi nie wyszło a nie chcę schrzanić :P signjedi.png Sky Dyskusja  16:10, 5 wrz 2007 (CEST)

Coś nie tak

Nie chcę nic mówić, ale coś mi nie pasuje z tym szablonem. W każdym razie, prosiłbym o wyjaśnienie dla mnie - jakie jest znaczenie słowa deweloper w tym szablonie? Bo jak tak teraz patrzę na różne gry opisane na ossusie, to widzę, że często jest wpisane, np. w KotOR LucasArts był producentem, a BioWare deweloperem. Cóż, o ile dobrze pamiętam producentem wcale nie był LucasArts, tylko właśnie BioWare. LucasArts był wydawcą. Identyczna sytuacja jest z z KotORem 2, Lego 2 i Empire at War. Czyżby deweloper znaczył producent, a producent znaczył wydawca ;P. A tak w ogóle to chyba lepiej by było, gdyby zamiast deweloper/producent było wydawca/producent, myślę, że wtedy nie byłoby błędów. Abe 19:11, 8 gru 2007 (CET)

PS. (Sorki za podwójna edycję) Aha i jeszcze coś. Szablon postaci jak stał tak stoi... Abe 19:13, 8 gru 2007 (CET)

Kolega powyżej ma rację. Deweloper znaczy dokładnie tyle, co producent. Należałoby dodać w szablonie opcję "wydawca", a pozbyć się jednego z powyższych

Yeap. Zaraz to zrobię. signstraznik.png Sky Dyskusja  17:46, 25 paź 2008 (CEST)

Nowe rubryki

Chciałbym zaproponować dodanie kilku nowych rubryk, jak i poprawienie tych starych. Dodałoby się odpowiednio: Tryb rozgrywki (czyli single, multi) i Cena. Co do zmian to Typ rozgrywki: zmieniłbym na Gatunek, a Czas akcji w chronologii GW skróciłbym tylko do Czas akcji.--Adakus 22:20, 14 maj 2012 (CEST)

Ja jestem za. signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:53, 14 maj 2012 (CEST)
Ponawiam i dodałbym żeby zmienić Deweloper na Producent.--Adakus 10:57, 7 kwi 2013 (CEST)
Jestem przeciwny. Producent to nazwa stanowiska w branży - osoby, która jest odpowiedzialna za produkcję gry. Developer to firma "od kodowania".--signstraznik.png Yako Dyskusja  08:20, 10 kwi 2013 (CEST)
A już sądziłem że nie muszę linkować do wiki: Producent gry. Deweloper jest spolszczonym odpowiednikiem z języka angielskiego i może być tak samo odbieramy jako osoba producent. Mnie osobiście deweloper kojarzy się z firmą inwestującą w rynek nieruchomości. --Adakus 13:15, 10 kwi 2013 (CEST)
Wydaje mi się, że Adakus ma rację - o ile się orientuje, oficjalnie w języku polskim słowo deweloper funkcjonuje właśnie w odniesieniu do osoby związanej z nieruchomościami. W odniesieniu do branży programistycznej, developer wywodzi się po prostu od developmentu, czyli produkcji - nawet w angielskim w odniesieniu do twórców gier zamiennie używa się słów developer i producer. Ja bym jednak został przy producencie jako bardziej "polskiej" i powszechnej nazwie. Deweloper zajeżdża mi trochę branżowym żargonem - w okołoinformatycznym biznesie połowę wyrazów zastępuje się jakimiś ni to polskimi, ni to angielskimi słówkami.--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:52, 5 maj 2013 (CEST)
Nadal mamy jednak Dewelopera w infoboxie, czyżby jakieś pozakulisowe układy ;).--Adakus 11:37, 1 cze 2013 (CEST)

Projektant czy Projektanci, a może Projekt

Proponuje by zmienić nazwę rubryki Projektant na Projektanci lub Projekt. Wiadomo przecież, że grę nie tworzy jedna osoba, przynajmniej w takiej skali, tylko kilka które odpowiadają za całokształt projektu.--Adakus 18:38, 9 lis 2013 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!