Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


EV-9D9

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
EV-9D9.jpg
EV-9D9
Producent MerenData
Model Droid nadzorca typu EV
Typ Droid nadzorujący
Wysokość 190 cm
Płeć Kobieca
Kolor sensorów Żółte
Kolor obudowy CzarnaEV-9D9 była droidem nadzorującym o profilu kobiecym i zapędach sadomasochistycznych. Posiadała dodatkowe, trzecie oko zamontowane tuż obok lewego.

Złośliwa EV-9D9 stanowiła jeden z najcenniejszych nabytków Jabby Hutta. Podczas, gdy większość droidów programowało się na istoty delikatne i dobroduszne EV-9D9 jakimś cudem uzyskała zupełnie inny zbiór moralnych standardów. W rzeczy samej lubiła ona zadawać ból innym droidom.

EV-9D9 powinna była być dezaktywowana wielokrotnie, lecz skutecznie unikała kontaktu z władzami na kilku układach. Na długo przed bitwą o Endor EV pracowała nawet u Lando Calrissiana w Mieście w Chmurach w charakterze szefa bezpieczeństwa, wykorzystywała jednak swoją pozycję do torturowania i niszczenia innych droidów. Gdy została wykryta przez Sarla Randoma, była zmuszona do ucieczki. W tym celu w ramach dywersji uszkodziła jeden z generatorów utrzymujących miasto w powietrzu i porwała Księżniczkę Iopene, duży statek Gildii Górniczej.

Ostatecznie EV-9D9 została zatrudniona w repulsorowej elektrowni GoCorp, gdzie zwiększyła wydajność nieustannie grożąc innym droidom-pracownikom. Agenci Jabby dowiedzieli się o EV-9D9, gdy ta pracowała już w GoCorp i kupili droida dla swojego otyłego szefa. Jak tylko rozpoczęła pracę w pałacu Jabby okazała się być nieocenionym nadzorcą. Żądała by wszystkie droidy pracowały niestrudzenie, by służyć Jabbie i odpowiadać na każdą jego zachciankę. Droidy, które okazały się być przestarzałe bądź miały nieodpowiednie wyposażenie były bez skrupułów dezaktywowane i wyrzucane. By wpoić poczucie strachu w swoich podwładnych EV-9D9 bezlitośnie torturowała niekooperatywne droidy. W tym strasznym zadaniu była wiernie wspierana przez 8D8, białego droida o zniekształconej ludzkiej twarzy.

Tak jak wiele droidów Jabby, również i EV-9D9 znalazła się na pokładzie jego osobistej barki kiedy ta wyruszyła do Wielkiej Jamy Carkoon. Tuż przed zniszczeniem pojazdu została odnaleziona przez droida 12-4C-41 (Wuntoo Forcee Forwun). Wuntoo osobiście zlikwidował EV-9D9 w ramach zemsty za zniszczenia jakich dokonała w Mieście w Chmurach. Przed zniszczeniem EV-9D9 Wuntoo usunął trzecie oko oraz symulator bólu pozbawiając jej tym samym ostatniej przyjemności jaką mogła czerpać z własnej destrukcji.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!