Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Emkay

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Emkay.jpg
Emkay
Producent Kalibac Industries
Model MK-09
Płeć Zaprogramowana męska
Kolor sensorów Czerwony
Uzbrojenie Brak
Wyposażenie
Przynależność Rodzina AzzameenEmkay był silnie zmodyfikowanym droidem typu MK-09, należącym do rodziny Azzameen. Z czasem stał się wręcz jej członkiem. Był przyjacielem i drugim pilotem Ace'a Azzameena.

Biografia

Ace i Emkay za sterami YT-1300 Sabra.

Nie wiadomo, kiedy Emkay dostał się w ręce rodziny Azzameen. Pierwotnie był on zwykłym droidem serwisowym, lecz wprowadzone do niego głębokie modyfikacje umożliwiły mu z czasem również na pilotowanie statków.

Z czasem zaprzyjaźnił się on ze wszystkimi członkami rodziny, a szczególnie dobre relacje miał z najmłodszym Azzameenem - Acem. Gdy głowa rodziny - Tomaas - uznał w końcu, że jego najmłodszy syn musi w końcu pójść do pracy (zostać pilotem frachtowców), Emkay został drugim pilotem Ace'a.

W ten sposób zaczęła się ich bardzo długa współpraca. Droid był partnerem Azzameena podczas wszystkich dziewiętnastu misji, jakie wykonał dla swojej rodziny latając frachtowcami Sabra i Otana. Podczas nich, zajmował się głównie nawigowaniem, lecz czasami całkowicie zastępował Ace'a jako pilot.

Charakterystyka

Emkay miał brązowy kolor. Jego głowa, na której znajdował się czerwony sensor była zainstalowana na swoistym rodzaju wysięgnika. Przy maksymalnym wyciągnięciu głowy do góry, droid był wzrostu przeciętnego człowieka. Poruszał się na dwóch gąsienicach, lecz posiadał również bliżej nieznany rodzaj napędu (najpewniej repulsorowy), który pozwalał mu na poruszanie się w przestrzeni kosmicznej, w stanie nieważkości.

Na swoim wyposażeniu posiadał holoprojektor oraz dwa zaawansowane ramiona manipulatora, którymi mógł zarówno serwisować różne pojazdy, jak również naprawiać je i pilotować.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!