Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Reymet Autem

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Evan Hessler)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Reymet.jpg
Reymet Autem
Data i miejsce narodzin: 42 BBY
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Łowcy nagród
Reymet Autem był synem Sagora i Suli Autem, bratem Lissy Autem. Podobnie jak wielu jego przodków miał zostać gwardzistą senackim co nie za bardzo mu odpowiadało.

Biografia

Reymet był jednym z członków akademii na planecie Andara. Poznał wtedy Anakina Skywalkera i Ferusa Olina. Pomógł im w śledztwie dotyczącym Gillama Tarturi. Reymet był geniuszem w zakresie technologicznym.

W 24 BBY (po zawieszeniu w Akademii) Reymet nieświadomie pomógł swemu wujowi w próbie zamachu na senatora Simona Greyshade'a. Jego ojciec, Sagoro pomógł chłopakowi i jego dziewczynie Riao Siao w ucieczce z planety. Sagoro zatuszował ucieczkę Reymeta i Riao lecz został wydany przez swego kompana Isaru Omina za co został wyrzucony z Gwardii Senackiej.

Nieco później Sagora opuściła żona Sula i córka Lissa, które udały się do miejsca, w którym mieszkał Reymet. Chłopak został przemytnikiem i handlarzem informacji. Jendym z jego pseudonimów był Evan Hessler.

W 22 BBY został aresztowany za kradzież ścigacza senatorowi Greyshade'owi, który "pożyczył" mu Anakin Skywlaker.

Po przemienieniu Republiki w Imperium, Sagoro jako jeden z oficerów został wpisany na listę osób ,które mają podlegać egzekucji. Został o tym ostrzeżony przez swego starego przyjaciela Isaru Omina. Reymet chcąc uratować ojca przyleciał na Coruscant jako Evan Hessler. Oprócz niego do poszukiwań Sagora zostali przez Vadera wynajęci Severian i Tartuta. Po śmierci tych dwóch Reymet "aresztował" ojca i pokazał mu niepowodzenie podstepu Ch'orda Sy'fona. Następnie zdjął noszona przez siebie maskę i pokazał ojcu swą twarz. Następnie zabrał Sagora na swój statek i poleciał z nim do reszty rodziny. Podczas podróży ojciec z synem opowiadali sobie o swych przeżyciach od czasu rozłąki.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Reymeta Autema.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!