Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Fang Zar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zang far.jpg
Fang Zar
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Sern Prime
Rasa: Człowiek
Wzrost: 169 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Ciemna
Przynależność:
Profesja: Senator
Fang Zar był członkiem Senatu Galaktycznego, gorliwym przeciwnikiem kanclerza Palpatine'a. Podpisał Delegację Dwóch Tysięcy. Zginął w roku 19 BBY.

Biografia

Działalność polityczna

Fang Zar sprzeciwiał się polityce Palpatine. Po powstaniu Imperium, dołączył do grupy senatorów chcących przywrócić Republikę, z Mon Mothmą i Bailem Oragną na czele. Wspólnie podpisali Petycję Dwóch Tysięcy. Był szanowany wśród innych senatorów za swoją determinację i upór w działaniach mających na celu obalenie Imperatora. Jednakże informatorzy Palpatine donieśli swojemu panu o możliwym zagrożeniu ze strony senatora. Na Fara zapadł wyrok śmierci.

Śmierć

Gdy w roku 19 BBY Fang Zar przebywał na Alderaanie w pałacu Baila Organy, na planecie wybuchła demonstracja przeciwko Imperium. Palpatine wydał Darth Vaderowi rozkaz zabicia senatora. W tym samym czasie na Alderaan przybył były rycerz Jedi Roan Shryne, który wraz z matką i załoga Drunk Dancer otrzymał misje odeskortowania senatora w bezpieczne miejsce. Doszło do konfrontacji Vadera ze Shrynem. Fang Zar zdążył wbiec na statek przemytników jednak Sith rzucił w niego mieczem, zabijając go.

Wygląd

Fang Zar był jednym z najbardziej charakterystycznych posłów. Jego twarz była mocno pomarszczona. Nosił związane w kok czarne włosy oraz gęstą siwą brodę.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!