Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Spilerki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaSzablon:StartSpoiler i Szablon:EndSpoiler. Co o nich sądzicie? Klikając "tej" przechodzisz do końca fragmentu spojlerującego.

Przykład:

{{startSpoiler}} Garazeb Orrelios, znany w skrócie jako Zeb, (kod rozpoznawczy - Widmo 4) był lasackim wojownikiem żyjącym w czasach rządów Imperium Galaktycznego. Przyszedł na świat na planecie Lasan, gdzie jego umiejętności bojowe pozwoliły mu na wstąpienie do elitarnej Gwardii Honorowej. Jednaże w nieznanym okresie po upadku Republiki jego ojczyzna została zaatakowana przez Imperium Galaktyczne, które doprowadziło do niemalże całkowitej zagłady rasy. Orrelios dołączył więc do załogi statku Ghost, złożonej z kapitan Hery Syndulli, byłego Jedi Kanana Jarrusa, mandaloriańskiej artystki Sabine Wren oraz astromecha Choppera, aby przeciwstawić się rządowi. Około 5 BBY grupa udała się na Lothal, aby tam przeprowadzać antyimperialne działania. Tam dołączył do nich nastoletni złodziejaszek Ezra Bridger, który po kilku wspólnych misjach został stałym członkiem załogi i uczniem Jarrusa. {{endSpoiler}}

~Mustafar29 18:29, 12 wrz 2015 (CEST)

Ja jestem przeciwny, ale zobaczymy co powiedzą inni. Moim zdaniem oznaczanie spoilerów na Ossusie zupełnie mija się z celem - bo tak naprawdę każda informacja jest dla kogoś spoilerem. Raz, że bardzo dyskusyjne jest to, co i jak długo jest spoilerem, dwa, że ze względu na charakter Ossusa i tak niemożliwe jest takie oznaczenie informacji, żeby ktoś się na coś nie natknął. Informacje z najnowszych źródeł pojawiają się u nas ze sporym poślizgiem, więc nie uważam, by spoilery były u nas dużym problemem. Jednocześnie w nowym kanonie prawie wszystko można uznać za spoiler - więc każda nowa informacja pochodząca z kolejnego komiksu, książki od razu musiałaby być oznaczana. Jak będziemy to oceniać? Ile ostatnich numerów zeszytu czy odcinków serialu uznajemy za spoiler? W przypadku opisów z rozwijanych na bieżąco serii w artykułach zawsze musiałaby znajdować się część oznaczona tym szablonem. No i ktoś musiałby pilnować, żeby ten szablon faktycznie pojawiał się tam, gdzie trzeba i wisiał tylko tyle, ile trzeba. Masa pracy, żeby to wszystko upilnować a pożytek IMO znikomy. Moim zdaniem wystarczy TopSpoiler, a i on powinien być używany wyłącznie do spoilerów najcięższego kalibru, szczególnie, gdy mamy w haśle spoilerowe grafiki etc. Każdy widzi w jaki artykuł wchodzi, każdy czytelnik musi liczyć się z tym, że tu czy tam mogą być informacje z najnowszych pozycji.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:43, 12 wrz 2015 (CEST)
Spoiler przestaje nim być po premierze, tak byśmy to mogli odznaczać. ~Mustafar29 19:00, 12 wrz 2015 (CEST)
Tylko, że mamy wrzesień, a do premiery TFA jeszcze 3 miesiące - a mamy już tyle zapowiedzianych postaci, organizacji etc. Usuwanie tych szablonów w dzień premiery to nabijanie drobnych edycji. ;) -Darth Plagueis the Wise 21:18, 12 wrz 2015 (CEST)
Ja się zgadzam z Mariem - dla kogoś, kto nie oglądał TESB, informacja, że Vader jest ojcem Luke'a będzie spoilerem. A dla kogoś, kto nie czytał Aftermath będzie to informacja, że wspomniana jest tam taka a taka postać z ery wojen klonów. Spoilery będą zawsze, bo nikt z nas chyba nie jest w stanie przeczytać wszystkiego. Moim zdaniem naprawdę można poświęcić swój czas i energię na Ossusie na coś, co faktycznie będzie zauważone przez ludzi - na przykład na pisanie i rozbudowywanie artykułów - a nie na szablony. Gdyby to wprowadzić, to czekałaby nas tytaniczna praca, bo choćby co tydzień są nowe komiksy. Ktoś byłby w stanie to ogarnąć, skoro nawet nie mamy o wszystkich artykułów? signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  23:35, 12 wrz 2015 (CEST)
Spoilery (mniejsze lub większe) zawiera w końcu każdy z naszych 21 339 artykułów. A nawet strona główna. A każdy przeciętny użytkownik, który czyta Ossusa raczej wie, że zawiera spoilery...  ;) -Darth Plagueis the Wise 12:05, 13 wrz 2015 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!