Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Frachtowiec BFF-1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BulkFreighter.png
Frachtowiec BFF-1
Podstawowe dane
Pełna nazwa: BFF-1 Bulk freighter
Producent:
Rodzaj: Frachtowiec
Specyfikacja techniczna
Długość: 100 - 121 m
Silniki: 1 strumieniowy silnik jonowy
Prędkość w kosmosie: 2 (18 MGLT)
Hipernapęd: Klasy 2
Uzbrojenie: Brak
Różne
Załoga: 10
Ładowność: 110 000 t
Cena: 1 100 000 crFrachtowiec BFF-1 to średniej wielkości frachtowiec konstruowany przez firmy Phylon Freight i Damorian Manufacturing Corporation. Powszechnie spotykany w całej galaktyce podczas galaktycznej wojny domowej.

Charakterystyka

BFF-1 był jednym z wielu rodzajów ciężkich, nieuzbrojonych frachtowców. Istniały jego dwie znaczące wersje: około 100 metrowa, produkowana przez Phylon Freight i o około 20 metrów dłuższa, produkowana przez Demorian Manufacturing Corporation. Do ochrony frachtowce te posiadały jedynie osłony, o sile równej tarczom ochronnym czterech X-wingów. Oznaczało to, że niemalże każdy konwój, w którym znajdowały się statki tego typu wymagał dodatkowej ochrony.

Nie umniejszało to jednak zaletom BFF-1, które również były znaczne. Po pierwsze, w dwóch zmodyfikowanych kontenerach typu A, które stanowiły ładownię, zmieścić się mogło ponad 100 000 ton towaru. Po drugie, frachtowiec ten był bardzo efektywny na ekstremalnie długich dystansach. Połączenie tych dwóch zalet znacznie zmniejszało koszty transportu i powodowało, że był bardzo popularny.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!