Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Galaxy Guide 1: A New Hope

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
GalaxyGuide1.jpg
Galaxy Guide 1: A New Hope
Scenariusz Grant S. Boucher, Bill Slavicsek (redakcja)
Rysunki Michael Manley, Al Williamson, Ralph McQuarrie
Wydanie USA West End Games 1989, drugie wydanie - 1995
Okładka West End Games


Galaxy Guide 1: A New Hope to dodatek do systemu RPG Star Wars Roleplaying Game (WEG). Pierwsze wydanie tej książki odbyło się w 1989 roku, a w 6 lat później doszło do drugiego wydania, ze znacznymi uzupełnieniami.

Publikacja ta zawiera liczne informacje o drugo- i dalszoplanowych postaciach pojawiających się w Nowej nadziei, w tym statystyki postaci.

Drugie wydanie poszerzono także o opisy statków i ekwipunku. Poza tym dostosowano statystyki do zmian jakie przyniosła Druga Edycja podstawowego podręcznika do tego systemu RPG.

Notka z tyłu okładki

Here it is! A definitive collection of backgrounds, statistics, and information on the heroes and villains from the original Star Wars movie! This comprehensive guide to the Star Wars galaxy details the aliens, Imperials and Rebels that figured in those crucial weeks leading up to the Battle of Yavin. First in a series of guides to the greatest space fantasy film of all time, A New Hope includes character histories and never-related-before information that makes this volume a must for movie fans and players of the Star Wars game.

Tłumaczenie

Oto jest! Kolekcja informacji, informacji na temat bohaterów pozytywnych i negatywnych z oryginalnego filmu Gwiezdne wojny. To kompletny przewodnik na temat świata Star Wars zawierający szczegółowe informacje na temat obcych, Imperialnych i Rebeliantów w tych kluczowych tygodniach poprzedzających bitwę o Yavin. Pierwszy z serii przewodników po największym filmie fantasy wszechczasów - Nowej nadziei. Zawiera historie postaci i zdradza nigdy nieujawnione tajemnice które sprawiają, że jest to niezbędna książka dla fanów filmu i graczy w grę Star Wars RPG.

Zawartość

Okładka drugiego wydania

W książce opisano m.in:

i inni.

Ciekawostki

  • Książka ta jest pisana w świecie Star Wars - "z punktu widzenia historyka Rebelii".
Galaxy Guide
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!