Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Geff Blim

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Geff Blim.jpg
Geff Blim
Data i miejsce śmierci: 11 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Geff Blim był jednym z poruczników imperialnych, którzy w roku 11 ABY poparli Carnora Jaxa jako nowego przywódcę Imperium Galaktycznego po śmierci klona Imperatora Palpatine'a. Był też jego osobistym zabójcą.

Biografia

Szykując swój spisek przeciwko klonowi Palpatine'a gwardzista Carnor Jax nie wstydził się inspirować działalnością prawowitego władcy Imperium. Jaxa inspirował m.in fakt, że Palpatine miał swoich osobistych zabójców i szpiegów zwanych Rękami Imperatora, jak np. Mara Jade. Gwardzista postanowił mieć podobnych specjalistów, a swoim głównym zabójcą uczynił porucznika Geffa Blima.

O wcześniejszej karierze wojskowej Blima przed poznaniem Jaxa niewiele wiadomo. Blim pozornie nie pasował do swojej roli. Otyła i niska sylwetka powodowały, że mało kto uznałby go za zdolnego zabijakę. Dodatkowo niska ranga powodowała, że wojskowi prawie nie zwracali na niego uwagi. A to był błąd ponieważ Blim bardzo dobrze posługiwał się sztyletami, a także był świetnym snajperem. W dodatku wielu z otoczenia Jaxa podejrzewało Blima o bycie niemową z racji tego, że nigdy publicznie się nie odzywał. Była to nieprawda, ale fakt ukrywania tego czynił z Blima doskonałego obserwatora, niedocenianego przez słuchaczy.

Blim zaczął pracować dla Carnora Jaxa w roku 10 ABY podczas kontrofensywy klona Palpatine'a. Blim zamordował wtedy na polecenie Jaxa kilka osób, które mogłyby powstrzymać Jaxa przed uszkodzeniem materiału klonującego Palpatine'a, co ostatecznie doprowadziło klona do znacznie szybszej śmierci. Po śmierci władcy kiedy Jax wykrajał swoją część spuścizny po Palpatine'ie, Blim znowu wziął udział w usunięciu kilku niewygodnych dla niego ludzi. Poza misjami, Geff często towarzyszył Jaxowi i dowódcy jego sił zbrojnych, generałowi Reddowi Wesselowi na obradach Imperialnej Rady Tymczasowej na planecie Ord Crantell, lub też podczas przelotów na okręcie flagowym Jaxa, Gwiezdnym Niszczycielu Emperor's Revenge.

Podczas pościgu za nemezis Jaxa, byłym gwardzistą Kirem Kanosem, Blim podążał w towarzystwie Carnora i Wessela na planetę Phaeda. Następnie po uzyskaniu informacji od przesłuchiwanej przez nich komandor Nowej Republiki, Mirith Sinn udali się na Yinchorr, gdzie znajdował się dawny ośrodek szkoleniowy Gwardii Imperialnej. Tam też spodziewali się zastać Kanosa. Podczas pobytu na planecie, generał Wessel popełnił fatalny błąd, bez przemyślenia ściągając na pokład niszczyciela Jaxa, należący do Kanosa bombowiec TIE Scimitar. Podejrzewając pułapkę i nie mogąc już powstrzymać Wessela, lord wziął na pokład swojego promu Lambda Blima, i elitarny oddział mrocznych szturmowców, należących niegdyś do elitarnej organizacji Blackhole. Podejrzenia okazały się słuszne - Zemsta Imperatora uległa ciężkim uszkodzeniom w wyniku eksplozji statku pułapki Kanosa.

Prom Jaxa wylądował w pobliżu ośrodka gwardii, po czym władca posłał do zabicia Kanosa swoich szturmowców. Carnor dopuszczając, że go nie zabiją, lub że on sam może nie pokonać Kanosa, postanowił użyć Blima. Ten został wysłany na wzgórza celem zajęcia dogodnej pozycji do strzału, w razie gdyby Kanos zdobył nad Jaxem przewagę. Zajmując pozycję do strzału z karabinu snajperskiego, Blim nie zauważył, że na Yinchorr przybyli towarzysze Kanosa z Phaedy - wspomniana już Mirith Sinn i jej adiutant, Trandoshanin, Sish Sadeet. Ten ostatni dostrzegł w oddali światło, odbijające się z peryskopu karabinu Blima. Blim ich nie spostrzegł i jak gdyby nigdy nic wyczekiwał momentu dogodnego dla strzału. Kiedy ten moment już nadszedł i miał strzelić do Kanosa w ciągu kilku sekund, został powstrzymany przez Sadeeta. Ten postrzelił go w głowę, zabijając porucznika na miejscu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!