Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Geist

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Geist.jpg
Geist
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Pomarańczowe
Przynależność:
Geist był ciemnoskórym moffem Imperium Krayta, jednym z członków Rady Moffów. W 130 ABY, kiedy władzę przejęli Sithowie, Geist opowiedział się po ich stronie.

Biografia

W 130 ABY po masakrze na Ossusie, Morlish Veed składał raport z przebiegu wojny. Na sali wraz z kilkoma innymi moffami był Geist. Kiedy na salę weszli Sithowie, Geist i inni moffowie odeszli na bok, pozwalając mrocznym wojownikom zabić jak się później okazało fałszywego Imperatora Roana Fela. Kiedy trwała rzeź Veed powiedział, by żaden z nich się nie zbliżał. Geist oskarżył wtedy Veeda, że ten wszystko przewidział. Pomimo to Geist tak jak wszyscy złożył przysięgę nowemu Imperatorowi.

Siedem lat później Krayt chciał znaleźć uzdrowiciela Jedi, Cade'a Skywalkera, który mógł wyleczyć go z jego dolegliwości. Zarówno Sithowie jak i żołnierze Imperium z moffami na czele szukali Skywalkera. Po pewnym czasie Sithowie odnaleźli Cade'a. Poinformowali za pośrednictwem Maladi Radę Moffów. Geist i pozostali członkowie Rady byli wściekli na Sithów, którzy tymczasowo ich zwolnili. Geist mówił również, że moff Rus był szpiegiem Fela. Kłótnię przerwał Veed, który zarządził zebranie wszystkich informacji o Skywalkerze.

Kiedy Veed awansował do stopnia regenta, Geist był obecny podczas zebrania Rady Moffów, na której Veed przedstawił plan zwany Thunderstroke. Plan miał na celu atak na spotkaniu między Imperium Fela, a Nowy Zakonem Jedi, na którym miano zawiązać sojusz między tymi frakcjami. Celem ataku było pojmanie Fela, postawienie go przed sądem i egzekucja.

Ciekawostka

  • Geist po niemiecku znaczy duch.

Źródła


Członkowie Rady Moffów Nowego Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!