Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Generał Grievous 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
GG1.jpg
Generał Grievous, część 1
Scenariusz Chuck Dixon
Rysunki Rick Leonardi
Kolory Lucas Marangon
Tusz Mark Pennington
Tytuł oryginalny General Grievous 1
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
12 marca 2010
Star Wars Komiks - wydanie specjalne 1/2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
16 marca 2005
Okładka Rick Leonardi
Liczba zeszytów 1/4
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 24
Cena 9,99 zł
Czas akcji 20 BBY


Generał Grievous, część 1 to pierwszy z czterech komiksów opowiadających o przygodach generała Grievousa w 20 BBY. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 16 marca 2005 roku. W Polsce zaś ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont 12 marca 2010 roku wraz z całą serią w czwartym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Streszczenie

Na Vandos Flynn Kybo i jego mistrz uciekają z zasadzki zastawionej podczas misji mającej na celu przetransportowanie ambasadora Quyyyeny. Po piętach depcze im Grievous i oddział droidów B2. Kiedy Jedi i ambasador są przy kanonierce droidy dochodzą do statku. Chcąc dać czas na ucieczkę D'oon rzuca się do walki. Przez pewien czas stawia opór Grievousowi, z którym walczy, lecz ginie. Misja zostaje wykonana.

Kybo wraca na Coruscant. W Świątyni Jedi zdaje raport Radzie z przebiegu misji. Zachęca również członków Rady, by stworzyć oddział Jedi, który zająłby się zabiciem generała droidów. Większość z mistrzów krytykuje plan. Mistrz Yoda każe Flynnowi wyjść, by ten zaczął trening z nową mistrzynią. Oboje od razu udają się na pierwszą lekcję. Podczas treningu medytują przez wiele godzin. Bothu zapada w trans medytacyjny. Kiedy Flynn stara się spytać o czym ma medytować przychodzi mistrz B'dard Tone i jego padawan Codi Ty. W trójkę rozmawiają o planach Kyba na temat zabicia Grievousa. Na odejściu Tone mówi, by spotkali się nazajutrz wieczorem na placu Huskera. Kiedy Tone i Codi odeszli Flynn słyszy głos mistrzyni. Bothu mówi uczniowi, że nie zamierza go zatrzymywać. Dodaje również, że jeżeli odejdzie niech nie szuka później miejsca wśród Jedi.

Tymczasem w bliżej nieokreślonym rejonie galaktyki toczy się bitwa. Kalamariański krążownik zostaje zaatakowany przez flotę Grievousa. Prom z cyborgiem na pokładzie dokonuje abordażu na krążowniku wroga. Po zabiciu wszystkich Kalamarian dowódca droidów melduje Grievousowi o jednym ocalałym Jedi. Abyssyński rycerz po krótkiej konwersacji zostaje zabity przez droidy B1.

Gdzie indziej Flynn jest jednym z członków grupy Jedi ochraniających konwój Republiki lecący na Alderaan. Zadaniem Jedi jest zapobiegnięcie atakowi Federacji Handlowej na konwój. Po krótkiej rozmowie z mistrzynią Flynn udaje się do myśliwca, by zdezerterować. Kybo udaje się na planetę Bryndar, by spotkać się z lecącymi tam Codi Ty i B'dardem Tonem. Podczas pobytu w kantynie omawiają swe problemy dotyczące odnalezienia Grievousa.

W tym samym czasie na pokładzie kalamariańskiego krążownika droidy meldują o kolejnych odkrytych Jedi na pokładzie. Grievous widzi grupkę padawanów ukrytych w szafie.

Bohaterowie

Lokacje


Generał Grievous
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!