Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Generał Grievous 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
GG2.jpg
Generał Grievous, część 2
Scenariusz Chuck Dixon
Rysunki Rick Leonardi
Kolory Lucas Marangon
Tusz Mark Pennington
Tytuł oryginalny General Grievous 2
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
12 marca 2010
Star Wars Komiks - wydanie specjalne 1/2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
27 kwietnia 2005
Okładka Rick Leonardi
Liczba zeszytów 2/4
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 24
Cena 9,99 zł
Czas akcji 20 BBY


Generał Grievous, część 2 to drugi z czterech komiksów opowiadających o przygodach generała Grievousa w 20 BBY. W USA ukazał się nakładem Dark Horse Comics 27 kwietnia 2005 roku. W Polsce zaś ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont 12 marca 2010 roku wraz z całą serią w czwartym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks.

Streszczenie

Armia droidów pod wodzą Grievousa atakuje planetę Gentes. Po krótkiej walce wojska Separatystów rozbijają wojska rdzennych mieszkańców planety.

Na Bryndar Flynn Kybo medytuje na wzgórzach. Spotyka Stellskarda człowieka, który stawił się na ogłoszenie Jedi szukających kogoś do walki z Grievousem. Następnie wraz z przybyszem wracają z równin planety do miasta.

Na podbitej planecie Grievous, Lushros Dofine i dwóch Geonosian dyskutują co zrobić z ludnością Bryndar. Generał droidów proponuje, by zatrudnić ich do przebudowania tamtejszych fabryk na potrzeby Geonosian. Z promu droidy B1 wyprowadzają pojmanych padawanów. Banz i Allara podbudowywali swych przyjaciół.

Na Bryndarze Kybo spożywa posiłek i w tym czasie Codi Ty, B'dard Tone oraz Stellskard dyskutują na temat odnalezienia żołnierzy potrzebnych do walki przeciw Grievousowi. Po chwili Stellskard decyduje się na zawiezienie nowych kompanów do swojego domu. Pobratymcy Stellskarda chcieli pomóc w walce przeciw cyborgowi, gdyż zostali pokrzywdzeni przez Federację Handlową.

Grievous rozmawia z Hrabią Dooku co zrobić z mieszkańcami planety. Dooku popiera pomysł wykorzystania ich przy budowie geonosiańskich fabryk. Po chwili rozmowa schodzi na temat padawanów.

Na stacji Banvahar tamtejszy spec inżynieryjny Rini oferuje włamanie się do bazy danych Separatystów. Niestety Rini oznajmił, że jeżeli będzie miał rok czasu to złamie tajne kody. Kybo powiedział, że nie mają tyle czasu i oferuje pomoc droida astromechanicznego CB-3D. Prawie od razu szyfry Separatystów zostały złamane. Kybo słyszy rozmowę pomiędzy Dooku, a Grievousem. Jest to jeden z tropów do poszukiwań Grievosua. Dlatego, że układ Anoat, z którego dochodzi transmisja ma wiele planet Rini pokazuje trzy sondy szpiegowskie, które zbadają gdzie ukrywa się cyborg. Po chwili technik wysyła wszystkie sondy.

Na Gentes Grievous rozmawia z padawanami. Generał mówi, że dzieci zostaną wyszkolone na wojowników. Allara wybiega przed przyjaciół i krzyczy, że nie ma zamiaru być szkolona na Sitha. Następnie Mocą wyciągnęła jeden z mieczy Grievousa. Niszczy towarzyszące generałowi droidy. Po chwili Grievous chwycił dziewczynę za rękę. Prowadzi ją do krawędzi budowli, na której stoją. Następnie pokazuje Allarze aulę, w której są wszyscy mieszkańcy planety. Grievous kazał otwarcie ognia do auli. Zginęli prawie wszyscy mieszkańcy planety.

Bohaterowie

Lokacje


Generał Grievous
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!