Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Goomi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nicniewidze.png
Nic nie widzę!

Ten artykuł jest zbyt słabo zilustrowany.


To hasło nie zawiera grafik lub posiada ich zbyt mało. Jeżeli możesz, dodaj odpowiednie obrazki do artykułu aby go zilustrować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi grafik.

Goomi to łowca nagród pracujący dla Ziro w czasie wojen klonów. Jedynym znanym zleceniem Hutta dla Goomiego było schwytanie Crovana Dane’a i jego wspólnika Tahnchukę. Zginął podczas wykonywania zadania.

Biografia

W bliżej nieokreślonym okresie wojen klonów został wynajęty przez Ziro, by schwytać Crovana Dane’a, niedoszłego Jedi współpracującego z Bittem Panithem. W tym celu poleciał na Kashyyyk.

Jakiś czas później, na planetę przybyli: padawan Bant Eerin i Jaylen Kos, w tym samym celu, co on. Od Zaboshki dowiedzieli się, gdzie Goomi obecnie przebywa. Gdy obaj Jedi przyszli do kantyny, łowca zaczął sprawdzać przyjaciela Kosa. Zmienił się w Jaylena i kazał jemu przyjacielowi zgadnąć, który Jaylen jest prawdziwy. Goomi powiedział, że spotkali się pierwszego dnia w Świątyni. Młody Zabrak natomiast przypomniał mu, że na zajęciach u Cina Dralliga stanowili parę. Padawan Eerin uwierzył w drugą wersję. Pokonany Goomi pokazał swe prawdziwe oblicze i zaprowadził ich do obu przemytników.

Na miejscu kazał obu Jedi zaczekać, sam natomiast dał sygnał do ataku i zagadał parę przemytników. Podszedł do Dane’a i powiedział mu wprost, że nie ucieknie przed spłatą długu. Były Jedi odparł, że obecnie zarabia na kredyty, by spłacić Ziro. Gdy dał obu Jedi sygnał do ataku, ci nie zareagowali. Wtedy Crovan zadrwił sobie z łowcy, że jego Jedi są niewidzialni. Goomi jednak zaatakował, zranił Crovana, lecz chwilę później Tahnchukka uderzył go w głowę swoją bronią, zabijając go na miejscu.

Alternatywy

Jeśli padawan Eerin wybrał pierwszą wersje, wtedy zostałby oszukany i zmuszony wraz z Jaylenem do współpracy z łowcą. Na miejscu kazał im zaczekać, sam natomiast dałby sygnał do ataku i zagadałby przemytników. Gdy Goomi dał sygnał, Jedi zaatakowali. Crovan i Tank natychmiast się poddali. Gdy Eerin chciał aresztować całą trójkę, Goomi ogłuszył obu Jedi i wraz z przemytnikami władował ich na swój statek i zabrał ich na Coruscant. Na miejscu, Ziro, niezadowolony z obrotu spraw, rozkazał zabić łowcę.

Charakterystyka

Goomi pochodził z niebiesko-skórnej, przypominającej gady rasy; która potrafiła zmieniać swój kształt. Wywiódł w tym pole wiele osób i zmuszał je do współpracy, by wykonywać zlecenia dla Ziro.

Źródła






Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!