Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gotalowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Gotal NEGAS.jpg
Gotalowie
Planeta macierzysta: Antar 4
Wzrost: 180 cm
Kolor futra/włosów:
  • Szare
  • Brązowe
Gotalowie byli dwunożnymi istotami, które zamieszkiwały księżyc Antar 4, krążący wokół gazowego olbrzyma – Antara, w układzie Prindaar.

Biologia

Dnie i noce na Antarze 4 nie były równe, raz cała powierzchnia księżyca była oświetlona, a innym razem spowijały ją ciemności. Z tego powodu Gotalowie wykształcili szereg cech, które przystosowały ich do życia w takich warunkach. Jedną z nich była szarobrązowa chropowata skóra na twarzy, która chroniła Gotalów przed wysoką temperaturą. Czerwonawe oczy pozwalały im widzieć w całkowitych ciemnościach. Niemal całe ciało mieli pokryte sierścią. Ich nosy były płaskie, a zęby przystosowane do gryzienia mięsa.

Wystające z ich głów rogi służyły jako dodatkowe organy wzroku i słuchu. Dzięki nim Gotalowie mogli również wykrywać zmiany natężenia pól magnetycznych, intensywność promieniowania podczerwonego, poziomu energii, ilości bombardujących powierzchnię planety neutrin i wartości praktycznie każdej innej wielkości elektrycznej.[1] Poprzez odbieranie elektromagnetycznej aury innych osób, potrafili wyczuć ich obecność, jak również nastrój, siłę, zdrowie czy inteligencję.

Kultura

Możliwość wyczuwania samopoczucia innych osobników sprawiała, że Gotalowie byli bardzo uprzejmą rasą. Nie musieli akcentować wypowiadanych słów gdyż rogi zdradzały ich nastrój. Przez to inne rasy uważały, że Gotalowie nie potrafią okazywać uczuć. Nie było to jednak prawdą, Gotalowie doskonale radzili sobie w roli małżonka czy rodzica. W ich społeczeństwie miłość od pierwszego wejrzenia nie była niczym nadzwyczajnym, a małżeństwa kończyły się dopiero gdy jeden ze współmałżonków zmarł.

Podczas pierwszego roku życia dzieci Gotalów nie do końca potrafiły ignorować nieistotne informacje, które odbierały za pomocą rogów, co sprawiało, że się denerwowały. Pełną dojrzałość osiągali w wieku dwunastu lat.

Rasa ta była zaawansowana technologicznie, lecz nie korzystała z urządzeń automatycznych, ze względu na wytwarzane przez nie promieniowanie elektromagnetyczne, które zakłócało wrażliwość ich stożków.

Znani przedstawiciele

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Gotalów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!