Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Grakchawwaa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Grakchawwaa.jpg
Grakchawwaa
Miejsce pochodzenia: Kashyyyk
Rasa: Wookiee
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Republika Galaktyczna
Grakchawwaa to król Wookieech, żyjący w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Grakchawwaa urodził się w jednej z rodzin królewskich planety Kashyyyk. Posiadał na tyle wysoką pozycję, że jego głos zwykle decydował o wyniku obrad przedstawicieli pozostałych rodów.

Na początku wojen klonów chciał, aby jego planeta pozostała neutralna, jednakże zarówno Republika Galaktyczna jak i Konfederacja Niezależnych Systemów starały się przekonać go do dołączenia w ich szeregi. W osiemnastym miesiącu wojny zniecierpliwiony Grievous wysłał na jego planetę droidy. Podczas gdy Grakchawwaa prowadził rozmowę z Neimoidianami, połączył się z nim Ghraggka, który powiedział mu, że jego syn został zabity przez wysłane na Kashyyyka droidy Separatystów. Ten rozwścieczony uderzył pięścią w stół i wypowiedział wojnę najeźdźcom, przyłączając się do Republiki. Gdy jednak wysoko postawiony w hierarchii Wookiee, Quaagan, zakwestionował wybór króla, Grakchawwaa stracił swoją mocną pozycję. Odzyskał ją, gdy okazało się, że Quaagan był szpiegiem, pracującym dla Asajj Ventress.

Brał udział w bitwie o Kashyyyk. Zakończyła się ona zwycięstwem nad armią droidów, jednak niedługo potem planeta została zniewolona przez Imperium Galaktyczne.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!