Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gurney

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gurney.jpg
Gurney
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Miejsce pochodzenia: Taris
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Gurney to mężczyzna rasy ludzkiej żyjący na planecie Taris w okresie trwania wojny domowej Jedi. Pracował jako pomocnik w punkcie medycznym na górnych poziomach planety-miasta, prowadzonym przez Zelkę Forna.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY republikański krążownik Endar Spire starł się z flotą Sithów na orbicie Taris, w skutek czego został zniszczony. Z katastrofy przetrwali dzięki kapsułom ratunkowym między innymi cierpiący na zanik pamięci Revan i Carth Onasi. Obaj po jakimś czasie przybyli do punktu medycznego i po zapoznaniu się z informacjami Zelki Forna obiecali mu pomoc w znalezieniu szczepionki przeciw zarazie rakhguli. Gurney zaproponował Revanowi, aby zamiast Zelce przekazał szczepionkę Zaxowi, który pracował dla Davika Kanga. Obiecał przy tym, że dostanie od Hutta o wiele większe wynagrodzenie. Revan pomógł jednak właścicielowi punktu medycznego, za co Gunrey wyraził swoje niezadowolenie.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Gunrey prawdopodobnie zginął podczas bombardowania planety przez flotę Sithów, z rozkazu Darth Malaka.

Alternatywy

W alternatywnej ścieżce gry Knights of the Old Republic, gracz sterujący głównym bohaterem, może zdecydować się na oddanie szczepionki Zaxowi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!