Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Hayca Mekket

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Hayca Mekket była żyjącą w okresie drugiej galaktycznej wojny domowej Mandalorianką, pracującą jako weterynarz i mieszkającą w Keldabe, na Mandalorze.

Historia

Gdy w 40 roku po bitwie o Yavin Boba Fett otrzymał od Venku lekarstwo mające zahamować przyspieszony proces umierania, to właśnie Mekket została sprowadzona na farmę Beviina-Vasura aby zaaplikować Mandalorowi lekarstwo. Podczas tego procesu, do pomieszczenia gdzie Boba otrzymywał lekarstwo weszła jego wnuczka, Mirta Gev, wraz z Ghesem Orade. Hayca poinformowała Mandalora, że istnieje także mniej bolesny sposób aplikacji lekarstwa, ale jest on wolniejszy, a w jego stanie nie mogą sobie pozwolić na zwlekanie, Fett więc bez okazywania strachu rozpiął swoja koszulę, aby przyjąć zastrzyki w swój mostek. Po pierwszym zastrzyku, widząc reakcje Ghesa, Mandalorianka kazała mu albo wyjść, jeśli ma zemdleć, albo podać Mandalorowi lekarstwa uśmierzające ból. Fett jednak stwierdził, że takowych nie potrzebuje, Hayca więc kontynuowała, i wykonała drugi zastrzyk. Po zabiegu weterynarz powiedziała Bobie, że dzień lub dwa powinien odpocząć, po czym wyszła z pomieszczenia.

Gdy jakiś czas później do Keldabe, do jej domu przybył Fett, aby dowiedzieć się jak wyglądają jego wyniki, pani doktor poinformowała go, że jest zdrowy, degeneracja komórek ustąpiła, ale nie powinien mieć więcej dzieci. Jako zapłaty za swoją pomoc zażądała jedynie grubej, czerwonej kołdry.

Ciekawostki

W Polskiej wersji Objawienia, gdy pojawia się wzmianka o niej, jej płeć jest błędnie określana jako męska.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!