Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Holokron Dartha Revana

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darth Revan, twórca holokronu.

Holokron Dartha Revana został stworzony przez tego Sitha przed rokiem 3957 BBY. Zawierał między innymi rozważania Mrocznego Lorda oraz informacje o rytuałach takich jak bomba myśli. Został złożony w Świątyni Przodków na Lehonie, gdzie bezpiecznie spoczywał przez około trzy tysiąclecia

Wygląd i zasoby holokronu

Świątynia Przodków, miejsce ukrycia holokronu Dartha Revana

Holokron był wielkości mniej więcej pięści i miał kształt czworościennej piramidy, w przeciwieństwie do innych holocronów ozdobionych starożytnymi symbolami, był praktycznie czysty. Jak na swój rozmiar był dość ciężki. Jego strażnikiem był Darth Revan, pokazany jako postać ukryta w płaszczu z twarzą całkowicie zasłoniętą ciężkim kapturem. Zawierał między innymi rozważania Mrocznego Lorda, informacje jak przy pomocy ciemnej strony Mocy usuwać skutki chorób i trucizn a nawet jak usuwać je same przez wypalenie mikrobów lub trucizn w zimnym ogniu ciemnej strony oraz informacje o rytuałach takich jak bomba myśli.

Dalsze losy holokronu

W roku 1000 BBY lokalizacja Lehona została ponownie odkryta przez Dartha Bane'a. Po odejściu z Bractwa Ciemności Bane udał się na Lehon w poszukiwaniu śladów starożytnych Sithów. Na grzbiecie rankora dotarł do świątyni. Już po kilku minutach wewnątrz budowli zrozumiał, że miejsce to zostało obdarte ze wszystkiego o jakiejkolwiek wartości. Nie zniechęciło to Sitha. W końcu, na najniższym poziomie świątyni znalazł dziwną ścianę z symbolami w języku Rakatan. Za pomocą Mocy wydobył holokron ze ściany.

Następne tygodnie Bane spędził na intensywnym studiowaniu zawartej w urządzeniu wiedzy. Przez ten czas nauczył się więcej niż podczas całego czasu spędzonego na Korribanie. Niestety kryształ kanalizujący moc w obiekcie miał skazę. Im więcej Bane go używał, tym ten był mniej stabilny. W końcu strażnik holokronu stwierdził, że jego czas dobiegł końca, po czym przedmiot zgasł. Urządzenie zostało zmiażdzone na pył przez Bane'a zgodnie z prośbą przekazaną przez Revana.

To właśnie w holokronie Dartha Revana Bane znalazł inspirację do stworzenia Zasady Dwóch oraz rytuał tworzenia bomby myśli, dzięki której zniszczył bractwo Bractwo Ciemności.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!