Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ice

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ice.jpg
Ice
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Miejsce pochodzenia: Taris
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Ice była ludzką kobietą mieszkającą na planecie Taris w czasie trwania wojny domowej Jedi. Była jedyną kobietą walczącą jako gladiator na arenie pojedynków mieszczącej się w górnomiejskiej kantynie.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY w wyniku zniszczenia krążownika Endar Spire na orbicie Taris, na planetę trafiło kilku ewakuowanych żołnierzy republikańskich. Wśród nich był dowódca statku Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Przeczesując górne poziomy miasta, trafili oni do kantyny, gdzie trwała transmisja z walki na arenie pojedynkowej. Revan postanowił wziąć udział w walkach dla zarobienia kredytów, pomocnych dla przeżycia na nieznanej planecie. Zgłosił się do Hutta Ajuura, który nadzorował pojedynki. Po pokonaniu Ślepego Duncana i Gelrona, następnym w kolejności gladiatorem była właśnie Ice. Kobieta była znacznie lepiej przygotowana do walki od poprzedników, jednak i tak przegrała z Revanem.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Ice i nie wiadomo czy przeżyła bombardowanie planety przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Osobowość

Gdy pierwszy raz spotkała Bendaka, byłego mistrza areny, była pod wrażeniem jego zimnego nastawienia do życia i bezwzględności. Postanowiła że będzie tak samo twarda i chłodna w stosunku do innych, jak Bendak. Z stąd też jej przezwisko Ice.

Alternatywy

Gracz przechodzący grę Knights of the Old Republic może w ogóle nie brać udziału w walkach, co nie przeszkadza w rozmowie z zawodnikami.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!