Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Ince

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ince
Data i miejsce śmierci: 22 BBY[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 1,83 cm
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Ince był szeregowym żołnierzem-klonem służącym w Wielkiej Armii Republiki w pierwszych miesiącach wojen klonów. Zginął w wyniku ran odniesionych w czasie bitwy o JanFathal osiem dni po rozpoczęciu zasadniczej służby.

Biografia

Tak samo jak pozostali żołnierze-klony, Ince został wyhodowany na Kamino z genów mandaloriańskiego łowcy nagród, Jango Fetta. Jego dojrzewanie było sztucznie przyspieszone, a on odbył intensywny trening mający przygotować go do walki.

Ince, razem z innymi żołnierzami, został przydzielony do Kompanii Potok w roku 22 BBY, gdy ta była uzupełniana po stratach jakie poniosła w czasie bitwy o Teth. Kilka dni później został zabrany, razem z pięcioma innymi nowymi członkami oddziału, sierżantem Coriciem i kapitanem CT-7567 na instruktażowy lot krążownikiem Leveler, który testował nowe systemy bojowe.

Trening zakończył się jednak, gdy do dowódcy statku, kapitana Pellaeona dotarła wezwanie o pomoc od agentki Wywiadu Republiki i jego kochanki, Halleny Davis, znajdującej się na planecie JanFathal. Wkrótce nadeszły również rozkazy uratowania jej, nim dostanie się w ręce Separatystów. Ince, razem z resztą Kompanii przebywającej na krążowniku oraz Jedi Altisiańskimi, którzy przekazali wiadomość oraz Ahsoką Tano, podjął się tego zadania. Przedostali się na powierzchnię planety ukrywając się w statku zaopatrzeniowym z fałszywymi kodami transpondera.

Gdy znaleźli się w okolicy miejsca przetrzymywania Halleny, grupa rozdzieliła się. Ahsoka oraz jedna z Altisiańskich Jedi, Callista Ming, zostały na zewnątrz osłaniając resztę, która weszła do budynku i po pokonaniu oporu odbiła zakładniczkę. Ince, wraz z Jociem i Rossem oraz innym Jedi, Geithem, odprowadził ją na statek, gdzie czekał na nich sierżant Coric. Kiedy już byli bezpieczni, poderwali transportowiec do lotu i ruszyli na pomoc reszcie grupy. W walce z robotami śmierć poniósł Vere, lecz reszcie udało się wydostać z planety.

Zgodnie z planem, oddział ratunkowy miał zadokować na pokładzie Levelera i wydostać się z zajętego przez Separatystów układu. Jednak nim do tego doszło, krążownik musiał uciekać przez Niszczycielem Separatystów, Reaperem. W związku z tym, Coric zmuszony był skierować transportowiec z powrotem na JanFathal. W tym czasie dołączył do nich generał Anakin Skywalker, którzy przeleciał do układu myśliwcem V-19 Torrent. Jedi oraz klony, przekonani o niepowodzeniu misji, postanowili zabrać ze sobą tyle droidów, ile byli w stanie. Ince, na rozkaz Skywalkera, wypuścił zdalniaka oraz namierzył miejsce lądowania transportowców CR-20. W tej samej chwili skontaktowała się z nimi Ash Jarvee, która poinformowała ich o problemach technicznych Levelera, który już przygotowywał się do powrotu do układu. Postanowili więc ukraść jeden z transportowców i z jego pomocą dostać się na krążownik Republiki. Tuż przy lądowisku oddział znowu się podzielił. Klony i Callista mieli osłaniać resztę, której zadaniem było przejęcie statku. W czasie strzelaniny Ince został ciężko ranny, młoda Jedi próbowała uratować mu życie. Po wygranej potyczce został przeniesiony na pokład statku, a ostatecznie znalazł się na oddziale medycznym Levelera. Jednak nim została mu zapewniona odpowiednia pomoc, żołnierz stracił zbyt wiele krwi i zmarł.

Osobowość

Ince był uważany za zabawnego człowieka, który był w stanie skomentować w śmieszny sposób praktycznie każdą sytuację. Ponadto miał silne poczucie wspólnoty i był gotów poświęcić własne życie, aby pomścić śmierć towarzysza broni.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!