Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Infinities: A New Hope 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
InfinitiesANewHope2.jpg
Infinities: A New Hope 2
Scenariusz: Chris Warner
Ilustracje: Drew Johnson
Kolory: Dave McCaig
Tusz: Ray Snyder
Litery: Steve Dutro
Redakcja: Dave Land
Ilustracja na okładce: Tony Harris
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
6 czerwca 2001
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Infinities: A New Hope
Zeszyt/Tom: 2 z 4
Poprzedni: Infinities: A New Hope 1''
Następny: Infinities: A New Hope 3''
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Infinities
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 BBY


Infinities: A New Hope 2 to drugi numer mini-serii Infinities: A New Hope. Jest to historia przedstawiająca alternatywne zakończenie epizodu IV. Komiks został wydany 6 czerwca 2001 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Scenariusz do niego opracował Chris Warner, zaś ilustracje stworzył Drew Johnson. Okładkę do numeru przygotował Tony Harris.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Welcome to a Star Wars you never imagined, a Star Wars shattered, a Star Wars where the possibilities are ENDLESS! In a timeline altered by tragedy, Luke Skywalker valiantly attacks the Death Star, yet his torpedoes miss their mark! This one act has incredible ramifications on the entire Star Wars universe, as the Death Star maintains its deadly power, Leia becomes Darth Vader's prisoner again, and Luke narrowly escapes a barrage of TIE fighters to explore the strange surface of Dagobah with Han Solo and Chewbacca! The Rebellion's hopes for freedom are crushed, and the Emperor takes the planet Coruscant as his Imperial Throneworld. These are just a few of the massive changes in store for the Star Wars universe in the "Infinities" series!(Dark Horse Comics, 2001)

Streszczenie

X-Wing Luke'a dokuje do Millennium Falcona. Chewi zajmuje się naprawą uszkodzonego R2-D2, a Luke próbuje nakłonić Hana do opracowania planu mającego na celu ponowną próbę zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Przemytnik uważa jednak, że zrobili wszystko co w ich mocy, a teraz mogą się tylko ukrywać. Zaczyna się bójka, w której młody Jedi wyciąga miecz świetlny. Kiedy już chce uderzyć przyjaciela objawia mu się duch Bena. Luke dowiaduje się, że musi udać się do układu Dagobah, aby pobierać nauki od mistrza Yody. Falcon obiera kurs na tę planetę.

Darth Vader i Leia przybywają na Coruscant na audiencję u Imperatora. Miejscem spotkanie okazuje się dawna sala Rady Jedi, przerobiona na rezydencję Palpatine'a. Leia dowiaduje się, że będzie traktowana jak "członek rodziny", oraz poddana "treningowi posłuszeństwa", po czym wychodzi. Vader informuje swojego Mistrza, że wyczuł zakłócenie Mocy z nieznanego sobie źródła. Imperator uważa jednak, że żadne zakłócenie nie ma teraz znaczenia. Nakazuje uczniowi aby zajął się księżniczką. Jest pewien, ze jego największe zwycięstwo dopiero nadejdzie.

Falcon ląduje na Dagobah. Prowadzony Mocą, Luke szybko odnajduje pewną istotę. Nie zamierza jednak przyjąć jej pomocy. Han jednak postępuje inaczej. Nieznajomy zaprasza wszystkich na posiłek i proponuje, aby zaraz potem poszukać Yody. Luke jest niecierpliwy. Chce jak najszybciej odnaleźć swojego nowego nauczyciela. Wówczas Han uświadamia mu, że istota, która ich ugościła to właśnie Yoda. Mistrz Jedi orientuje się, że Luke już postawił pierwsze kroki na ścieżce ciemnej strony. Aby zapobiec kolejnym postanawia go szkolić.

Vader wchodzi do komnaty księżniczki. Na dowód dobrych zamiarów pozwala Lei na krótkie spotkanie z C-3PO oraz wręcza jej miecz świetlny Obi-Wana Kenobiego. Była przywódczyni Rebelii wyczuwa że jest to broń niezwykła. Uwalnia swój gniew i atakuje Lorda Sith. Vader jednak pokonuje ją bez najmniejszego problemu. Odbiera jej miecz oraz mówi, że nie zdaje sobie sprawy z tego, kim może zostać. Następnie opuszcza Leię.

Luke od dwóch miesięcy trenuje pod okiem Yody. Han postanawia lecieć po niezbędne części do naprawy Sokoła oraz prosi przyjaciela aby poleciał z nim. Za namową Yody i ducha Obi-Wana, Luke postanawia jednak dokończyć szkolenie. Obiecuje, że jeszcze kiedyś się spotkają. Han żegna się słowami: "Niech Moc będzie z Tobą". Yoda jest zadowolony. Mówi, że była to pierwsze z wielu zwycięstw Luke'a nad Ciemną Stroną.

Pałac Imperialny. Vader zwierza się Lei, że zamierza przejąć władzę w galaktyce po Imperatorze, który zapewne wkrótce umrze. Kusi księżniczkę dobrem jakie mogą razem stworzyć. Prosi ją aby dobrze zastanowiła się nad wyborem którego musi dokonać.

Na Dagobah Luke wyczuwa skupisko Ciemnej Strony w pobliskiej jaskini. Yoda wymaga aby do niej wszedł. W środku młody Jedi ma wizję Vadera. Wdaje sie w pojedynek, w wyniku którego Sith zostaje skrócony o głowę. Po chwili w leżącym na ziemi hełmie pojawia się twarz Leii.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2001, 6 czerwca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) $2,99
2002, 6 lutego
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-56971-648-9 Dark Horse Comics 96 stron Druk (miękka) $12,95
2013, 6 lutego
(w Omnibus: Infinities)
USA 978-1-61655-078-3 Dark Horse Comics 280 stron Druk (twarda) $24,99
2015, 29 grudnia
(w Legends Epic Collection: Infinities 1)
USA 978-0785197256 Dark Horse Comics 504 strony Druk (miękka) $39,99

Linki zewnętrzne


Infinities
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!