Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Infinities: A New Hope 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
InfinitiesANewHope2.jpg
Star Wars Infinities: Nowa Nadzieja 2
Scenariusz Chris Warner
Rysunki Drew Johnson
Kolory Dave McCaig
Tusz Ray Snyder
Tytuł oryginalny Star Wars Infinities: A New Hope 2
Wydanie USA Dark Horse Comics
6 czerwca 2001
Okładka Tony Harris
Liczba zeszytów 2/4
Liczba stron 22
Czas akcji 0 BBY (alternatywnie)


Star Wars Infinities: Nowa Nadzieja 2 to drugi numer serii Infinities: Nowa Nadzieja. Jest to historia przedstawiająca alternatywne zakończenie epizodu IV.

Streszczenie

X-Wing Luke'a dokuje do Sokoła Milenium. Chewi zajmuje się naprawą uszkodzonego R2-D2, a Luke próbuje nakłonić Hana do opracowania planu mającego na celu ponowną próbę zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Przemytnik uważa jednak, że zrobili wszystko co w ich mocy, a teraz mogą się tylko ukrywać. Zaczyna się bójka, w której młody Jedi wyciąga miecz świetlny. Kiedy już chce uderzyć przyjaciela objawia mu się duch Bena. Luke dowiaduje się, że musi udać się do systemu Dagobah, aby pobierać nauki od mistrza Yody. Sokół obiera kurs na tę planetę.

Darth Vader i Leia przybywają na Coruscant na audiencję u Imperatora. Miejscem spotkanie okazuje się dawna sala Rady Jedi, przerobiona na rezydencję Palpatine'a. Leia dowiaduje się, że będzie traktowana jak "członek rodziny", oraz poddana "treningowi posłuszeństwa", po czym wychodzi. Vader informuje swojego Mistrza, że wyczuł zakłócenie Mocy z nieznanego sobie źródła. Imperator uważa jednak, że żadne zakłócenie nie ma teraz znaczenia. Nakazuje uczniowi aby zajął się księżniczką. Jest pewien, ze jego największe zwycięstwo dopiero nadejdzie.

Sokół ląduje na Dagobah. Prowadzony Mocą, Luke szybko odnajduje pewną istotę. Nie zamierza jednak przyjąć jej pomocy. Han jednak postępuje inaczej. Nieznajomy zaprasza wszystkich na posiłek i proponuje, aby zaraz potem poszukać Yody. Luke jest niecierpliwy. Chce jak najszybciej odnaleźć swojego nowego nauczyciela. Wówczas Han uświadamia mu, że istota, która ich ugościła to właśnie Yoda. Mistrz Jedi orientuje się, że Luke już postawił pierwsze kroki na ścieżce Ciemnej Strony. Aby zapobiec kolejnym postanawia go szkolić.

Vader wchodzi do komnaty księżniczki. Na dowód dobrych zamiarów pozwala Lei na krótkie spotkanie z C-3PO oraz wręcza jej miecz świetlny Obi-Wana Kenobiego. Była przywódczyni Rebelii wyczuwa że jest to broń niezwykła. Uwalnia swój gniew i atakuje Lorda Sith. Vader jednak pokonuje ją bez najmniejszego problemu. Odbiera jej miecz oraz mówi, że nie zdaje sobie sprawy z tego, kim może zostać. Następnie opuszcza Leię.

Luke od dwóch miesięcy trenuje pod okiem Yody. Han postanawia lecieć po niezbędne części do naprawy Sokoła oraz prosi przyjaciela aby poleciał z nim. Za namową Yody i ducha Obi-Wana, Luke postanawia jednak dokończyć szkolenie. Obiecuje, że jeszcze kiedyś się spotkają. Han żegna się słowami: "Niech Moc będzie z Tobą". Yoda jest zadowolony. Mówi, że była to pierwsze z wielu zwycięstw Luke'a nad Ciemną Stroną.

Pałac Imperialny. Vader zwierza się Lei, że zamierza przejąć władzę w Galaktyce po Imperatorze, który zapewne wkrótce umrze. Kusi księżniczkę dobrem jakie mogą razem stworzyć. Prosi ją aby dobrze zastanowiła się nad wyborem którego musi dokonać.

Na Dagobah Luke wyczuwa skupisko Ciemnej Strony w pobliskiej jaskini. Yoda wymaga aby do niej wszedł. W środku młody Jedi ma wizję Vadera. Wdaje sie w pojedynek, w wyniku którego Sith zostaje skrócony o głowę. Po chwili w leżącym na ziemi hełmie pojawia się twarz Leii...

Bohaterowie

Wydanie kolekcjonerskie


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!