Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Infinities: A New Hope 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
InfinitiesANewHope4.jpg
Infinities: A New Hope 4
Scenariusz: Chris Warner
Ilustracje: Al Rio
Kolory: Helen Bach
Tusz:
Litery: Steve Dutro
Redakcja: Dave Land
Ilustracja na okładce: Tony Harris
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
21 listopada 2001
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Infinities: A New Hope
Zeszyt/Tom: 4 z 4
Poprzedni: Infinities: A New Hope 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Infinities
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 5 ABY


Infinities: A New Hope 4 to czwarty i ostatni numer mini-serii Infinities: A New Hope. Jest to historia przedstawiająca alternatywne zakończenie epizodu IV. Komiks został wydany 21 listopada 2001 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Scenariusz do niego opracował Chris Warner, zaś ilustracje stworzył Al Rio. Okładkę do numeru przygotował Tony Harris.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
In this altered Star Wars timeline, Luke Skywalker fails to destroy the Death Star, and the Rebellion is seemingly crushed. Overcoming his raging emotions, Luke escapes to become a Jedi Master after finding Yoda and completing his training. Imperial forces thrive throughout the galaxy, and Leia Organa undergoes a dark transformation while Luke plunges headlong into the heart of the Empire in a final attempt to rekindle the Rebellion. Brother battles sister, and a dying Jedi Master squares off against an entire world in this final issue. Star Wars: Infinities... the possibilities are endless!(Dark Horse Comics, 2001)

Streszczenie

Podczas gdy Vader informuje swojego mistrza o kolejnych zakłóceniach w Mocy, załoga Millennium Falcona ponownie ląduje na Gwieździe Śmierci. Yoda zamierza udać się do wielkiego moffa Tarkina. Przy użyciu Mocy przekonuje szturmowców, aby go do niego zaprowadzili oraz pozwolili odlecieć Falconowi. Mistrzowi Jedi towarzyszy R2-D2. Po pewnym czasie Luke, Han i Chewie lądują na Coruscant. Wookiee ma trzymać włączone silniki podczas, gdy jego dwaj przyjaciele spróbują dostać się do pałacu imperialnego. Tymczasem Yoda przejmuje kontrolę nad umysłem Tarkina oraz informuje go, że chciałby zwiedzić stację i zobaczyć jej siłę ognia.

Luke'owi i Hanowi idzie zaskakująco łatwo. Podejrzewają, że imperator chce aby go odnaleźli. W tym momencie atakują ich gwardziści imperialni. Po dość brutalnej walce pojawia się C-3PO, który prowadzi Luke'a i Hana do olbrzymiej sali. Znajdują się w niej Imperator, Vader oraz Leia, będąca już Mroczną Jedi. Palpatine przekazuje księżniczce miecz świetlny swojego ucznia oraz wymaga, aby rozpoczął się pojedynek. Luke początkowo odmawia, mówiąc że nic nie zmusi go do walki z siostrą. Imperator przekonuje Leię, że to kolejne kłamstwo Jedi. Nakazuje też przeprogramowanemu 3PO, aby obezwładnił Hana, po czym daje rodzeństwu Skywalkerów miejsce do walki. Leia uwalnia swój gniew i uderza pierwsza.

W te chwili Yoda zaczyna niszczyć imperialną flotę używając do tego superlasera Gwiazdy Śmierci. Imperator wkrótce się o tym dowiaduje. Rozkazuje Vaderowi, aby natychmiast udał się po Tarkina. Jednak Lord Sithów nie może oderwać oczu od pojedynku swoich dzieci. Wpłynęło to na uczucia Leii, która zaprzestała walki. Palpatine razi rodzeństwo błyskawicami Mocy. Vader powstrzymuje jednak swojego mistrza i nakazuje dzieciom ucieczkę. 3PO zostaje niegroźnie uszkodzony i wypuszcza Hana. Wszyscy czworo opuszczają pałac przedzierając się przez hordy szturmowców.

Vader nie daje rady mistrzowi. Kiedy Imperator już chce go dobić, na ekranie komunikacyjnym pojawia się Yoda. Mimo że Palpatine jest przekonany, że to jeszcze nie koniec, Yoda jest równie pewien, że za niedługą chwilę spotka się z nim osobiście. W tym momencie Gwiazda Śmierci uderza w pałac imperialny. Millenmium Falcon wraz z załogą odlatuje w ostatniej chwili.

Mijają lata. Coruscant zostaje odbudowane, a Republika przywrócona. Podczas hucznego świętowania Leia zostaje ogłoszona najwyższym kanclerzem. Pojawia się również R2, którego pamięć skopiowano zanim dostał się na Gwiazdę Śmierci oraz przeniesiono do nowego "ciała". W pewnym momencie Skywalkerom objawiają się duchy Obi-Wana, Yody i ich ojca.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2001, 19 września USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) $2,99
2002, 6 lutego
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-56971-648-9 Dark Horse Comics 96 stron Druk (miękka) $12,95
2013, 6 lutego
(w Omnibus: Infinities)
USA 978-1-61655-078-3 Dark Horse Comics 280 stron Druk (twarda) $24,99
2015, 29 grudnia
(w Legends Epic Collection: Infinities 1)
USA 978-0785197256 Dark Horse Comics 504 strony Druk (miękka) $39,99

Linki zewnętrzne


Infinities
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!