Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-19/39

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Ion)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
CT-19/39 "Green Wizard"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Data i miejsce śmierci: 19,5 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-19/39 , znany także jako Green Wizard to sierżant-klon który przeszedł szkolenie ARC i na pamiątkę tego wydarzenia przyjął imię Ion. Walczył w wojnach klonów.

Jego przydomek Green Wizard wziął się od dwóch rzeczy: "Green" od zielonego koloru zbroi który oznaczał stopień sierżanta a "Wizard" od wręcz magicznych umiejętności pilotowania statku zwiadowczego.

Biografia

CT-19/39 brał udział w bitwie o Praestilyn u boku Anakina Skywalkera i Nejii Halcyona. Green Wizard był znany ze swych umiejętności zwiadowczych. Jak sam twierdził "potrafił podejść tak blisko droidów iż mógł spisać ich numery seryjne". Jego misją był dokładny zwiad szeregów Separatystów. Po zebraniu informacji wracał do bazy. Pech chciał iż oficer nie-klon wezwał artylerię i rozpoczął ostrzał. Niestety CT-19/39 został trafiony, na skutek czego stracił nogę i mocno krwawił. Skywalker zakazał używania nadajników, chcą zachować ciszę radiową. Czując iż to jego koniec, przystanął w leju. Zmarł z uśmiechem na twarzy, wiedząc, iż ma ważne informacje, a cisza radiowa uniemożliwiła mu ich przekazanie. Czuł niemoc, ponieważ jego informacje bardzo przydałyby się siłom Republiki.

Zmarł z wykrwawienia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!