Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Iziz (Jawa)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy postaci o imieniu Iziz. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Iziz w Anchorhead.

Iziz był przywódcą jednego z plemion Jawów na planecie Tatooine za czasów wojny domowej Jedi.

Biografia

W nieznanym dokładnie czasie trwania wojny domowej Jedi, kilku członków plemienia Iziza zostało porwanych przez Ludzi Pustyni, by ci zainstalowali wokół enklawy Tuskenów skradzione automatyczne wieżyczki. Po wykonaniu zadania, zostali uwięzieni we wnętrzu wioski i traktowani jak niewolnicy.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY Iziz przebywał w osadzie Anchorhead, gdzie szukał pomocy w uwolnieniu swoich pobratymców. Tam spotkał go, cierpiący wówczas na zanik pamięci Revan, który szukał informacji o Gwiezdnej Mapie. Jawa słysząc coś o tym artefakcie, zaoferował Jedi układ. W zamian za oswobodzenie jego współplemieńców, Iziz miał wyjawić miejsce, gdzie można było znaleźć tajemniczą konstrukcję oraz zaoferował Revanowi zniżkę na swoje towary, co było nie lada wydarzeniem i oznaczało najwyższy szacunek pośród Jawów. Jedi przystał na warunki i po wykonaniu zadania otrzymał od Iziza mapę po bezkresnych piaskach Morza Wydm, gdzie znajdowała się jaskinia z ruinami budowli Rakatan.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Iziz pojawia się w grze Knights of the Old Republic, gdzie możemy zdecydować się czy mu pomagać, czy nie. Można też wymusić na Jawie dodatkową zapłatę, co jest jednak sprzeczne z porządkiem Legend. Ukończenie tego zadania jest jedną z możliwości zdobycia mapy do kontynuacji wątku głównego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!